שלח הודעה ללא התחייבות
בלוג משפטי בלוג נזקי גוף ותאונות חוזרים ללימודים: מדריך מעשי לביטוח תאונות אישיות לתלמידים

חוזרים ללימודים: מדריך מעשי לביטוח תאונות אישיות לתלמידים

 
מאת: רונן לפיד - משרד עורכי דין    053-9368608| פורסם ב: 16/08/2016 | צפיות: 1816
5.0 מתוך 5.0
(מספר מדרגים 2)

  • איזור: אזור הצפון
  • כתובת: חרושת 11
  • עיר: כרמיאל
  • טלפון: 053-9368608
רוצה שנחזור אליך?
אל רונן לפיד - משרד עורכי דין
 

שיחה עם עו"ד רונן לפיד על פוליסת ביטוח תאונות אישיות וקבלת פיצויים במקרה של פציעה


קראו עוד בתחום

ביטוח תלמידים - נושא הנוגע לכל בית בישראל בו יש תלמידי בית ספר או אברכים עד גיל 45. הניסיון מלמד שתאונות מתרחשות בקרב הילדים הרבה יותר ממה שאנחנו חושבים. עצוב להיווכח שרוב ההורים אינם מקבלים את הפיצוי המגיע להם על פי הפוליסה. ולמה? פשוט כי הם לא יודעים שיש פוליסה כזו, למרות שהם משלמים עליה.


הביטוח מכסה פגיעות הגורמות לנכות זמנית או קבועה כתוצאה מתאונה, ומוות בתאונה. הביטוח גם מעניק החזר הוצאות בגין אביזרי עזר רפואיים, ובמקרים מסוימים אף מספק כיסוי ביטוחי להורים שנפגעו בפעילות בית ספרית.


עו"ד רונן לפיד, המתמחה בתחום הנזיקין, בעל ניסיון רב בתביעות של תלמידים, עונה על שאלות של הורים:


עו"ד לפיד, האם גם על תאונות ביתיות יש פיצוי?


ביטוח תאונות אישיות לתלמידים מכסה לא רק תאונות שהתרחשו בבית הספר, אלא גם תאונות בבית, בטיול, אצל חבר, במגרש המשחקים, בים או ברחוב. הפגיעה יכולה להיות כתוצאה מתאונת אופניים, נפילה מגובה, פגיעה מבעל חיים, פגיעה ממתקן שעשועים, מכשול או מפגע, פגיעה ממעשה קונדס, מתקיפה, מתקיפה מינית, פציעה ממכשיר או מוצר פגום, טביעה, כוויה, שאיפת חומר מסוכן, בליעת רעל, חדירת גוף זר, או חלילה מוות.


התביעה הנה מכוח פוליסה. גובה הפיצוי נקבע בהתאם לאחוזי הנכות שנותרו בעקבות הפגיעה, במידה שנותרה נכות הגבוהה מ-5%.


הביטוח הזה מכסה 24/7, במהלך שנת הלימודים ובחופש הגדול בכל מקום בו הילד או האברך נמצא, בארץ או בחו"ל.


יש לציין שילדי גן, מעונות ופעוטונים מכוסים במסגרת החינוכית ובדרך ממנה ואליה - בלבד.


דוגמאות למקרים שקרו?


ילד בן 8 פוצה בסכום של 27,600 שקלים לאחר ששבר את רגלו בהחלקה על סקטים.


נער בן 17 נפל מסוס ושבר חוליה. הוא פוצה ב-84,000 שקלים.


ילד בן 11 שנפצע במתקן שעשועים בסופרלנד פוצה ב-63,000 שקלים.


ילד בן 9 שנתקל במכשול וסובב את רגלו פוצה ב-33,000 שקלים.


והרשימה עוד ארוכה.


איך זה שאני לא יודע על זה?


הרשות המקומית מחויבת לבטח בביטוח זה את כל התלמידים והאברכים הלומדים במסגרות החינוך שבתחומה. ההורים נוטים לחשוב שמדובר בביטוח המכסה נזק שנגרם בבית הספר או בגן בלבד. ההורים משלמים, אך לא תובעים ולא מקבלים פיצוי שמגיע להם כחוק!


בכל מקרה של אירוע תאונתי שבו נפגע ילד יש ביטוח תאונות אישיות לתלמידים?


פוליסת תאונות אישיות אינה תקפה במקרים בהם הפגיעה נגרמה במהלך תאונת דרכים, פעולת איבה או כתוצאה מרשלנות רפואית. במקרים אלו, ניתן לתבוע פיצוי מכוח פוליסות וחוקים אחרים.


נניח שיש גורם שאשם בתאונה, אפשר לקבל גם וגם?


כאשר התאונה אירעה עקב רשלנות - למשל בעיה בטיחותית בשטח בית הספר, חוסר פיקוח בחצר, מגרש משחקים לא תקני, מפגע בטיחותי במדרכה ואף רשלנות רפואית בבית החולים בעת הטיפול בפגיעה - ניתן לתבוע את הפוליסה, ובנוסף, לתבוע את הגורמים הרלוונטיים. בכך ניתן להגדיל את סכום הפיצוי בגין הפגיעה. ייעוץ משפטי יוכל לוודא מיצוי מלוא זכויות התלמיד הנפגע ולמקסם את סכומי הפיצוי המגיעים.


ואם הילד שלי אשם בתאונה?


אשמתו של הילד או חוסר הזהירות שלו אינם רלוונטיים להגשת תביעה כנגד חברת הביטוח.


איך אני יכול להיות בטוח שבית הספר באמת עשה ביטוח כזה?


על פי החוק, חובה לערוך ביטוח תאונות אישיות לתלמידים ולילדים שחוק חינוך חובה חל עליהם ולאברכים עד גיל 45. את דמי הביטוח ההורים משלמים במסגרת אגרת החינוך.


לילד שלי קרתה תאונה לפני כמה שנים. אני עדיין יכול לתבוע?


תקופת ההתיישנות בביטוח זה עומדת על שלוש שנים. כלומר, כאשר מדובר בקטינים, יש להגיש את התביעה עד גיל 21. תלמידי כולל או סטודנטים להוראה יכולים לתבוע עד 3 שנים מיום קרות האירוע.


כשקורה משהו לילד, אני קודם כל רץ לקבל טיפול רפואי. מה הכי חשוב לזכור?


הטיפול הרפואי הוא כמובן הצעד הראשון. חשוב לזכור לאסוף כל מסמך הקשור לאירוע, ומייד כשאפשרי - להודיע לבית הספר ולקבל אישור.


הילד קיבל טיפול. מה עכשיו?


עכשיו הזמן לחשוב על פיצוי על פי הפוליסה ועל תביעת גורמים אפשריים נוספים. לשם כך ודאו שיש בידיכם:


• כל המסמכים הקשורים לאירוע.


• ראיות בדבר נסיבות התאונה.


• קבלות.


• אישור היעדרות מבית הספר.


• פרטי הפוליסה.


עו"ד רונן לפיד, ככה בקלות אני מגיש טופס תביעה והם משלמים?


תביעות בגין תאונות תלמידים הנן נושא מורכב - נדרשת בדיקה מושכלת ומקצועית של עורך דין המתמחה בתחום כדי להגיע למיצוי מלוא הזכויות - מהמוסד לביטוח לאומי, מחברות ביטוח פרטיות, מתביעות נזיקין כנגד הגורם הפוגע וכדומה. לכן מומלץ לפנות לייעוץ מקצועי של עורך דין מומחה!

 


המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ משפטי ו/או המלצה מכל סוג ו/או חוות דעת, מומלץ לפנות לייעוץ מקצועי טרם נקיטת כל הליך. כל הסתמכות על המידע המוצג כאן היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתקנון האתר

דרג עד כמה מדריך משפטי זה עזר לך
עוד בנושא נזקי גוף ותאונות
חדשות ופסקי דין בנושא נזקי גוף ותאונות
אישה כבת 60 נתקלה במפגע ברחוב בעיר עכו, אשר באותו הזמן בוצעו בו עבודות תשתית. הקבלן נמצא אחראי לנזקי הגוף שנגרמו לה, אך גם על העירייה הוטלה אחריות מאחר שהייתה צריכה לפקח על העבודות שבוצעו בשטחה
מאת: LawGuide | 20/01/2019
תשובות של עורכי הדין בפורום
(פרסום ממומן)


דוד סער, משרד עו"דדוד סער, משרד עו"דאזור המרכז053-9428975עוסק בתביעות נזקי גוף, דיני עבודה, ביטוח, פנסיה
אסף-זלוואס-פן עורכי דיןאסף-זלוואס-פן עורכי דיןאזור המרכז053-7101882משרד מקצועי ובעל ניסיון בתחום הרשלנות הרפואית, הביטוח והנזיקין.
דוניץ ושות משרד עורכי דין דוניץ ושות משרד עורכי דין אזור השרון והסביבה053-7101876משרד בוטיק המתמחה במשפט מסחרי, נזיקין ורכוש, ליקויי בניה ומסחר נדל"ני
פינקלמן עוזרי – משרד עורכי דיןפינקלמן עוזרי – משרד עורכי דיןירושלים והסביבה053-9370268מתמחה במימוש זכויות עובדים ומיצוי זכויות רפואויות בנזיקין ותביעות ביטוח
עודד פרץ ושות` עודד פרץ ושות` אזור המרכז053-9428566עוסק בלשון הרע והוצאת דיבה, סכסוכי שכנים, פינוי שוכר, דיני עבודה ומשפחה
שטובר & טולדנושטובר & טולדנוירושלים והסביבה 053-9428385מעל ל-97% הצלחה בתביעות בתחום הרשלנות רפואית ונזקי גוף
ענת אשכנזי, משרד עורכי דיןענת אשכנזי, משרד עורכי דיןאזור השפלה והסביבה053-9386724עוסקת בנזקי גוף ותביעות עבודה, רשלנות רפואית, ותביעות רכוש וביטוח.
לנציאנו, פרייז ושות`לנציאנו, פרייז ושות`אזור המרכז053-9428442עוסקים בנזקי גוף, תאונות דרכים, ביטוח לאומי ועוד..
אורלי זפרני לביא, משרד עורכי דיןאורלי זפרני לביא, משרד עורכי דיןאזור המרכז053-6130164עוסקת ברשלנות רפואית, תאונות דרכים, ביטוח לאומי, פוליסות ונזקי גוף.
מעודה יוסף - עו"ד ומגשרמעודה יוסף - עו"ד ומגשראזור השרון והסביבה053-9428951דיני נזיקין, דיני משפחה, עבודה ומקרקעין
משרד עו"ד ימין את יום טוב ושות`משרד עו"ד ימין את יום טוב ושות`אזור השרון והסביבה053-9370240עוסקות בנזיקין, דיני עבודה, ביטוח לאומי, נזקי רכוש, תביעות אזרחיות וכספיות
עו"ד שרון בירון מרקוביץעו"ד שרון בירון מרקוביץאזור הדרום 053-9428863עו"ד מזה 20 שנים ונוטריון העוסקת בנזיקין, רשלנות רפואית, עבודה וחדלות פירעון
אזי נ. כהן - משרד עורכי דיןאזי נ. כהן - משרד עורכי דיןאזור המרכז053-9428375עוסק בדיני עבודה, דיני נזיקין על כל רבדיהם ומשפט מסחרי. מייצג בכל הערכאות.
סביר ושות` משרד עורכי דיןסביר ושות` משרד עורכי דיןאזור המרכז053-7933128כ-15 שנות ניסיון במקרקעין, נזיקי גוף ותאונות, דיני משפחה והסדרת מעמד בישראל
אייל בן ישי משרד עורכי דיןאייל בן ישי משרד עורכי דיןאזור הצפון053-9377900למעלה שנות מ-15 ניסיון ברשלנות רפואית, תביעות ביטוח ותאונות.