שלח הודעה ללא התחייבות
בלוג משפטי בלוג דיני עבודה, זכויות עובדים ועד עובדים יכול להיות "עותר ציבורי"

ועד עובדים יכול להיות "עותר ציבורי"

 
מאת: | פורסם ב: 25/07/2013 | צפיות: 1571
רוצה שנחזור אליך?
 

ועד עובדים יכול להיות "עותר ציבורי", אם התקיימו התנאים המיוחדים הנדרשים לכך.


קראו עוד בתחום

בש"א 2103/08, גיא שטיגמן ואח' נ' מגן דוד אדום ואח'

 

העובדות:


1. מדובר בבקשה למתן צו מניעה זמני האוסר על מד"א לפטר את המבקשים מתפקידם, ולהורות על המשך העסקתם כפראמדיקים, נהגי אמבולנס וחובשי רפואת חירום עד למתן פסק דין בתביעה העיקרית.


2. כמו כן התבקש בית הדין להצהיר על היותם של המבקשים עובדים קבועים, ולהורות על תשלום שכרם עבור כל ימי העבודה שנמנעו מהם עד כה.

 

ההכרעה:


1. במערך יחסי העבודה הקיבוציים, מעמדו של וועד עובדים בבית הדין לעבודה אינו נמנע בשל העובדה שאין מדובר באישיות משפטית, וזכותו של ועד העובדים להתייצב בפני בית-הדין, כתובע, כנתבע, כמבקש, או כמשיב, הכל בתחום זכויותיו המוקנות בחוק, בהסכם קיבוצי או בחוקת ארגון העובדים ורק בתחום זה.


2. דהיינו, אין מדובר במעמד משפטי רגיל, אלא בזכות ובמעמד המוגבלים למערך הקיבוצי, ואינם חלים על משפט העבודה האינדיבידואלי, גם לא בדרך של פרשנות מרחיבה, תוך העמדת אישיות משפטית יש מאין.


3. חרף העדר אישיות משפטית לוועד העובדים, הנחנו בית הדין הארצי זה מכבר כי ועד עובדים יכול להיות "עותר ציבורי", אם התקיימו התנאים המיוחדים הנדרשים לכך.


4. יש לדחות את טענת מד"א כי די בהעדר קיומה של אישיות משפטית, כדי לשלול כל אפשרות של מעמד מצד הוועד בכל צורה שהיא.


5. לוועד העובדים יש אינטרס שמקום העבודה יתנהל בהגינות, כי יישמרו זכויות העובדים בראייה רחבה, וכי זכויות אלו יזכו להגנה.


6. פתיחת שערי בית הדין בפניו במקרים המתאימים מגשימה את תכלית קיומו של בית-הדין, אשר נועד לברר ולפתור סכסוכי עבודה, ואין להבחין לעניין זה אם עילת הסכסוך מובאת בפני בית-הדין על-ידי הנפגע עצמו, על-ידי "העותר הציבורי" הטוען בשמו של הנפגע, בעבורו, או על-ידי צד שלישי – הכול במסגרת הסמכות שהקנה המחוקק לבית-הדין לעבודה.


7. יש להרחיב את זכות העמידה של "העותר הציבורי", בעיקר כשהדבר נוגע לעותרים מסוג זה, ובנושאים בעלי אופי ציבורי מובהק, שיש להם חשיבות לשלטון החוק.


8. על אף מגמת ההרחבה על "העותר הציבורי", על המבקש לתקן מה שנראה בעיניו כעוול, להראות "דבר מה" נוסף, כגון חשיבותו הציבורית של הנושא, חומרת הפגם שנפל או היות הפעולה המותקפת בעלת חשיבות מיוחדת.


9. לאור תפקידו ומהותו של גוף זה, כמו גם מידת החשיבות הציבורית בהתנהלותו התקינה, ההליך נושא אופי ציבורי ואין כל הצדקה, חרף היעדר מעמד של אישיות משפטית, שלא לראות בוועד עותר ציבורי לצרכי עתירה זו.


10. טענותיהם של המבקשים יידונו במסגרת התיק העיקרי. באשר לטענת המבקשים כי לא נערך להם שימוע פריטטי כדין, גם טענה זו תידון במסגרת התיק העיקרי. משנקבע כי מאזן הנוחות אינו מצדיק מתן סעד זמני, המחייב את המשיבה 1 להמשיך ולהעסיק את המבקשים, גם לו היינו מגיעים לכלל מסקנה כי לא נערך למבקשים שימוע כדין, לא היה בכך כדי לשנות זאת, בנסיבות העניין.


11. אף אם היו המבקשים עובדים קבועים, כך שחלה לגביהם חובת שימוע פריטטי, לא מצא בית הדין הארצי את הטענה בדבר פגיעה לכאורית בזכות זו, הצדקה למתן צו המורה למשיבה להמשיך ולהעסיק את ד"ר לסט בהיקף המשרה שבו הועסק בעבר.


12. הבקשה נדחית.


 


עודכן ב: 25/07/2013

המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ משפטי ו/או המלצה מכל סוג ו/או חוות דעת, מומלץ לפנות לייעוץ מקצועי טרם נקיטת כל הליך. כל הסתמכות על המידע המוצג כאן היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתקנון האתר

דרג עד כמה מדריך משפטי זה עזר לך
עוד בנושא דיני עבודה, זכויות עובדים
חדשות ופסקי דין בנושא דיני עבודה, זכויות עובדים
פסיכולוגית שהועסקה על ידי פנימייה הודיעה על הריונה - וזמן קצר לאחר מכן קיבלה הודעה על ביטול הדרכות והפסקת עבודתה במשך חודשי הקיץ. בית הדין לעבודה קבע כי למעשה פוטרה בניגוד לחוק עבודת נשים, וחייב את הפנימייה לפצות אותה
מאת: LawGuide | 13/05/2019
תשובות של עורכי הדין בפורום
(פרסום ממומן)


גיא הרשקוביץ, עו"ד מגשר ובוררגיא הרשקוביץ, עו"ד מגשר ובורראזור השפלה והסביבה053-9428571ליווי משפטי לעסקים וחברות, הסכמים מסחריים, קניין רוחני, דיני עבודה ומקרקעין
משרד עו"ד ימין את יום טוב ושות`משרד עו"ד ימין את יום טוב ושות`אזור השרון והסביבה053-9370240עוסקות בנזיקין, דיני עבודה, ביטוח לאומי, נזקי רכוש, תביעות אזרחיות וכספיות
אריק שלו ושות`, עורכי דיןאריק שלו ושות`, עורכי דיןאזור המרכז053-9377919דיני עבודה, ייצוג עובדים ומעסיקים, ביטוח לאומי ונזקי גוף.
כפיר דיין דובב ושות` עורכי דיןכפיר דיין דובב ושות` עורכי דיןאזור המרכז053-8007609פעילותנו מתמקדת לדיני עבודה ותביעות ביטוח לרבות אובדן כושר עבודה וסיעוד.
בתאל מנור משרד עו"ד ומגשרת בתאל מנור משרד עו"ד ומגשרת אזור הצפון053-9370224המשרד עוסק בניהול חובות, פשיטת רגל, נזקי גוף, תאונות דרכים וזכויות עובדים.
מירי נחשונוב משרד עו"ד ומגשרתמירי נחשונוב משרד עו"ד ומגשרתאזור הצפון053-8007664עו"ד משרד הפנים ובית הדין לעררים, הסדרת מעמד בישראל לבני זוג
עו״ד קליה טאוזר ליפקיןעו״ד קליה טאוזר ליפקיןאזור המרכז053-7101875דיני עבודה, חדלות פרעון, פשיטות רגל והסדרי חוב
עו"ד סעאתי עדנה - משרד עו"ד ונוטריוןעו"ד סעאתי עדנה - משרד עו"ד ונוטריוןאזור המרכז 053-9428386דיני עבודה - עובדים ומעסיקים, ביטוח לאומי וכנוטריון צוואות והסכמים
עו"ד ארנסט גדייבעו"ד ארנסט גדייבאזור השפלה והסביבה053-9428890המשרד עוסק בתחום דיני העבודה, המקרקעין, הוצאה לפועל ומשפט אזרחי-מסחרי
מעודה יוסף - עו"ד ומגשרמעודה יוסף - עו"ד ומגשראזור השרון והסביבה053-9428951דיני נזיקין, דיני משפחה, עבודה ומקרקעין
תום יעקב, משרד עורכי דין וגישורתום יעקב, משרד עורכי דין וגישוראזור המרכז053-6112891עוסק בהוצאת תו נכה, רישוי עסקים, הוצאה לפועל, תאונות דרכים ודיני עבודה.
דרור חייק, משרד עורכי דין ונוטריון	דרור חייק, משרד עורכי דין ונוטריון אזור המרכז053-9428361וותק 15 שנים, סניפים במרכז ובצפון - עוסק בדרכון פורטוגלי, דיני עבודה ונזיקין.
יובל ניב, משרד עורכי דיןיובל ניב, משרד עורכי דיןאזור השרון והסביבה053-9377914עוסק בתחום האזרחי לרבות דיני עבודה, נזיקין ודיני משפחה, צוואות וירושות
פינקלמן עוזרי – משרד עורכי דיןפינקלמן עוזרי – משרד עורכי דיןירושלים והסביבה053-9370268מתמחה במימוש זכויות עובדים ומיצוי זכויות רפואויות בנזיקין ותביעות ביטוח
עו"ד אוריאל זעירא  עו"ד אוריאל זעירא אזור המרכז053-9428363ניסיון בפשיטות רגל, הסדרי חובות, הוצאה לפועל, פירוק חברות, ייצוג חייבים ונושים