שלח הודעה ללא התחייבות
בלוג משפטי בלוג דיני עבודה פיטורי אישה בהריון - באילו מקרים ניתן לקבל פיצויים?

פיטורי אישה בהריון - באילו מקרים ניתן לקבל פיצויים?

 
מאת: אלקבץ כהן משרד עורכי דין    | פורסם ב: 27/12/2017 | צפיות: 159
רוצה שנחזור אליך?
אל אלקבץ כהן משרד עורכי דין

על פי חוק עבודת נשים, מעסיק לא יפטר עובדת בהריון בעלת ותק של 6 חודשים לפחות, אלא בהיתר של משרד הכלכלה. פיטורי עובדת ללא היתר, הם עילה לתביעה נגד המעסיק ויכולים לזכות את העובדת בפיצוי כספי גבוה


קראו עוד בתחום

 6 חודשי ותק במקום העבודה

 

אחת ההגנות החשובות ביותר שיצרו דיני העבודה, היא האיסור על פיטורי עובדת בהריון. בכל הנוגע לפיטורי אישה בהריון, ישנה הבחנה בסיסית וחשובה בין עובדת אשר מועסקת במקום העבודה 6 חודשים לפחות, לבין עובדת אשר תקופת ההעסקה שלה קצרה יותר.

 

במקרה הראשון, מקבלת העובדת הגנה מלאה מפני פיטורים, מכל סיבה שהיא והמעסיק רשאי לפטרה אך ורק אם קיבל היתר לכך, כפי שיפורט להלן. לעומת זאת, כאשר הוותק של העובדת קצר מ 6 חודשים, האיסור על הפיטורים מתייחס אך ורק לפיטורי העובדת בשל הריונה, אולם מכל נימוק אחר, למשל בשל אי התאמה לתפקיד, רשאי המעסיק לפטר את העובדת, ללא שהוא נדרש לקבל היתר על כך.

 

לעניין זה יצוין, כי אם עובדת בעלת ותק הקצר מ 6 חודשים, פוטרה בשל היותה בהריון, ניתן להגיש תביעה מחמת הפליה, על פי חוק שוויון ההזדמנויות בעבודה, תשמ"ח-1988.

 

הגשת בקשה להיתר לפיטורים

 

מעסיק המבקש לפטר עובדת בהריון, יגיש בקשה לקבלת היתר לפיטורים אל משרד הכלכלה, אל הממונה על חוק עבודת נשים. בבקשתו, נדרש המעסיק לפרט את העילות לפיטורים וכן לצרף אסמכתאות לטענותיו.

 

משרד הכלכלה יעביר את הבקשה לתגובתה של העובדת ויקבע מועד לדיון במעמד שני הצדדים. בהקשר זה יודגש כי הממונה לא תקבל החלטה בעניין זה, מבלי שניתנה לעובדת הזכות להגיב על טענות המעסיק. יודגש כי שני הצדדים רשאים להגיע לדיון עם עורך דין מטעמם ובשל השלכותיו של הליך זה, מומלץ לעשות כן, או לכל הפחות לקבל ייעוץ משפטי טרם מועד הדיון.


בקשות לקבלת היתר לפיטורי אישה בהריון, אינן מתקבלות בנקל ועל המעסיק להוכיח באופן מובהק כי קיימת הצדקה לסיים את העסקתה של העובדת בשלב זה. אלו נימוקים יכול המעסיק להציג כעילות לפיטורי עובדת בהריון? למשל:


•קיצוצים: המעסיק יכול לטעון כי בשל קשיים כלכליים בעסק, הוא נאלץ לצמצם במספר העובדים ועל כן הוא מבקש לפטר את העובדת, על אף היותה בהריון.

 

•תפקוד לקוי: טענה זו באה לומר כי תפקודה של העובדת אינו משביע רצון, אם בשל תפוקה נמוכה בעבודה ואם בשל בעיות משמעת, אי קבלת מרות וכיו"ב.

 

•פגיעה ביחסי האמון: זהו מצב שבו טוען המעסיק כי האמון שרחש לעובדת נפגע ועל כן אינו מעוניין בהמשך העסקתה, למשל בשל דיווח כוזב של שעות עבודה.

 

על החלטת הממונה רשאי כל אחד מן הצדדים להגיש ערעור לבית הדין לעבודה, תוך 45 יום ממתן ההחלטה, אולם יצוין כי בתי הדין לעבודה אינם נוטים להתערב בהחלטת הממונה, אלא במקרים חריגים מאוד.

 

קבלת פיצוי כספי

 

החוק נוקט ביד קשה כלפי מעסיקים המפטרים עובדת בהריון ללא היתר. כדי להרתיע מפני מעשה זה, נקבע כי עובדת בהריון אשר פוטרה ללא היתר, ניתן לפסוק לה פיצויים בשיעור של לפחות 150% מן השכר אשר הייתה זכאית לו במהלך התקופה המזכה. תקופה זו מתחילה ככלל, ביום הפיטורים ומסתיימת בתום התקופה בה חלה ההגבלה על פיטוריה של העובדת, או לחילופין, ביום שבו ניתן היתר לפיטורים, היה וניתן.

 

את בהריון ופוטרת ללא היתר? אתה שוקל לפטר עובדת בהריון? פנו לקבלת ייעוץ משפטי של עורך דין המתמחה בדיני עבודה. עורך הדין יבחן את נסיבות המקרה, יסביר את המצב המשפטי לאשורו ויפעל למימוש כל זכויותיכם במלואן.

 


עודכן ב: 27/12/2017

המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ משפטי ו/או המלצה מכל סוג ו/או חוות דעת, מומלץ לפנות לייעוץ מקצועי טרם נקיטת כל הליך. כל הסתמכות על המידע המוצג כאן היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתקנון האתר

דרג עד כמה מדריך משפטי זה עזר לך
עוד בנושא דיני עבודה
חדשות ופסקי דין בנושא דיני עבודה
לאחר שמונה שנות עבודה, זומנה עובדת לשימוע בשיחה ולא בכתב. השימוע התקיים יום למחרת, וביום שלאחריו כבר פוטרה. בית הדין לעבודה קבע שהליך הפיטורין לא היה כדין, וחייב את המעסיקה לפצות את העובדת ב-40 אלף שקלים
מאת: LawGuide | 04/06/2019
תשובות של עורכי הדין בפורום
(פרסום ממומן)


דניאל קליין, משרד עורכי דיןדניאל קליין, משרד עורכי דיןאזור השרון והסביבה053-9370267המשרד עוסק בתחום דיני עבודה כתחום עיקרי תוך מיצוי זכויות העובד
משרד עו"ד רן קוסטיצקימשרד עו"ד רן קוסטיצקיאזור הדרום053-8007676המשרד מתמחה במתן ייצוג, ליווי ויעוץ בתחום החוזים, חברות נדל"ן ודיני עבודה
עו״ד קליה טאוזר ליפקיןעו״ד קליה טאוזר ליפקיןאזור המרכז053-7101875דיני עבודה, חדלות פרעון, פשיטות רגל והסדרי חוב
ד"ר איריס טרומן , משרד עו"דד"ר איריס טרומן , משרד עו"דאזור המרכז053-8007701ליווי וייצוג בתביעות: דיני עבודה, דיני משפחה, משפט מסחרי, לשון הרע ומקרקעין.
אריק שלו ושות`, עורכי דיןאריק שלו ושות`, עורכי דיןאזור המרכז053-9377919דיני עבודה, ייצוג עובדים ומעסיקים, ביטוח לאומי ונזקי גוף.
מעודה יוסף - עו"ד ומגשרמעודה יוסף - עו"ד ומגשראזור השרון והסביבה053-9428951דיני נזיקין, דיני משפחה, עבודה ומקרקעין
עו"ד סעאתי עדנה - משרד עו"ד ונוטריוןעו"ד סעאתי עדנה - משרד עו"ד ונוטריוןאזור המרכז 053-9428386דיני עבודה - עובדים ומעסיקים, ביטוח לאומי וכנוטריון צוואות והסכמים
כפיר דיין דובב ושות` עורכי דיןכפיר דיין דובב ושות` עורכי דיןאזור המרכז053-8007609פעילותנו מתמקדת לדיני עבודה ותביעות ביטוח לרבות אובדן כושר עבודה וסיעוד.
בתאל מנור משרד עו"ד ומגשרת בתאל מנור משרד עו"ד ומגשרת אזור הצפון053-9370224המשרד עוסק בניהול חובות, פשיטת רגל, נזקי גוף, תאונות דרכים וזכויות עובדים.
עו"ד אוריאל זעירא  עו"ד אוריאל זעירא אזור המרכז053-9428363ניסיון בפשיטות רגל, הסדרי חובות, הוצאה לפועל, פירוק חברות, ייצוג חייבים ונושים
גיא הרשקוביץ, עו"ד מגשר ובוררגיא הרשקוביץ, עו"ד מגשר ובורראזור השפלה והסביבה053-9428571ליווי משפטי לעסקים וחברות, הסכמים מסחריים, קניין רוחני, דיני עבודה ומקרקעין
יובל ניב, משרד עורכי דיןיובל ניב, משרד עורכי דיןאזור השרון והסביבה053-9377914עוסק בתחום האזרחי לרבות דיני עבודה, נזיקין ודיני משפחה, צוואות וירושות
עו"ד ארנסט גדייבעו"ד ארנסט גדייבאזור השפלה והסביבה053-9428890המשרד עוסק בתחום דיני העבודה, המקרקעין, הוצאה לפועל ומשפט אזרחי-מסחרי
פינקלמן עוזרי – משרד עורכי דיןפינקלמן עוזרי – משרד עורכי דיןירושלים והסביבה053-9370268מתמחה במימוש זכויות עובדים ומיצוי זכויות רפואויות בנזיקין ותביעות ביטוח
שוובר - קלביר משרד עו"דשוובר - קלביר משרד עו"דאזור הצפון053-9386787המשרד עוסק בדיני משפחה וירושה, ייפוי כוח מתמשך, דיני עבודה ולשון הרע.