שלח הודעה ללא התחייבות
בלוג משפטי בלוג משפט מנהלי ועתירות ביטול רישיון נשק - מה עושים?

ביטול רישיון נשק - מה עושים?

 
מאת: שי, יוספזון ושות` - משרד עורכי דין פלילי    053-9428482| פורסם ב: 18/09/2010 | צפיות: 6936
4.2 מתוך 5.0
(מספר מדרגים 5)

  • איזור: אזור הצפון
  • כתובת: פלים 2
  • עיר: חיפה
  • טלפון: 053-9428482
רוצה שנחזור אליך?
אל שי, יוספזון ושות` - משרד עורכי דין פלילי

מה עלי לעשות כדי להשיב רשיון נשק שבוטל


קראו עוד בתחום

לאחרונה אנו עדים למגפה של ביטולי רישיונות נשק, שנובעת ממדיניות המדינה להביא לידי כך שמספר האוחזים ברישיון נשק יהיה מועט ככל הניתן.

 

המצב כיום הוא כזה שבכל פעם בה נקרא אזרח תמים לחקירה, ולו חקירה ראשונית במשטרה ונפתח לו תיק פלילי, מיד מועברת הודעה ע"י משטרת ישראל למשרד הפנים, בה ממליצה משטרת ישראל למשרד הפנים לבטל את רישיון הנשק של אותו אזרח.

 

אותו אדם שיכול להיות כל אחד מאיתנו המוצא עצמו מול שוקת שבורה, כשהוא לא מבין מה הסיבה שמלכתחילה זומן לחקירה ובוודאי שאינו מבין מדוע נשלל ממנו רשיון הנשק.

 

לרבים מאלה המקבלים הודעה על ביטול רישון הנשק, הנשק נחוץ לצרכי עבודה ו/או הגנה עצמית.

 

גם באותם מקרים, בהם נסגר סוף סוף התיק המשטרתי, ואפילו מעילה של "חוסר אשמה", לא יוחזר רישיון הנשק. אם יקבל האזרח תשובה, הוא יוזמן להגיש בקשה לחידוש רישיון הנשק. אלא שאז....יאלץ לעמוד בתבחינים החדשים שנקבעו, לאחרונה, ואשר למעשה מעטים הם היכולים לעמוד בהם. כלומר .....נשק שנלקח .... לא יושב! 

 

אם כן מה הכלים העומדים לרשות האזרח התמים?

 

שלב 1 - הוא לפנות בהשגה למשרד הפנים, לשקול מחדש את ביטול הרישיון. עם הגשת ההשגה, משרד הפנים פונה למשטרת ישראל לקבל את המלצתה בעניין. על פי רוב המלצות המשטרה לא ממהרת להגיע, ולעיתים קבלת תשובת המשטרה תארך מס' חודשים. גם כאשר מתקבלת תשובת המשטרה בסופו של דבר, ברוב המקרים המלצת המשטרה היא שלילית ולכן משרד הפנים דוחה את ההשגה. פעמים רבות יאלץ האזרח להמתין לסיום כל ההליכים וסגירת התיק הפלילי נגדו.

 

שלב 2 - (ורצוי כי נעשה בו שימוש רק לאחר שניסינו את האפשרות הראשונה)- הגשת ערר על החלטת משרד הפנים לועדת ערר ברשות הממונה על רישוי נשק במשרד הפנים. מרבית העררים המוגשים, לא נידונים לעיתים חודשים ואף לעיתים מעל שנה.

 

שלב 3 - לאחר שמוצו שתי האפשרויות הנ"ל, ניתן להגיש עתירה מנהלית לבית המשפט המחוזי היושב כבית משפט לעניינים מנהליים. כלי זה נמצא כיעיל ביותר להחשת הטיפול בעררים המוגשים וככזה שבסופו של יום יביא להשבת רישיון הנשק לעותר.

 

רק לאחרונה בעתירה מנהלית שהגיש משרדנו לבית המשפט המחוזי בנצרת, חזרה בה לפתע המדינה מהתנגדותה, לאחר שנה וחצי של טרטורים, והחזירה למבקש את נשקו. בנסיבות אלה אף קבע בית המשפט כי המדינה תשלם הוצאות משפט ושכ"ט עורך דין למבקש. 

 המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ משפטי ו/או המלצה מכל סוג ו/או חוות דעת, מומלץ לפנות לייעוץ מקצועי טרם נקיטת כל הליך. כל הסתמכות על המידע המוצג כאן היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתקנון האתר
דרג עד כמה מדריך משפטי זה עזר לך
עוד בנושא משפט מנהלי ועתירות
חדשות ופסקי דין בנושא משפט מנהלי ועתירות
בעקבות הפעלת מכונה חדשה במפעל לייצור נייר, הוזרמו שלא כדין שפכים לנחל חדרה, אשר גרמו לזיהום מים במשך שלושה חודשים
מאת: LawGuide | 20/12/2015
תשובות של עורכי הדין בפורום
(פרסום ממומן)


סביר ושות` משרד עורכי דיןסביר ושות` משרד עורכי דיןאזור המרכז053-7933128כ-15 שנות ניסיון במקרקעין, נזיקי גוף ותאונות, דיני משפחה והסדרת מעמד בישראל
משרד עו"ד שלמה כ"ץ משרד עו"ד שלמה כ"ץ אזור המרכז053-937789022 שנות ניסיון בתחום המעמד האישי, דיני משפחה ופשיטת רגל.
איל עופר, משרד עורכי דיןאיל עופר, משרד עורכי דיןאזור המרכז053-9370269משרד בוטיק העוסק במשפט המסחרי, איכות הסביבה והתנהלות מול הרשויות
ליפקין את ליפקיןליפקין את ליפקיןאזור המרכז053-9428824דיני משפחה, נישואי תערובת, אשרות ומשרד הפנים