שלח הודעה ללא התחייבות
בלוג משפטי בלוג נזקי גוף ותאונות הכרה באירוע מוחי כפגיעה בעבודה

הכרה באירוע מוחי כפגיעה בעבודה

 
מאת: שפי וינגרטן - משרד עו"ד    053-9428506| פורסם ב: 15/08/2018 | צפיות: 1192
5.0 מתוך 5.0
(מספר מדרגים 1)

  • איזור: אזור השרון והסביבה
  • כתובת: שלדג 15
  • עיר: הוד השרון
  • טלפון: 053-9428506
רוצה שנחזור אליך?
אל שפי וינגרטן - משרד עו"ד
מאמרים נוספים
מאת שפי וינגרטן - משרד עו"ד
 

באילו נסיבות שבהן נגרם אירוע מוחי כתוצאה מאירוע חריג בעבודה, תוכר הפגיעה כתאונת עבודה? ומה נחשב לאירוע חריג בעבודה?


קראו עוד בתחום

לקוח משרדנו לקה באירוע מוחי במהלך יום העבודה. המוסד לביטוח לאומי דחה את תביעתו, סירב להכיר בקשר שבין האירוע המוחי לעבודה, וסרב לקבוע כי האירוע המוחי הינו תאונת עבודה.


בעקבות דחיית המוסד לביטוח לאומי, הגיש משרדנו תביעה לבית הדין לעבודה. בית הדין קבע בפסק הדין כי האירוע מוחי נגרם בעקבות אירוע בעבודה וכי מדובר בתאונת עבודה.


מדובר בעובד עצמאי שניהל במהלך העבודה ויכוח טלפוני בענייני עבודה. במהלך השיחה, כעס מאד, השיחה הפכה קולנית והוא התרגז והתרגש מאד. בהמשך היום, לאחר מספר שעות הרגיש העובד לא טוב, פנה לקופת חולים, פונה לבית חולים שם אובחן כי לקה באירוע מוחי.


במקרה אחר, לפני כשנתיים, הגשנו תביעה דומה לבית הדין לעבודה וזכינו בפסק דין שקבע כי אירוע מוחי שאירע לעובד כוחות הביטחון הינו תאונת עבודה, בעקבות אירוע שהתרחש בעבודה.


בשני המקרים דחה בשלב הראשון המוסד לביטוח הלאומי את התביעה וקבע כי אין קשר בין האירוע המוחי לבין העבודה וכי לא מדובר בתאונת עבודה.


בשני המקרים התביעה שהגיש משרדנו לבית הדין לעבודה הפכה את הקערה על פיה, והצלחנו להשיג ללקוחותינו הכרה של נפגע עבודה על כל המשתמע מכך: תנאים של נפגעי עבודה - נכות מעבודה, גמלה חודשית של נפגע עבודה לרבות תשלום רטרואקטיבי מיום הפגיעה.


מתי יוכר אירוע מוחי כתאונת עבודה?


כאשר מגישים תביעה לביטוח הלאומי להכרה באירוע מוחי כתאונת עבודה (וגם כאשר מדובר באירוע לבבי) על העובד להוכיח כי אירע לו אירוע חריג בעבודתו.


המוסד לביטוח לאומי מכיר באירוע מוחי כתאונת עבודה אך רק כאשר האירוע המוחי הינו תוצאה של אירוע חריג. המוסד אינו מוכן להכיר באירוע המוחי כתאונת עבודה גם אם יוכח כי מדובר בעבודה הכרוכה במתחים ועומסי עבודה קשים אך מתמשכים.


יחד עם זאת גם אצל עובד שמצוי במצב של מתח ועומס מתמשך אפשרי לזהות שבתוך המצב המתמשך התרחש אירוע חריג.


מהו אירוע חריג?


ראשית יש להוכיח מאורע הקשור לעבודה שניתן לאיתור בזמן ובמקום כך שניתן יהיה לקבוע שביום זה וזה בשעה כזאת וכזאת אירע הדבר הזה והזה. האירוע אינו רגיל והינו שונה במהותו או עוצמתו מאירועי העבודה הרגילים אצל אותו אדם.


שנית, על התובע להוכיח כי אותו אירוע שהיה חריג לגביו התבטא בדחק נפשי בלתי רגיל או במאמץ גופני יוצא דופן. למשל העובד התרגז או התרגש באופן מיוחד ושונה מהרגיל, או שעשה מאמץ פיזי קשה במיוחד וחורג מהרגיל בעבודתו.


לשם הוכחת אירוע חריג יועיל ביותר אם תהיה תמיכה של עד אשר נכח והתרשם מהאירוע החריג ומהתגובה של העובד, ויוכל לתארו אף הוא.


בנוסף נדרשת סמיכות זמנים בין האירוע המוחי לבין האירוע החריג - יש להוכיח את קרות אירוע חריג בחיי עבודתו של התובע בסמוך לפני קרות האירוע המוחי.


אם התרשם בית הדין מעדות התובע וככל הניתן מעדיו, וקבע כי אכן אירע לתובע אירוע חריג בעבודתו, ימנה מומחה רפואי. גם סמיכות הזמנים בין האירוע החריג לבין קרות האירוע המוחי מסייעת, ולו במקרה של ספק, את הצורך בקבלת חוות דעת יועץ רפואי.


תפקידו של המומחה הרפואי מטעם בית הדין לבדוק את המסמכים הרפואיים ולקבוע האם לדעתו, מבחינה רפואית, היה האירוע החריג הגורם לאירוע המוחי, או שהאירוע המוחי התרחש בעקבות גורמים אחרים שאינם קשורים בעבודה (למשל רקע רפואי קודם) ושלהם הייתה השפעה גדולה יותר מאשר לאירועי העבודה.


בכל מקרה, הוכחת אירוע חריג בפני המוסד לביטוח לאומי ובפני בית הדין לעבודה אינה מלאכה פשוטה...

 


המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ משפטי ו/או המלצה מכל סוג ו/או חוות דעת, מומלץ לפנות לייעוץ מקצועי טרם נקיטת כל הליך. כל הסתמכות על המידע המוצג כאן היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתקנון האתר

דרג עד כמה מדריך משפטי זה עזר לך
עוד בנושא נזקי גוף ותאונות
חדשות ופסקי דין בנושא נזקי גוף ותאונות
עובד במסגרייה נפגע קשות בידו השמאלית בעת שהתקין קמין. בית המשפט התרשם כי דרך העבודה שהייתה נהוגה במקום עבודתו הייתה רשלנית וסיכנה את העובדים, ולכן הטיל את האחריות לתאונה על מעסיקתו והורה לה לשלם לו פיצויים
מאת: LawGuide | 11/07/2019
תשובות של עורכי הדין בפורום
(פרסום ממומן)


סביר ושות` משרד עורכי דיןסביר ושות` משרד עורכי דיןאזור השפלה והסביבה053-7933128כ-20 שנות ניסיון במקרקעין, נזקי גוף ותאונות, דיני משפחה והסדרת מעמד בישראל
רונן מעוז משרד עו"דרונן מעוז משרד עו"דאזור המרכז053-7359661נזקי גוף וביטוח לרבות ביטוח לאומי, רשלנות רפואית ותאונות
לנציאנו, פרייז ושות`לנציאנו, פרייז ושות`אזור המרכז053-9428442עוסקים בנזקי גוף, תאונות דרכים, ביטוח לאומי ועוד..
פינקלמן עוזרי – משרד עורכי דיןפינקלמן עוזרי – משרד עורכי דיןירושלים והסביבה053-9370268מתמחה במימוש זכויות עובדים ומיצוי זכויות רפואויות בנזיקין ותביעות ביטוח
יובל ניב, משרד עורכי דיןיובל ניב, משרד עורכי דיןאזור השרון והסביבה053-9377914עוסק בתחום האזרחי לרבות דיני עבודה, נזיקין ודיני משפחה, צוואות וירושות
ענת אשכנזי, משרד עורכי דיןענת אשכנזי, משרד עורכי דיןאזור השפלה והסביבה053-9386724עוסקת בנזקי גוף ותביעות עבודה, רשלנות רפואית, ותביעות רכוש וביטוח.
אורלי זפרני לביא, משרד עורכי דיןאורלי זפרני לביא, משרד עורכי דיןאזור המרכז053-6130164עוסקת ברשלנות רפואית, תאונות דרכים, ביטוח לאומי, פוליסות ונזקי גוף.
מעודה יוסף - עו"ד ומגשרמעודה יוסף - עו"ד ומגשראזור השרון והסביבה053-9428951דיני נזיקין, דיני משפחה, עבודה ומקרקעין
דוניץ ושות משרד עורכי דין דוניץ ושות משרד עורכי דין אזור השרון והסביבה053-7101876משרד בוטיק המתמחה במשפט מסחרי, נזיקין ורכוש, ליקויי בניה ומסחר נדל"ני
עו"ד אריק ריביצקי  עו"ד אריק ריביצקי אזור הדרום053-9386727המשרד עוסק התחום הנזיקין והביטוח הלאומי, שלוחות באשקלון ובאר שבע
דרור חייק, משרד עורכי דין ונוטריון	דרור חייק, משרד עורכי דין ונוטריון אזור המרכז053-9428361וותק 15 שנים, סניפים במרכז ובצפון - עוסק בדרכון פורטוגלי, דיני עבודה ונזיקין.
עודד פרץ ושות` עודד פרץ ושות` אזור המרכז053-9428566עוסק בלשון הרע והוצאת דיבה, סכסוכי שכנים, פינוי שוכר, דיני עבודה ומשפחה
אסף-זלוואס-פן עורכי דיןאסף-זלוואס-פן עורכי דיןאזור המרכז053-7101882משרד מקצועי ובעל ניסיון בתחום הרשלנות הרפואית, הביטוח והנזיקין.
שטובר & טולדנושטובר & טולדנוירושלים והסביבה 053-9428385מעל ל-97% הצלחה בתביעות בתחום הרשלנות רפואית ונזקי גוף
שי סבג, משרד עורכי דיןשי סבג, משרד עורכי דיןאזור הצפון053-9428828עוסקים בנזקי גוף, תאונות דרכים, תביעות ביטוח, תאונות עבודה וסיעוד בכל הארץ.