שלח הודעה ללא התחייבות
בלוג משפטי בלוג נזקי גוף ותאונות המדריך המלא לביטוח תאונות אישיות תלמידים

המדריך המלא לביטוח תאונות אישיות תלמידים

 
מאת: גלעד רמתי עורך דין ביטוח    053-9429194| פורסם ב: 24/07/2013 | צפיות: 1766
  • איזור: אזור המרכז
  • כתובת: אבא הלל 7, בית סילבר
  • עיר: רמת גן
  • טלפון: 053-9429194
רוצה שנחזור אליך?
אל גלעד רמתי עורך דין ביטוח

תאונות אישיות תלמידים- המדריך


קראו עוד בתחום

ביטוח התלמידים במערכת החינוך בביטוח תאונות אישיות נעשה מתוקף חוק לימוד חובה, התש"ט-1949.
על-פי הוראות החוק, מוטלת חובה על הרשויות המקומיות לבטח את התלמידים שבתחום שיפוטן.


בפוליסה לביטוח תאונות אישיות לתלמידים (להלן: "הפוליסה") מוגדר מהו "תלמיד".


מדו"ח שהוגש בשנת 2007 ע"י מרכז המחקר והמידע של הכנסת לועדת החינוך, התרבות והספורט עולה כי לפי סקר שנערך ע"י מכון גיאוקרטוגרפיה 84% מההורים לא ידעו ולא קיבלו כל מידע על הפוליסה לביטוח תאונות אישיות ועל הזכויות המוקנות להם במסגרתה.

חשוב לציין שהיתרון בתביעה עפ"י פוליסה זו הינה שאין צורך להוכיח רשלנות של גורם כלשהו (כמו בתביעה נזיקית רגילה) והורי התלמיד יקבלו את הפיצוי מחברת הביטוח עם הוכחת הנזק.

 

עם זאת, תביעה במסגרת פוליסת תאונות אישיות תלמידים אינה שוללת תביעה נזיקית כנגד הגורם המעוול שגרם ו/או היה אחראי לנזק שנגרם לתלמיד.

 

מהות הכיסוי הביטוחי וסכומי הביטוח


הביטוח מכסה נזק גופני שנגרם לתלמיד (לפי הגדרת הפוליסה: "אירוע פיזי, חיצוני, גלוי לעין, בלתי צפוי, הגורם להיזק גופני") של התלמיד בכל שעות היממה, במדינת ישראל ובכל מקום אחר בעולם בין אם לנזק יש קשר לפעילות המוסד החינוכי ובין אם לאו.

 

המבטח ישלם את תגמולי הביטוח בכל אחד מהמקרים הבאים:

 

במקרה מוות- חברת הביטוח תשלם להורי התלמיד סך של 141,000 ₪.
במקרה של נכות מלאה וקבועה- חברת הביטוח תשלם להורי התלמיד סכום ביטוח בסיסי בסך 376,000 ₪. אולם, באם מדובר באחוזי נכות גבוהים ישולם "מענק חומרה" בסך 50% מסכום הביטוח הבסיסי, כלומר: סך של 564,000 ₪.


במקרה של נכות חלקית וקבועה- במקרה זה תשלום חברת הביטוח יהא בהתאם לפיצוי שיחושב על פי האחוזים הקבועים לדרגת אי הכושר הקבועה בתקנות הביטוח הלאומי (קביעת דרגת נכות לנפגעי עבודה), תשט"ז-1956 מתוך סכום הביטוח הבסיסי (376,000 ₪) ולמעט דרגת נכות הנמוכה מ- 5% ולמעט דרגת נכות בגין צלקות אסתטיות.


במקרה של נכות זמנית- חברת הביטוח תשלם להורי התלמיד סך של 94 ₪ לכל יום החל מהיום ה- 6 בו התלמיד נעדר מהלימודים ובתנאי שהנכות הזמנית תימשך לפחות 21 ימים רצופים ובלבד שהתקופה לא תעלה בחישוב מצטבר על שישה חודשים. חשוב לציין שלא כל היעדרות מהלימודים תזכה את הורי התלמיד בפיצויים, הפוליסה מתנה את היעדרות התלמיד מהמוסד החינוכי באישור רופא מומחה בתחום הפגיעה או אישור המוסד הרפואי שבו היה התלמיד מאושפז.


במקרה שהתלמיד היה מאושפז בביה"ח יהא זכאי לתוספת של 50% מהסכום היומי לכל אשפוז. כלומר: עבור הימים שהתלמיד היה מאושפז מעבר ליום ה-5 יקבל סך של 141 ₪ עבור כל יום אשפוז.

 

האם קיים כיסוי ביטוחי גם במהלך חופשת הקיץ?


הביטוח קיים במשך כל השנה, כל שעות היממה כולל חופשת הקיץ ובתנאי שלתלמיד יש אישורים רפואיים מרופא מומחה ו/או בית החולים המאשפז.

 

חריגים לכיסוי הביטוחי


הפוליסה אינה מכסה את המקרים הבאים:

תאונת דרכים בישראל.
תאונת דרכים בחו"ל (ניתן לרכוש הרחבה לכיסוי חריג זה באמצעות תשלום פרמיה בטרם היציאה לחו"ל(.
נזק כתוצאה ממלחמה, מעשה איבה, טרור וכו'
נזק במהלך פעילות צבאית.
תאונת עבודה.
רשלנות רפואית.


מחלה- בתנאי שהמחלה אינה נובעת מתאונה המכוסה בפוליסה.
נפגע שגילו אינו עולה על 45 שנה ביום תחילת הכיסוי הביטוחי.
נפגע שגילו במועד התאונה הינו מעל 14 שנים וניזוק כתוצאה מהשתתפות פעילה בביצוע מעשה עבירה בדרגת פשע.

 

מהי תקופת ההתיישנות בתביעה מול חברת הביטוח במקרה של תאונות תלמידים?


מועד התיישנות התביעה הינו 3 שנים לאחר שהגיע התלמיד הנפגע לגיל 18. כלומר, הגיל המקסימאלי שבו ניתן יהיה לתבוע פיצויים מחברת הביטוח במסגרת הפוליסה תהא עם הגיעו של התלמיד הנפגע לגיל 21.

האם גם הורי התלמיד מכוסים בביטוח במקרה שנגרם להם נזק ?


ההורה יהא מכוסה במקרה של נזק בסכומי ביטוח זהים לנזקי התלמיד כפי שצוינו לעיל אולם בתנאי שנטלו חלק בפעילות רשמית של המוסד החינוכי המתקיימת בשטחו או מחוץ לשטח המוסד החינוכי כמלווה טיולים ו/או בכל אירוע רשמי אחר מטעם המוסד החינוכי ללא קבלת שכר.
כלומר, להבדיל מהכיסוי הביטוחי המלא במשך כל מקום בכל שעות היממה שחל על התלמיד ניתן להבחין שעל ההורה חל הכיסוי רק במקרה שהוא/היא פועל/ת בהתנדבות מטעם המוסד החינוכי בו נוטלים חלק ילדיו/ה.


אירעה תאונה חו"ח- מה עלי לעשות?

 

כמו בכל תביעה משפטית, חשוב מאוד לשמור מסמכים שמהווים למעשה את הראיה להוכחת הנזק.

יש לשמור כל מסמך רפואי וכל קבלה ותיעוד של ההוצאות שהוצאו בגין התאונה, כגון: תרופות, עזרים רפואיים, הוצאות נסיעה לטיפולים רפואיים וכו'.

 

כמו כן, מומלץ לצלם את מקום התאונה וזאת על מנת להוכיח רשלנות (במידה ואכן קיימת) כנגד הגורם שגרם לרשלנות ו/או הגורם המפקח כגון: המוסד החינוכי, משרד החינוך וכו'.


לאחר איסוף כל התיעוד שלעיל מומלץ לגשת לעו"ד העוסק בתחום הנזיקין על מנת להעריך את סיכויי התביעה כנגד הגורם המעוול.


 


עודכן ב: 24/07/2013

המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ משפטי ו/או המלצה מכל סוג ו/או חוות דעת, מומלץ לפנות לייעוץ מקצועי טרם נקיטת כל הליך. כל הסתמכות על המידע המוצג כאן היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתקנון האתר

דרג עד כמה מדריך משפטי זה עזר לך
עוד בנושא נזקי גוף ותאונות
חדשות ופסקי דין בנושא נזקי גוף ותאונות
עובד במסגרייה נפגע קשות בידו השמאלית בעת שהתקין קמין. בית המשפט התרשם כי דרך העבודה שהייתה נהוגה במקום עבודתו הייתה רשלנית וסיכנה את העובדים, ולכן הטיל את האחריות לתאונה על מעסיקתו והורה לה לשלם לו פיצויים
מאת: LawGuide | 11/07/2019
תשובות של עורכי הדין בפורום
(פרסום ממומן)


רונן מעוז משרד עו"דרונן מעוז משרד עו"דאזור המרכז053-7359661נזקי גוף וביטוח לרבות ביטוח לאומי, רשלנות רפואית ותאונות
מעודה יוסף - עו"ד ומגשרמעודה יוסף - עו"ד ומגשראזור השרון והסביבה053-9428951דיני נזיקין, דיני משפחה, עבודה ומקרקעין
יובל ניב, משרד עורכי דיןיובל ניב, משרד עורכי דיןאזור השרון והסביבה053-9377914עוסק בתחום האזרחי לרבות דיני עבודה, נזיקין ודיני משפחה, צוואות וירושות
עו"ד אריק ריביצקי  עו"ד אריק ריביצקי אזור הדרום053-9386727המשרד עוסק התחום הנזיקין והביטוח הלאומי, שלוחות באשקלון ובאר שבע
אייל בן ישי משרד עורכי דיןאייל בן ישי משרד עורכי דיןאזור הצפון053-9377900למעלה שנות מ-15 ניסיון ברשלנות רפואית, תביעות ביטוח ותאונות.
ענת אשכנזי, משרד עורכי דיןענת אשכנזי, משרד עורכי דיןאזור השפלה והסביבה053-9386724עוסקת בנזקי גוף ותביעות עבודה, רשלנות רפואית, ותביעות רכוש וביטוח.
לנציאנו, פרייז ושות`לנציאנו, פרייז ושות`אזור המרכז053-9428442עוסקים בנזקי גוף, תאונות דרכים, ביטוח לאומי ועוד..
עו"ד שרון בירון מרקוביץעו"ד שרון בירון מרקוביץאזור הדרום 053-9428863עו"ד מזה 20 שנים ונוטריון העוסקת בנזיקין, רשלנות רפואית, עבודה וחדלות פירעון
בתאל מנור משרד עו"ד ומגשרת בתאל מנור משרד עו"ד ומגשרת אזור הצפון053-9370224המשרד עוסק בניהול חובות, פשיטת רגל, נזקי גוף, תאונות דרכים וזכויות עובדים.
דוניץ ושות משרד עורכי דין דוניץ ושות משרד עורכי דין אזור השרון והסביבה053-7101876משרד בוטיק המתמחה במשפט מסחרי, נזיקין ורכוש, ליקויי בניה ומסחר נדל"ני
שי סבג, משרד עורכי דיןשי סבג, משרד עורכי דיןאזור הצפון053-9428828עוסקים בנזקי גוף, תאונות דרכים, תביעות ביטוח, תאונות עבודה וסיעוד בכל הארץ.
אורלי זפרני לביא, משרד עורכי דיןאורלי זפרני לביא, משרד עורכי דיןאזור המרכז053-6130164עוסקת ברשלנות רפואית, תאונות דרכים, ביטוח לאומי, פוליסות ונזקי גוף.
שטובר & טולדנושטובר & טולדנוירושלים והסביבה 053-9428385מעל ל-97% הצלחה בתביעות בתחום הרשלנות רפואית ונזקי גוף
דרור חייק, משרד עורכי דין ונוטריון	דרור חייק, משרד עורכי דין ונוטריון אזור המרכז053-9428361וותק 15 שנים, סניפים במרכז ובצפון - עוסק בדרכון פורטוגלי, דיני עבודה ונזיקין.
אריק שלו ושות`, עורכי דיןאריק שלו ושות`, עורכי דיןאזור המרכז053-9377919דיני עבודה, ייצוג עובדים ומעסיקים, ביטוח לאומי ונזקי גוף.