שלח הודעה ללא התחייבות
בלוג משפטי בלוג הוצאה לפועל וחובות החיים לאחר פשיטת רגל: למה לצפות ומה ההשלכות?

החיים לאחר פשיטת רגל: למה לצפות ומה ההשלכות?

 
מאת: משרד עורכי דין אליה    | פורסם ב: 16/03/2016 | צפיות: 2783
רוצה שנחזור אליך?
אל משרד עורכי דין אליה
מאמרים נוספים
מאת משרד עורכי דין אליה
 

בכל חודש מוגשות מאות בקשות על ידי חייבים בכל המחוזות השונים בארץ בכדי לחסות בהגנת הליך פשיטת הרגל. מה מצפה לחייבים לאחר ההליך?


קראו עוד בתחום

לצורך דוגמא יצוין כי רק בשנת 2013 הוגשו 36,721 בקשות ולעומת זאת, בשנת 2014, חל גידול ניכר והוגשו 43,185 בקשות לפשיטת רגל. החל משנת 2015 ועד היום, המגמה לא השתנתה והגידול בהגשת הבקשות רק הולך וגובר.


רובם הגדול של החייבים חושב בצורה שגויה כי לאור פנייתם להליך פשיטת הרגל, יעברו עוד שנים רבות עד לבוא היום בו יוכלו לקבל שוב הלוואות מהבנקים, משכנתא לרכישת בית - אם בכלל.


זאת, חושבים בשל העובדה כי הערה בדבר הכרזה כפושט רגל נרשמת אצל כלל התאגידים הבנקאיים בדרך כלל עד 7 שנים לפי חוק נתוני אשראי, התשס"ב-2002.


במציאות, אלה שעברו הליך פשיטת רגל, יוכלו להפוך לגיטימיים מול הבנקים בתוך שנה או פחות, כל עוד הם עובדים במרץ על מנת לשפר את התדמית הכלכלית שלהם מול נותני האשראי והבנקים.


פתיחת דף חדש וחזרה לתלם הכלכלי


מן המקובץ לעיל עולה מסקנה אחת פשוטה וברורה כי הגורם החשוב ביותר בכדי לחזור לתלם הכלכלי מחדש, הוא לבנות מחדש את האשראי שלכם ולהראות כי אתם מנהלים החזר תשלומים חודש באחריות, בצורה מסודרת וברצינות. זאת, למשל תוכלו להוכיח באמצעות תשלום בזמן של שכר הדירה החודשי או תשלום ההוצאות השוטפות שלכם כגון טלפון, חשמל וגז, או על ידי קבלת כרטיס אשראי ותשלום הסכומים, המינימליים אפילו, במועדם.


פשיטת רגל עקב אירוע חד פעמי והמתנה לאישור משכנתא


אם פנייתכם להליך פשיטת הרגל הינה בשל אירוע חד פעמי בחייכם, כמו גירושין, מוות של בן או בת הזוג, מחלה קשה או חובות ישנים ש"נמרחים" במערכת ההוצאה לפועל, תקופת ההמתנה לאישור המשכנתא תהיה קצרה ביותר. בנקים רבים דורשים מסמכים על מנת לאמת את המצב ונסיבות ההסתבכות הכלכלית, למשל תשלומים לבתי חולים או מסמכים מבית הדין או מבית המשפט אשר בהם יש לאמת את נושא הגירושין.


יודגש כי אם פושט הרגל שילם במהלך ההליך סך של משוער שבין 80-95 אחוזים מחובותיו, הסיכוי שלו לקבל משכנתא במועד קצר יותר, הינו גבוה, שכן חייב זה שילם למעשה את רוב חובותיו אשר נוצרו בתום לב ובכך, יישב את הסכסוך עם נושיו ושמר על יכולת פירעונו.

לאור האמור לעיל, חשוב יהיה לנהל הליך פשיטת רגל על ידי עורך דין הבקי בכלל דיני פשיטת הרגל תוך כדי הדרכה וליווי אישי בכל שלבי ההליך.


הדברים דלעיל אינם מהווים ייעוץ משפטי וכל מטרתם הינן להמליץ כי בטרם נטילת החלטה לפנות להליך כזה או אחר, מומלץ להיוועץ בעורך דין מומחה בתחום אשר יכול יהא לקבוע את הפתרון המתאים לטיפול בסוגיה.

 

מ. עו"ד פרץ-אליה הינו משרד בוטיק המתמחה בהליכי פשיטת רגל והליכי חדלות הפירעון השונים לסיוע והגנה על חייבים בכל מצב תוך כדי ליווי אישי וצמוד.
 


המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ משפטי ו/או המלצה מכל סוג ו/או חוות דעת, מומלץ לפנות לייעוץ מקצועי טרם נקיטת כל הליך. כל הסתמכות על המידע המוצג כאן היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתקנון האתר

דרג עד כמה מדריך משפטי זה עזר לך
עוד בנושא הוצאה לפועל וחובות
חדשות ופסקי דין בנושא הוצאה לפועל וחובות
הורים לילד שעבר התעללות בגן הבהירו לגננת במשפחתון החדש כי עליה לחבר אותם למצלמות המתעדות אונליין את מה שמתרחש בגן. מאחר שמערכת המצלמות הפסיקה לפעול, נקבע כי ההורים היו זכאים להוציא את הילד מהגן באופן מיידי וללא הודעה מראש
מאת: LawGuide | 06/09/2018
תשובות של עורכי הדין בפורום
(פרסום ממומן)


סיניה חריזי-מוזס, משרד עו"דסיניה חריזי-מוזס, משרד עו"דאזור המרכז053-7101869ניסיון רב, מקצועיות ללא פשרות, מובילה לתוצאות מנצחות והצלחות מוכחות
עו"ד אוריאל זעירא  עו"ד אוריאל זעירא אזור המרכז053-9428363ניסיון בפשיטות רגל, הסדרי חובות, הוצאה לפועל, פירוק חברות, ייצוג חייבים ונושים
דמרי - בן שחר משרד עו"דדמרי - בן שחר משרד עו"דאזור הצפון053-7298477משרדנו מתמחה בתחומי דיני העבודה פשיטות רגל- הוצאה לפועל ודיני משפחה.
בתאל מנור משרד עו"ד ומגשרת בתאל מנור משרד עו"ד ומגשרת אזור הצפון053-9370224המשרד עוסק בניהול חובות, פשיטת רגל, נזקי גוף, תאונות דרכים וזכויות עובדים.
שגית שאמי, משרד עו"ד נוטריון וגישורשגית שאמי, משרד עו"ד נוטריון וגישוראזור הדרום053-7105249משפחה ומקרקעין, משמורת, מזונות, הסכמי ממון, צוואות, יפוי כוח מתמשך והוצל"פ
שחר & שחר - משרד עו"דשחר & שחר - משרד עו"דירושלים והסביבה053-9377930ייצוג חייבים וזוכים בהליכי הוצאה לפועל ופשיטת רגל. שלוחות: ירושלים ותל אביב.
רועי ורשבסקי, משרד עורכי דיןרועי ורשבסקי, משרד עורכי דיןאזור המרכז053-7101880ניסיון רב ועשיר במשפט אזרחי, מסחרי, מקרקעין ונדל"ן הוצאה לפועל ופשיטת רגל
עו"ד הלן דופרמן עו"ד הלן דופרמן אזור הצפון053-7341970המשרד עוסק בליטיגציה, מקרקעין, חובות, ירושות צוואות וגישור
עו״ד קליה טאוזר ליפקיןעו״ד קליה טאוזר ליפקיןאזור המרכז053-7101875דיני עבודה, חדלות פרעון, פשיטות רגל והסדרי חוב
עורכת דין, מגשרת ונוטריונית - סמדר קשת בר-אוןעורכת דין, מגשרת ונוטריונית - סמדר קשת בר-אוןאזור השרון והסביבה053-9428592עו"ד מגשרת ונוטריונית עם ותק רב בדיני משפחה, אזרחי, משקים חקלאיים ופשט"ר