שלח הודעה ללא התחייבות
בלוג משפטי בלוג תביעות ביטוח נזקי רכוש חברת הביטוח סיעודי: אל תשליכני לעת זקנה

חברת הביטוח סיעודי: אל תשליכני לעת זקנה

 
מאת: ענת אשכנזי, משרד עורכי דין    053-9386724| פורסם ב: 29/04/2018 | צפיות: 140
  • איזור: אזור השפלה והסביבה
  • כתובת: מקבלת לקוחות בתל אביב, ראשון לציון ורחובות
  • עיר: רחובות
  • טלפון: 053-9386724
רוצה שנחזור אליך?
אל ענת אשכנזי, משרד עורכי דין

החוק קובע כי מצב סיעודי הוא מצב שבו האדם זקוק לעזרה אפילו בביצוע הפעולות הפשוטות


קראו עוד בתחום

 

החוק קובע כי מצב סיעודי הוא מצב שבו האדם זקוק לעזרה אפילו בביצוע הפעולות הפשוטות והוא מתקשה:


1. לבצע לפחות 50% מהפעולות כדלקמן: לקום -לשכב, להתלבש -להתפשט, להתרחץ, לאכול ולשתות לשלוט על הסוגרים ולהתנייד.


2. אדם שהוא תשוש נפש הלוקה במחלה כמו אלצהיימר או דמנציה.


במצב שבו המבוטח או אחד מבני המשפחה הופכים להיות סיעודיים (בשל מחלה, זקנה או תאונה), מתהפכים חייו, והמשפחה מוצאת את עצמה בחיפוש אינטנסיבי אחרי מטפל צמוד, וטיפולים רפואיים הכרוכים בעלויות גבוהות, ומשפונים למבטחת עומדים לעיתים מול שוקת שבורה, כאשר חברות הביטוח הגדולות והחזקות מקשות על המבוטחים והמשפחות, מוצאות פרצות כדי לחמוק מתשלום ומערימות עליהם קשיים פרוצדוראליים, ומותירות את המבוטח ללא פיצוי.

 

מקרה שהגיע זה מכבר למשרדנו - קשישה סיעודית בת 80, אשר בוטחה בביטוח סיעודי, במסגרתו נקבע כי היא תהיה זכאית לקבל תגמולי ביטוח אם תיקלע למצב סיעודי באחת משתי האופציות:


1.אם היא לא תוכל לבצע 3 מתוך 6 פעולות היום יום המנויות בפוליסה ( מבחני ADL).


2.אם היא תסבול מתשישות נפש.


משחלה הידרדרות במצבה של הקשישה, והיא נזקקה לעזרה יומיומית בכל הפעולות המוגדרות בפוליסה, פנתה למבטחת ונדחתה בחוסר תום לב בטענה כי היא לא עומדת בתנאים לקבלת תגמולי הביטוח, שכן לא מדובר במצב שבו הקשישה לא מסוגלת לבצע לפחות 3 מתוך 6 הפעולות האמורות.


משרדנו הגיש תביעה כנגד המבטחת והוכיח כי הקשישה לא מסוגלת לקום ולשכב, להתלבש ולהתפשט, להתרחץ, לשלוט בסוגרים ולהתנייד, וחברת הביטוח ניאותה בסמוך לאחר מכן לשלם לקשישה את התגמולים אותם זכאית לקבל.

 

מקרה אחר שהגיע למשרדנו - משפחה של קשיש שנפטר, אשר בחייו היו לו שתי פוליסות סיעוד בשתי חברות ביטוח שונות, ומשהפך להיות סיעודי ביקשה המשפחה כי המבטחות והמוסד לביטוח לאומי יכירו בו כסיעודי.


לאחר בדיקה מדוקדקת הכירו המוסד לביטוח לאומי ומבטחת אחת מבין השניים בקיום זכותו של הקשיש כסיעודי והחלו לשלם לו גמלה חודשית, ואלו המבטחת השנייה דחתה את תביעתו של הקשיש, יצרה סחבת של למעלה משנתיים כשהיא מנסה להתיש את המשפחה (גם לאחר פטירתו של הקשיש), ולבסוף הכירה בכך שהקשיש (שלימים הפך למנוח) היה סיעודי, אך סירבה בחוסר תום לב ובניגוד לתנאי הפוליסה, לשלם למשפחה תגמולים רטרואקטיבית בטענה כי חלפו (ובשל הסחבת שהיא עצמה יצרה) למעלה משלוש שנים מהמועד שבו הפך הקשיש לסיעודי, ולכן התביעה התיישנה. בימים אלו ממש מתנהל מאבק של משרדנו בבית המשפט כנגד אותה מבטחת.

 

חברת הביטוח פועלת ב”שיטת מצליח”, מערימה קשיים על המבוטחים בימים קשים אלו ודוחה פעמים רבות את הכיסוי הביטוחי מתוך ידיעה שמבוטחים רבים שתביעותיהם נדחו יוותרו על הפנייה לערכאות משפטיות על אף שהם זכאים לפיצוי, ולכן חשוב שמבוטחים ו/או משפחותיהם ידעו שעל החלטה זו של המבטחת ניתן לערער, ושתמיד עומדת בפניהם האופציה לעמוד על זכויותיהם ולקבל את מלוא תגמולי הביטוח (גם רטרואקטיבית) תוך זמן קצר, בסיוע של עו”ד מומחה בתחום.

 

 


עודכן ב: 29/04/2018

המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ משפטי ו/או המלצה מכל סוג ו/או חוות דעת, מומלץ לפנות לייעוץ מקצועי טרם נקיטת כל הליך. כל הסתמכות על המידע המוצג כאן היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתקנון האתר

דרג עד כמה מדריך משפטי זה עזר לך
עוד בנושא תביעות ביטוח נזקי רכוש
חדשות ופסקי דין בנושא תביעות ביטוח נזקי רכוש
שני נהגים שהיו מעורבים בתאונת דרכים בצומת פורדיס טענו כל אחד כי נכנסו לצומת בחסות האור הירוק והסירו אחריותם על קרות התאונה ונזקי הרכב
מאת: LawGuide | 20/01/2016
תשובות של עורכי הדין בפורום
(פרסום ממומן)


שי סבג, משרד עורכי דיןשי סבג, משרד עורכי דיןאזור הצפון053-9428828עוסקים בנזקי גוף, תאונות דרכים, תביעות ביטוח, תאונות עבודה וסיעוד בכל הארץ.
עו"ד אריק ריביצקי  עו"ד אריק ריביצקי אזור הדרום053-9386727המשרד עוסק התחום הנזיקין והביטוח הלאומי, שלוחות באשקלון ובאר שבע
לנציאנו, פרייז ושות`לנציאנו, פרייז ושות`אזור המרכז053-9428442עוסקים בנזקי גוף, תאונות דרכים, ביטוח לאומי ועוד..
דוניץ ושות משרד עורכי דין דוניץ ושות משרד עורכי דין אזור השרון והסביבה053-7101876משרד בוטיק המתמחה במשפט מסחרי, נזיקין ורכוש, ליקויי בניה ומסחר נדל"ני
רונן מורנו, עורך דיןרונן מורנו, עורך דיןירושלים והסביבה053-9374366משרדנו עוסק בביטוח חיים, אובדן כושר עבודה, סיעוד, משכנתא ונזיקין.
אייל בן ישי משרד עורכי דיןאייל בן ישי משרד עורכי דיןאזור הצפון053-9377900למעלה שנות מ-15 ניסיון ברשלנות רפואית, תביעות ביטוח ותאונות.
עו"ד סעאתי עדנה - משרד עו"ד ונוטריוןעו"ד סעאתי עדנה - משרד עו"ד ונוטריוןאזור המרכז 053-9428386דיני עבודה - עובדים ומעסיקים, ביטוח לאומי וכנוטריון צוואות והסכמים
יהושוע (שוקי) בלנגה - משרד עו"דיהושוע (שוקי) בלנגה - משרד עו"דאזור הצפון053-9428843עוסק בתחום הנזיקין לגווניו, בעבירות כלכליות ובצווארון לבן
אסף-זלוואס-פן עורכי דיןאסף-זלוואס-פן עורכי דיןאזור המרכז053-7101882משרד מקצועי ובעל ניסיון בתחום הרשלנות הרפואית, הביטוח והנזיקין.
כפיר דיין דובב ושות` עורכי דיןכפיר דיין דובב ושות` עורכי דיןאזור המרכז053-8007609פעילותנו מתמקדת לדיני עבודה ותביעות ביטוח לרבות אובדן כושר עבודה וסיעוד.
פינקלמן עוזרי – משרד עורכי דיןפינקלמן עוזרי – משרד עורכי דיןירושלים והסביבה053-9370268מתמחה במימוש זכויות עובדים ומיצוי זכויות רפואויות בנזיקין ותביעות ביטוח
ענת אשכנזי, משרד עורכי דיןענת אשכנזי, משרד עורכי דיןאזור השפלה והסביבה053-9386724עוסקת בנזקי גוף ותביעות עבודה, רשלנות רפואית, ותביעות רכוש וביטוח.