שלח הודעה ללא התחייבות
בלוג משפטי בלוג דיני עבודה התקבלתם לעבודה חדשה, אבל אז המעסיק מתחרט

התקבלתם לעבודה חדשה, אבל אז המעסיק מתחרט

 
מאת: שרון פוקס, משרד עורכי דין    053-9428396| פורסם ב: 07/04/2016 | צפיות: 2505
4.3 מתוך 5.0
(מספר מדרגים 3)

  • איזור: אזור הצפון
  • כתובת: דרך עכו 178 (בית אופק-בטאן) , קיים סניף נוסף בתל אביב
  • עיר: קרית ביאליק
  • טלפון: 053-9428396
רוצה שנחזור אליך?
אל שרון פוקס, משרד עורכי דין
 

כמה ימים לפני שאתם מתחילים את העבודה החדשה, או תקופה קצרה אחרי שהתחלתם, המעסיק החדש מתחרט. מה אפשר לעשות ואילו סעדים ניתן לבקש?


קראו עוד בתחום

אחרי שכתבתם קורות חיים, התראיינתם, עברתם מרכז הערכה וכססתם ציפורניים בהמתנה מורטת עצבים לטלפון המיוחל של המגייסת, הודיעו לכם במזל טוב שהתקבלתם. נו, אז אפילו חתמתם על חוזה עבודה ואפשר להתחיל לחלום על כל האפשרויות, שהכנסה יותר גדולה תאפשר. עכשיו גם אפשר להודיע לבוס המעצבן בעבודה שאתם עוזבים. אבל אז כמה ימים לפני שאתם מתחילים את העבודה החדשה (או תקופה קצרה אחרי שהתחלתם) - המעסיק החדש מתחרט. מה אפשר לעשות ואילו סעדים ניתן לבקש?


במציאות של היום, קורה לא פעם שהמעסיק מודיע לכם, עוד בטרם נכנסתם למשרה בפועל (או זמן קצר לאחר מכן) שההסכם בטל. הסיבות עשויות להיות מגוונות, שינוי מבני בארגון, מצב כלכלי, או שהמעסיק החדש גילה עליכם פרט שלילי מעברכם המקצועי שבחרתם לא לספר במהלך הגיוס לעבודה החדשה.

החובה לפעול בדרך המקובלת ובתום לב, בעת עריכת ראיון הקבלה

ראשית יש לדעת, חוזה עבודה הוא חוזה ככל חוזה אחר. החוק מטיל חובה על צדדים למשא ומתן לקראת כריתתו של חוזה, לנהוג בדרך מקובלת ובתום לב. צד למשא ומתן שלא נהג כך, יהיה חייב לפצות בגין הנזק שיגרם לצד השני עקב המשא ומתן או כריתת החוזה. הסעד הרגיל שיינתן במקרה של הפרת החובה לנהוג בדרך מקובלת ובתום לב במשא ומתן הוא סעד של פיצויים, שמטרתם החזרת המצב לקדמותו. במקרים חריגים יוכרו סעדים אחרים, כגון פיצויי על פגיעה בהסתמכות העובד על קיום ההבטחה למשרה.

על מנת לזכות בסעד, בית הדין יבחן את התנהלות הצדדים ותום ליבם במהלך המו"מ ביניהם. חלק חשוב ומהותי של חובת תום הלב במשא ומתן הוא תחום הגילוי. אי גילוי של עובדות, כאשר יש מקום סביר לצפות לכך שהעובד המנהל מו"מ עם מעסיק יגלה אותן למעסיק, מהווה הפרת החובה לנהוג בדרך מקובלת ובתום לב במשא ומתן. בהקשר של גילוי, חובת תום הלב היא אקטיבית, ומטילה חובת עשייה על המתראיין והמראיין כאחד.

יחסי עבודה אינם יחסים מסחריים רגילים, חשוב לדעת שחלה "חובת ה"נאמנות" ביחסי עובד מעביד, ומכאן שהיקפה של חובת הגילוי במשא ומתן לכריתת חוזה עבודה רחבה יותר ואחריותם של הצדדים למו"מ גדולה יותר. על מעביד לגלות לעובד הפוטנציאלי גם פגמים בעבודה, והוא הדין לגבי עובד פוטנציאלי, שעליו לגלות למעביד העתידי את כל מגבלותיו. מעסיק לא יכול לצפות שעובד יבדוק בעצמו את העובדות שהמעסיק מביא לפניו, ובאותה מידה חשוב שהמועמד יגלה למעביד העתידי פרטים על ניסיונו הקודם והאם נכשל בעבודה קודמת.

פיטורים לאחר פרק זמן קצר


כאשר המעסיק מפטר את העובד בתוך פרק זמן קצר לאחר שהעובד החל בעבודתו, אפילו זו הוגדרה כתקופת ניסיון, יהיה קשה לקבל מעשה פיטורים כזה מבלי שהמעסיק נתן לעובד זמן ארוך דיו להביא את יכולותיו לידי ביטוי. חלה חובה על מעסיק לתת לעובד זמן ארוך דיו, לפני שהוא מגיע למסקנה סופית - אף אם נדרשו לו מספר ימים להגיע למסקנה - שרמתו המקצועית של העובד אינה מתאימה לו.

לסיכום, זו אינה התנהלות מקובלת שמעסיק "ישריין" את כוח העבודה של העובד, ורק אז יבדוק אם הוא עומד בדרישות. קודם כל עליו לקבל את כל המידע לגבי העובד לצורך קבלתו לעבודה, ואז למסור לו תשובה. אם ניתנה לעובד תקופת ניסיון, המעסיק מחויב לקיימה בתום לב ובנאמנות.

הכותב הנו עורך דין מומחה לדיני עבודה
 


המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ משפטי ו/או המלצה מכל סוג ו/או חוות דעת, מומלץ לפנות לייעוץ מקצועי טרם נקיטת כל הליך. כל הסתמכות על המידע המוצג כאן היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתקנון האתר

דרג עד כמה מדריך משפטי זה עזר לך
עוד בנושא דיני עבודה
חדשות ופסקי דין בנושא דיני עבודה
מוכרת שעבדה בפיצוציה במשך חמש שנים הוכיחה כי הופלתה בשכרה יחסית לעמיתיה הגברים, ואף לא קיבלה שכר עבור שעות נוספות כדין וזכויות נוספות המגיעות לה. היא תקבל פיצויים של כ-93 אלף שקלים
מאת: LawGuide | 03/07/2019
תשובות של עורכי הדין בפורום
(פרסום ממומן)


גיא הרשקוביץ, עו"ד מגשר ובוררגיא הרשקוביץ, עו"ד מגשר ובורראזור השפלה והסביבה053-9428571ליווי משפטי לעסקים וחברות, הסכמים מסחריים, קניין רוחני, דיני עבודה ומקרקעין
בתאל מנור משרד עו"ד ומגשרת בתאל מנור משרד עו"ד ומגשרת אזור הצפון053-9370224המשרד עוסק בניהול חובות, פשיטת רגל, נזקי גוף, תאונות דרכים וזכויות עובדים.
יובל ניב, משרד עורכי דיןיובל ניב, משרד עורכי דיןאזור השרון והסביבה053-9377914עוסק בתחום האזרחי לרבות דיני עבודה, נזיקין ודיני משפחה, צוואות וירושות
מעודה יוסף - עו"ד ומגשרמעודה יוסף - עו"ד ומגשראזור השרון והסביבה053-9428951דיני נזיקין, דיני משפחה, עבודה ומקרקעין
עו"ד סעאתי עדנה - משרד עו"ד ונוטריוןעו"ד סעאתי עדנה - משרד עו"ד ונוטריוןאזור המרכז 053-9428386דיני עבודה - עובדים ומעסיקים, ביטוח לאומי וכנוטריון צוואות והסכמים
אריק שלו ושות`, עורכי דיןאריק שלו ושות`, עורכי דיןאזור המרכז053-9377919דיני עבודה, ייצוג עובדים ומעסיקים, ביטוח לאומי ונזקי גוף.
דניאל קליין, משרד עורכי דיןדניאל קליין, משרד עורכי דיןאזור השרון והסביבה053-9370267המשרד עוסק בתחום דיני עבודה כתחום עיקרי תוך מיצוי זכויות העובד
שוובר - קלביר משרד עו"דשוובר - קלביר משרד עו"דאזור הצפון053-9386787המשרד עוסק בדיני משפחה וירושה, ייפוי כוח מתמשך, דיני עבודה ולשון הרע.
דרור חייק, משרד עורכי דין ונוטריון	דרור חייק, משרד עורכי דין ונוטריון אזור המרכז053-9428361וותק 15 שנים, סניפים במרכז ובצפון - עוסק בדרכון פורטוגלי, דיני עבודה ונזיקין.
דמרי - בן שחר משרד עו"דדמרי - בן שחר משרד עו"דאזור הצפון053-7298477משרדנו מתמחה בתחומי דיני העבודה פשיטות רגל- הוצאה לפועל ודיני משפחה.
כפיר דיין דובב ושות` עורכי דיןכפיר דיין דובב ושות` עורכי דיןאזור המרכז053-8007609פעילותנו מתמקדת לדיני עבודה ותביעות ביטוח לרבות אובדן כושר עבודה וסיעוד.
עו"ד ארנסט גדייבעו"ד ארנסט גדייבאזור השפלה והסביבה053-9428890המשרד עוסק בתחום דיני העבודה, המקרקעין, הוצאה לפועל ומשפט אזרחי-מסחרי
עו"ד אוריאל זעירא  עו"ד אוריאל זעירא אזור המרכז053-9428363ניסיון בפשיטות רגל, הסדרי חובות, הוצאה לפועל, פירוק חברות, ייצוג חייבים ונושים
פינקלמן עוזרי – משרד עורכי דיןפינקלמן עוזרי – משרד עורכי דיןירושלים והסביבה053-9370268מתמחה במימוש זכויות עובדים ומיצוי זכויות רפואויות בנזיקין ותביעות ביטוח
עו״ד קליה טאוזר ליפקיןעו״ד קליה טאוזר ליפקיןאזור המרכז053-7101875דיני עבודה, חדלות פרעון, פשיטות רגל והסדרי חוב