שלח הודעה ללא התחייבות
בלוג משפטי בלוג דיני תעבורה ורכב נהג בשכרות בפעם השלישית, התיק הסתיים בפסילה מינימלית בלבד

נהג בשכרות בפעם השלישית, התיק הסתיים בפסילה מינימלית בלבד

 
מאת: חזי כהן-משרד עורכי דין    053-9428425| פורסם ב: 24/07/2016 | צפיות: 2488
5.0 מתוך 5.0
(מספר מדרגים 8)

  • איזור: אזור המרכז
  • כתובת: רח` שפע טל 1
  • עיר: תל אביב
  • טלפון: 053-9428425
רוצה שנחזור אליך?
אל חזי כהן-משרד עורכי דין
 

תיק נהיגה בשכרות שלישי שהחל בקול תרועה רמה הסתיים בתיקון לעבירה קלה תוך הסתפקות בפסילה מינימלית ורכיבי ענישה מרוככים ביותר


קראו עוד בתחום

כתב אישום בעבירת סירוב לבדיקת שכרות: כנגד הנאשם הוגש כתב אישום בגין סירוב לביצוע בדיקת שכרות וזאת כשבעברו של הנאשם שתי הרשעות בעבירות אלכוהול, קצין המשטרה פסל את רישיונו של הנאשם והחרים את רכבו למשך 30 ימים תוך הזמנת הנאשם לדין בהליך שיפוט מהיר.


פנייה לעורך דין תעבורה חזי כהן


הנאשם שהבין שהוא עומד בפני תיק בו הוא צפוי לרצות מאסר מאחורי סורג ובריח פנה אל משרדנו שיספק פתרון לבעיה. לאחר פגישה עם הלקוח ושמיעת גרסתו לדברים היה ברור שישנו קושי ראייתי ניכר, משרדנו פנה בבקשה דחופה לבית המשפט לתעבורה בתל אביב לקביעת דיון דחוף בבקשה לביטול הפסילה המנהלית של קצין המשטרה.


פסלו לכם את הרישיון מנהלית, אף פעם אל תתייאשו


בעת צילום חומר הראיות בתיק נדהמנו לגלות כשלים משמעותיים וחריגים בחומר הראיות המצוי בתיק שכלל כשלים שיש בהם לזכות את הנאשם. בסופו של יום בית המשפט דחה את הבקשה והשאיר את החלטת קצין המשטרה במקומה.


משרדנו שהאמין בחפותו של הלקוח פנה בערר לבית המשפט המחוזי בתל אביב, שמה הוחלט לקבל את הערר לאור הכשלים המצויים בתיק החקירה, הפסילה של קצין המשטרה וצו תפיסת הרכב קוצרו ל-21 ימים בלבד וזאת למרות העובדה שבעברו של הלקוח ישנן שתי הרשעות בעבירות של נהיגה בשכרות ונהיגה תחת השפעת משקאות משכרים וזאת בנוסף לעבר תעבורתי מכביד.


פסילה עד תום ההליכים


לרוב כשמדובר בעבירת שכרות חוזרת המדינה נוקטת בהליך בו היא מבקשת מבית המשפט לפסול את הנאשם עד לתום הבירור המשפטי בעניינו. במקרה הספציפי הזה, לאור העובדה שבית המשפט המחוזי קיצר את הפסילה המנהלית של קצין המשטרה המדינה לא הגישה בקשה לפסול את הנאשם עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו וזאת על אף העובדה שבעברו של הנאשם עבר תעבורתי מכביד ביותר הכולל שתי עבירות שכרות.


התמודדות עם כתב האישום בבית המשפט לתעבורה


בכתב האישום שהוגש לבית המשפט לתעבורה משרדנו פנה אל משרדי התביעה המשטרתית שהציעה לסגור את התיק בתיקון כתב האישום לעבירה של נהיגה תחת השפעת אלכוהול וזאת לצד פסילה של 11 חודשים וכן רכיבי ענישה נוספים, הצעה שנדחתה מצדנו על הסף מה שהוביל לכפירה בכתב האישום וקביעת התיק להוכחות בפני בית המשפט לתעבורה בתל אביב.


לאחר הליך משא ומתן נוסף בין עו"ד חזי כהן לגורמי התביעה המשטרתית ובטרם תחילתו של הליך הוכחות במסגרתו היו אמורים להעיד השוטרים שערכו את דו"ח ההזמנה לדין והיה ברור לכולם שהשוטרים יצטרכו להתמודד עם חקירה נגדית צולבת השכילה התביעה המשטרתית לרדת מעבירת אלכוהול ולתקן את כתב האישום לעבירה של חוסר שליטה ברכב תוך הסכמה עונשית לפסילה של 3 חודשים בניכוי 21 ימי הפסילה המנהלית אותה ריצה הנאשם, פסילה על תנאי וקנס סמלי על סך 1,500 שקלים בלבד.


חשוב לדעת שהרצון להגיע להסדר טיעון נובע מתוך רצון לקנות סיכון עבור הלקוח, שכן הסיכון הקטן ביותר להרשעת הנאשם בעבירת שכרות קל וחומר כשבעברו שתי הרשעות בעבירות דומות הייתה מעמידה את הלקוח בסיכון מוחשי לעונש מאסר ארוך וממושך וכן פסילת רישיון למשך שנים.


הסדר טיעון לפיו כתב האישום תוקן לעבירה שאינה עבירת אלכוהול וכן הסכמה עונשית על רכיב הפסילה למעשה קנתה ללקוח סיכון מיותר בניהול הליך שבסופו איש לא יודע מה תהיה התוצאה.


בתי המשפט לתעבורה רואים את עבירת הנהיגה בשכרות בחומרה יתרה וזאת על אחת כמה וכמה כשמדובר בעבירת שכרות חוזרת. מן הפסיקה אנו למדים כי ישנן דוגמאות רבות בהן נאשמים שהורשעו בעבירת שכרות שלישית ויותר מצאו עצמם נשלחים אל מאחורי סורג ובריח תוך פסילת רישיון הנהיגה למשך שנים.


בחינה נכונה ומושכלת של התיק על ידי עורך דין לתעבורה מאפשרת קבלת החלטה מושכלת באשר לאסטרטגיה המשפטית שיש לנקוט בתיק. הראיה לכך הוא המקרה שלפנינו בו עו"ד חזי כהן בחן את חומר הראיות ובנה אסטרטגיה משפטית שבסופה הושגה תוצאה מיטבית עבור לקוח המשרד.


תת"ע 5691-09-15

 


המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ משפטי ו/או המלצה מכל סוג ו/או חוות דעת, מומלץ לפנות לייעוץ מקצועי טרם נקיטת כל הליך. כל הסתמכות על המידע המוצג כאן היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתקנון האתר

דרג עד כמה מדריך משפטי זה עזר לך
עוד בנושא דיני תעבורה ורכב
חדשות ופסקי דין בנושא דיני תעבורה ורכב
חמישה ימים לפני שנגמרה תקופת המאסר על תנאי אשר הוטלה עליו בעקבות נהיגה בהשפעת אלכוהול, נתפס הנהג מבצע את אותה העבירה. מה העונש שקיבל?
מאת: LawGuide | 01/07/2019
תשובות של עורכי הדין בפורום
(פרסום ממומן)


עו"ד נדב גרינולדעו"ד נדב גרינולדאזור הצפון053-6130161המשרד עוסק במשפט פלילי, בתעבורה וייצוג אסירים - זמין עבורכם 24/7
אוחיון-דבש, משרד עורכי דין         אוחיון-דבש, משרד עורכי דין אזור המרכז053-9428478ניסיון מצטבר של עשרות שנים בתחום המשפט הפלילי ובדיני תעבורה.
סיניה חריזי-מוזס, משרד עו"דסיניה חריזי-מוזס, משרד עו"דאזור המרכז053-7101869ניסיון רב, מקצועיות ללא פשרות, מובילה לתוצאות מנצחות והצלחות מוכחות
עו"ד תמי ארליך עו"ד תמי ארליך אזור המרכז053-9386728משפט פלילי ותעבורה. ניסיון רב ומקצועיות המובילה להצלחות רבות
גימפוביץ - זמיר משרד עורכי דיןגימפוביץ - זמיר משרד עורכי דיןאזור המרכז053-7101883עוסק בתחום הפלילי על כל רבדיו, תעבורה, תכנון ובנייה ומקרקעין