שלח הודעה ללא התחייבות
בלוג משפטי בלוג הוצאה לפועל וחובות איחוד תיקים והכרזה על חייב מוגבל באמצעים

איחוד תיקים והכרזה על חייב מוגבל באמצעים

 
מאת: אייל קורסיה ושות`    | פורסם ב: 23/01/2017 | צפיות: 309
  • איזור: אזור השרון והסביבה
  • כתובת: גיבורי ישראל 20
  • עיר: נתניה
  • טלפון: לחץ להצגת המספר
רוצה שנחזור אליך?
אל אייל קורסיה ושות`

הכרזת חייב כמוגבל באמצעים


קראו עוד בתחום

ראשית ובטרם ניכנס לעומקם של דברים, משרדנו מודה לקהל הלקוחות וקוראי השבוע בנתניה אשר מידי שבוע מגיעים לייעוץ, כותבים לנו ונוטלים חלק גדול במתן הטיפים השבועיים אשר מופיעים כאן בפניכם.


בקשה להכרזה על חייב כמוגבל באמצעים מוגשת לרשם ההוצאה לפועל בליווי תצהיר המפרט את מצבכם הכלכלי ובצירוף כתב ויתור סודיות חתום על ידכם. לאחר הכרזת הרשם על היותכם מוגבלים באמצעים יינתן צו לאיחוד תיקים.


משמעות איחוד התיק הינה, כי מעתה מתנהל נגדכם תיק מרוכז אחד אשר אליו משולמים תשלומים חודשיים קבועים ואשר אותם תשלומים מחולקים לנושים השונים לפי יחס החובות אליהם. כמו כן ובנוסף, במידה ותרצו להגיש בקשות לביטול עיקולים ו/או הגבלות שונות הרי לכם דרך נוחה להגשת הבקשות במסגרת תיק האיחוד, מה שלא כך במקרה בו פתוחים נגדכם מס' תיקים, שם תצטרכו להגיש בקשה פרטנית לגבי כל תיק בנפרד.


כמו כן יתרון נוסף להיותכם באיחוד תיקים הוא כי מעתה נושה אשר ירצה לפתוח כנגדכם תיק חדש/נוסף הרי כי הוא יהיה חייב לבקש לצרפו לתיק האיחוד.


זאת ועוד, ככול ותהיו מוכרזים כמוגבלים באמצעים ו/או תאחדו תיקכם הרי כי אינכם בבחינת חייב המשתמט מתשלום חובותיו מה "שמגן" עליכם מפני סנקציות שונות.


ראוי לציין כי לאחר ההכרזה רשאי רשם ההוצאה לפועל להטיל הגבלות במסגרת צו ביניים כדוגמת עיכוב יציאה מן הארץ, איסור שימוש בכרטיסי אשראי...אם נקבע כי הנכם מוגבלים באמצעים במסגרת הצו הסופי, רשאי הרשם מטעמים מיוחדים שיירשמו, להסיר את ההגבלות האמורות או להוסיף עליהם.


רשם ההוצאה לפועל רשאי להכריז עליכם במוגבלים באמצעים אם אינכם יכולים לפרוע את החובות בתקופות שלהלן:


שנתיים-אם סכום החוב אינו עולה על 20 אלף ₪, 3 שנים-אם סכום החוב עולה על 20 אלף ואינו עולה על 100 אלף ₪, 4 שנים- אם סכום החוב מעל 100 אלף ₪ .


חייב שרוצה להגיש בקשה לאיחוד תיקיו צריך לקחת בחשבון כי התיקים הבאים אינם נכללים במסגרת איחוד תיקים: תיק מזונות/עניין שאינו כספי/ תיקי משכון או משכנתא/ עניין שהועבר לבית משפט בשל התנגדות ואשר לא ניתנה הכרעה סופית.


במסגרת בקשתכם לאיחוד תיקים יש לגלות את מלוא המידע על נכסים שברשותכם במשך 5 שנים האחרונות. כמובן שעל מנת להגיש הבקשה ראוי להיוועץ עם עו"ד מהתחום על מנת לדעת אילו טפסים יש למלא עוד בטרם הגשת הבקשה וכן לצורך עריכת הבקשה כדבעי.

 

כמו כן עורכי הדין ידריכו אתכם בכל הנוגע להגשת המסמכים הרלוונטיים וכן יתלוו אליכם לדיון בחקירתכם בפני רשם ההוצאה לפועל. בקשתכם תידון בפני הרשם רק אם צרפתם לבקשתכם הצהרה חתומה ע"י עו"ד בדבר מצבכם הכלכלי וכתב ויתור סודיות וכן יש לצרף תשלום סך של 3% מערך החובות בכל חודש מרגע הגשת הבקשה ועד להחלטה בה.


לאחר הגשת הבקשה, יורה הרשם בצו על עיכוב יציאה מהארץ, אך רשאי הוא, מטעמים מיוחדים שיירשמו שלא לתת הצו כאמור. לפני החלטת הרשם לגבי מתן צו לאיחוד תיקכם תיערך לכם חקירת יכולת בדבר מצבכם הכלכלי.


כמו כן צו האיחוד יינתן רק אם הרשם התרשם כי הנכם מסוגלים לפרוע את החובות שלכם בתוך פרקי הזמן האמורים לעיל (שנתיים/שלוש/ארבע). כאשר נראה כי אינכם תהיו מסוגלים לפרוע את חובכם בתוך הזמן האמור הרי כי תוכרזו כמוגבלים באמצעים.


לאחר מתן צו האיחוד רשאי הרשם להורות על השהיה של כל הליך אשר עומד כנגדכם. 

 


עודכן ב: 23/01/2017

המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ משפטי ו/או המלצה מכל סוג ו/או חוות דעת, מומלץ לפנות לייעוץ מקצועי טרם נקיטת כל הליך. כל הסתמכות על המידע המוצג כאן היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתקנון האתר

דרג עד כמה מדריך משפטי זה עזר לך
עוד בנושא הוצאה לפועל וחובות
חדשות ופסקי דין בנושא הוצאה לפועל וחובות
הורים לילד שעבר התעללות בגן הבהירו לגננת במשפחתון החדש כי עליה לחבר אותם למצלמות המתעדות אונליין את מה שמתרחש בגן. מאחר שמערכת המצלמות הפסיקה לפעול, נקבע כי ההורים היו זכאים להוציא את הילד מהגן באופן מיידי וללא הודעה מראש
מאת: LawGuide | 06/09/2018
תשובות של עורכי הדין בפורום
(פרסום ממומן)


רועי ורשבסקי, משרד עורכי דיןרועי ורשבסקי, משרד עורכי דיןאזור המרכז053-7101880ניסיון רב ועשיר במשפט אזרחי, מסחרי, מקרקעין ונדל"ן הוצאה לפועל ופשיטת רגל
שגית שאמי, משרד עו"ד נוטריון וגישורשגית שאמי, משרד עו"ד נוטריון וגישוראזור הדרום053-7105249משפחה ומקרקעין, משמורת, מזונות, הסכמי ממון, צוואות, יפוי כוח מתמשך והוצל"פ
עורכת דין, מגשרת ונוטריונית - סמדר קשת בר-אוןעורכת דין, מגשרת ונוטריונית - סמדר קשת בר-אוןאזור השרון והסביבה053-9428592עו"ד מגשרת ונוטריונית עם ותק רב בדיני משפחה, אזרחי, משקים חקלאיים ופשט"ר
עו״ד קליה טאוזר ליפקיןעו״ד קליה טאוזר ליפקיןאזור המרכז053-7101875דיני עבודה, חדלות פרעון, פשיטות רגל והסדרי חוב
סיניה חריזי-מוזס, משרד עו"דסיניה חריזי-מוזס, משרד עו"דאזור המרכז053-7101869ניסיון רב, מקצועיות ללא פשרות, מובילה לתוצאות מנצחות והצלחות מוכחות
שחר & שחר - משרד עו"דשחר & שחר - משרד עו"דירושלים והסביבה053-9377930ייצוג חייבים וזוכים בהליכי הוצאה לפועל ופשיטת רגל. שלוחות: ירושלים ותל אביב.
דמרי - בן שחר משרד עו"דדמרי - בן שחר משרד עו"דאזור הצפון053-7298477משרדנו מתמחה בתחומי דיני העבודה פשיטות רגל- הוצאה לפועל ודיני משפחה.
עו"ד אוריאל זעירא  עו"ד אוריאל זעירא אזור המרכז053-9428363ניסיון בפשיטות רגל, הסדרי חובות, הוצאה לפועל, פירוק חברות, ייצוג חייבים ונושים
עו"ד הלן דופרמן עו"ד הלן דופרמן אזור הצפון053-7341970המשרד עוסק בליטיגציה, מקרקעין, חובות, ירושות צוואות וגישור
בתאל מנור משרד עו"ד ומגשרת בתאל מנור משרד עו"ד ומגשרת אזור הצפון053-9370224המשרד עוסק בניהול חובות, פשיטת רגל, נזקי גוף, תאונות דרכים וזכויות עובדים.