שלח הודעה ללא התחייבות
בלוג משפטי בלוג נזקי גוף ותאונות תאונות עבודה, תאונות דרכים ומה שביניהן

תאונות עבודה, תאונות דרכים ומה שביניהן

 
מאת: אייל קורסיה ושות`    | פורסם ב: 09/04/2017 | צפיות: 1791
  • איזור: אזור השרון והסביבה
  • כתובת: גיבורי ישראל 20
  • עיר: נתניה
  • טלפון: לחץ להצגת המספר
רוצה שנחזור אליך?
אל אייל קורסיה ושות`
 

האם תאונת דרכים בדרך לעבודה או בחזרה מהעבודה נחשבת לתאונת עבודה?


קראו עוד בתחום

רובנו יוצאים מתוך הנחה שגויה כי תאונת עבודה היא תאונה המתרחשת במהלך העבודה, במפעל, במשרד, בחנות וכדומה, רבים לא מודעים כי תאונת עבודה הוא מושג רחב הכולל בתוכו גם פגיעה בתאונת דרכים אשר יכולה להתרחש במהלך העבודה, בדרך לעבודה ובדרך הביתה מהעבודה.


העובדה כי התאונה ארעה מחוץ למקום העבודה לא גורעת מהיותה עדיין תאונת עבודה וכאשר אנו נפגעים בדרכנו למקום העבודה או בדרכנו הביתה ממקום העבודה מדובר עדיין בתאונת עבודה לכל דבר ועניין.


המשמעויות הנזיקיות בהבחנה בין תאונת דרכים בלבד לבין תאונת דרכים שמהווה תאונת עבודה רחבות ושונות ולעיתים רבות מחוסר ידיעה הנפגע אינו ער לזכויות המגיעות לו מכוח העובדה שהוא כעת הלכה למעשה יכול לתבוע בשני מסלולים במקביל האחד מול פוליסת ביטוח החובה של הרכב והשני מול המוסד לביטוח לאומי.


מהן זכויות הנפגעים בתאונת דרכים המהווה גם תאונת עבודה?


מסלול הביטוח הלאומי הינו מסלול בו הנפגע ראשית פונה עם המסמכים הרלוונטיים להכרה כי הינו נפגע עבודה, לאחר קבלת ההכרה מוגשת תביעה לקביעת דרגת נכות מעבודה. קביעת דרגת הנכות הינה מהלך משמעותי שכן קביעתו תשליך על ההליך הנוסף של הגשת התביעה מול חברת הביטוח.


על קביעת דרגת הנכות של הוועדה הראשונה במוסד לביטוח לאומי ניתן להגיש ערר על מנת להעלותו במידה ודרגת הנכות שנקבעה לא תואמת את הפגיעה.


לאחר שהמוסד לביטוח לאומי קובע את דרגת הנכות זכאי הנפגע בהתאם לדרגת הנכות לגמלה חד פעמית או לחלופין לקצבה חודשית בגין הפגימה. ככל שבמהלך השנים תחול החמרה בפגימה יכול תמיד הנפגע להגיש "החמרת מצב" ולהיות זכאי לאחוזי נכות גבוהים יותר ובהתאמה גם קצבה.


מסלול חברת הביטוח הינו מסלול בו חברת הביטוח מפצה את הנפגע בגין נזקיו הגופניים, בגין הפסדי שכר, עזרת צד ג', כאב וסבל ועוד.


בתביעה לבית המשפט על פי חוק הפלת"ד (חוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים תשל"ה 1975) ועל מנת לאמוד את היקף הנזק הגופני מגיש התובע בקשה לבית המשפט שימנה מומחים רפואיים בהתאם לפגיעה על מנת שיחוו את דעתם באשר להיקף הנזק ויקבעו בהתאם אחוזי נכות במידה וקיימים.


הנפגע נאלץ ללכת להיבדק אצל הרופא המומחה שקבע בית המשפט ופסיקתו באשר לנכות היא הקובעת. לעומת זאת, נפגע שטרם הגשת תביעתו פנה למוסד לביטוח לאומי, הוכר כנפגע עבודה ונפסקו לו אחוזי נכות אינו צריך להגיש בקשה לבית המשפט למינוי מומחים וללכת להיבדק אלא הנכות שנקבעה לו בביטוח הלאומי מוכרת כנכות על פי דין (בהתאם לסעיף 6ב' לחוק הפלת"ד) ועל פיה ייפסק הפיצוי הכספי לו זכאי הנפגע.


חשוב להתייעץ עם עו"ד העוסק בתחום הנזיקין עוד בשלבים הראשוניים של הפגיעה על מנת למצות את כל הזכויות המגיעות. בהרבה מקרים היעדר התייעצות והכוונה יכולים לגרום לחסרון כיס משמעותי לנפגע, לסרבול ההליכים בהמשך וויתור על זכויות המגיעות כחוק מחוסר ידע.
משרדנו בעל ניסיון רב בתחום הנזיקין על רבדיו, הנכם מוזמנים לפנות לפגישת ייעוץ.


המאמר נותן מבט כללי על ההליכים ממעוף הציפור ואינו מהווה כאמור תחליף לייעוץ משפטי פרטני.
 


המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ משפטי ו/או המלצה מכל סוג ו/או חוות דעת, מומלץ לפנות לייעוץ מקצועי טרם נקיטת כל הליך. כל הסתמכות על המידע המוצג כאן היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתקנון האתר

דרג עד כמה מדריך משפטי זה עזר לך
עוד בנושא נזקי גוף ותאונות
חדשות ופסקי דין בנושא נזקי גוף ותאונות
עובד במסגרייה נפגע קשות בידו השמאלית בעת שהתקין קמין. בית המשפט התרשם כי דרך העבודה שהייתה נהוגה במקום עבודתו הייתה רשלנית וסיכנה את העובדים, ולכן הטיל את האחריות לתאונה על מעסיקתו והורה לה לשלם לו פיצויים
מאת: LawGuide | 11/07/2019
תשובות של עורכי הדין בפורום
(פרסום ממומן)


יהושוע (שוקי) בלנגה - משרד עו"דיהושוע (שוקי) בלנגה - משרד עו"דאזור הצפון053-9428843עוסק בתחום הנזיקין לגווניו, בעבירות כלכליות ובצווארון לבן
אורלי זפרני לביא, משרד עורכי דיןאורלי זפרני לביא, משרד עורכי דיןאזור המרכז053-6130164עוסקת ברשלנות רפואית, תאונות דרכים, ביטוח לאומי, פוליסות ונזקי גוף.
ענת אשכנזי, משרד עורכי דיןענת אשכנזי, משרד עורכי דיןאזור השפלה והסביבה053-9386724עוסקת בנזקי גוף ותביעות עבודה, רשלנות רפואית, ותביעות רכוש וביטוח.
שטובר & טולדנושטובר & טולדנוירושלים והסביבה 053-9428385מעל ל-97% הצלחה בתביעות בתחום הרשלנות רפואית ונזקי גוף
אסף-זלוואס-פן עורכי דיןאסף-זלוואס-פן עורכי דיןאזור המרכז053-7101882משרד מקצועי ובעל ניסיון בתחום הרשלנות הרפואית, הביטוח והנזיקין.
שי סבג, משרד עורכי דיןשי סבג, משרד עורכי דיןאזור הצפון053-9428828עוסקים בנזקי גוף, תאונות דרכים, תביעות ביטוח, תאונות עבודה וסיעוד בכל הארץ.
דוניץ ושות משרד עורכי דין דוניץ ושות משרד עורכי דין אזור השרון והסביבה053-7101876משרד בוטיק המתמחה במשפט מסחרי, נזיקין ורכוש, ליקויי בניה ומסחר נדל"ני
לנציאנו, פרייז ושות`לנציאנו, פרייז ושות`אזור המרכז053-9428442עוסקים בנזקי גוף, תאונות דרכים, ביטוח לאומי ועוד..
עו"ד שרון בירון מרקוביץעו"ד שרון בירון מרקוביץאזור הדרום 053-9428863עו"ד מזה 20 שנים ונוטריון העוסקת בנזיקין, רשלנות רפואית, עבודה וחדלות פירעון
עו"ד אריק ריביצקי  עו"ד אריק ריביצקי אזור הדרום053-9386727המשרד עוסק התחום הנזיקין והביטוח הלאומי, שלוחות באשקלון ובאר שבע
סביר ושות` משרד עורכי דיןסביר ושות` משרד עורכי דיןאזור השפלה והסביבה053-7933128כ-20 שנות ניסיון במקרקעין, נזקי גוף ותאונות, דיני משפחה והסדרת מעמד בישראל
דרור חייק, משרד עורכי דין ונוטריון	דרור חייק, משרד עורכי דין ונוטריון אזור המרכז053-9428361וותק 15 שנים, סניפים במרכז ובצפון - עוסק בדרכון פורטוגלי, דיני עבודה ונזיקין.
מעודה יוסף - עו"ד ומגשרמעודה יוסף - עו"ד ומגשראזור השרון והסביבה053-9428951דיני נזיקין, דיני משפחה, עבודה ומקרקעין
יובל ניב, משרד עורכי דיןיובל ניב, משרד עורכי דיןאזור השרון והסביבה053-9377914עוסק בתחום האזרחי לרבות דיני עבודה, נזיקין ודיני משפחה, צוואות וירושות
אריק שלו ושות`, עורכי דיןאריק שלו ושות`, עורכי דיןאזור המרכז053-9377919דיני עבודה, ייצוג עובדים ומעסיקים, ביטוח לאומי ונזקי גוף.