שלח הודעה ללא התחייבות
בלוג משפטי בלוג הוצאה לפועל וחובות חושש מהמושג "פושט רגל"? ראה כמה הטבות מגיעות לך

חושש מהמושג "פושט רגל"? ראה כמה הטבות מגיעות לך

 
מאת: דנה פלד - משרד עורכי דין וגישור    | פורסם ב: 22/02/2016 | צפיות: 2704
4.0 מתוך 5.0
(מספר מדרגים 5)

רוצה שנחזור אליך?
אל דנה פלד - משרד עורכי דין וגישור
מאמרים נוספים
מאת דנה פלד - משרד עורכי דין וגישור
 

אנשים רבים נרתעים מהמושג "פשיטת רגל". הרתיעה מהמושג נובעת הרבה פעמים כתוצאה מסטיגמה או מתדמית שלילית. היום אין לכך כל הצדקה. מדובר בהליך משפטי אשר מסייע לחייבים לשים קץ לחובותיהם ולפתוח בחיים חדשים


קראו עוד בתחום

כאשר חלק מהחייבים נקלעים לחובות, גם אם מדובר בחובות בסכומים קטנים, כתוצאה מצריכה שוטפת, קיימת אפשרות סבירה למדרון חלקלק, אשר גורר מכתבי דרישה והתראות, צבירת ריביות ופתיחת תיקי הוצאה לפועל.


הסיטואציה המתוארת, יכולה להיפסק באופן מיידי ברגע הגשת בקשה לצו כינוס. כי אז, ההליכים שננקטו בהוצאה לפועל מופסקים. לא זו בלבד, יודגש, כי לא קיימת אלטרנטיבה ראויה בחוק הישראלי, אשר מציעה הטבות ויתרונות, כמו שמציעה פקודת פשיטת הרגל. היא עולה עשרות מונים על האפשרות של התמודדות עם חובות במסגרת הוצאה לפועל. ראו למשל:


• ניתן לנהל חשבון בנק (ביתרה בלבד וללא כרטיס אשראי).


• ניתן להסיר את ההגבלות שהוטלו על רישיון הנהיגה.


• ניתן לבטל זמנית את צו עיכוב היציאה מהארץ, כפוף לנסיבות המקרה.


• ניתן לבטל עיקולים שהוטלו על חשבונות הבנק או על משכורות.

 

יתרונות נוספים להליך פשיטת הרגל


לא רק שההגבלות יוסרו, אלא ישנם יתרונות רבים אחרים בהליך פשיטת הרגל, על פני התמודדות עם החובות בהוצאה לפועל. ראשית, הריביות מופסקות וגובה החוב נקבע באופן סופי. במסגרת הוצאה לפועל, הריביות אינן מפסיקות, והחוב הולך וגדל ולעיתים קרובות מכפיל את עצמו ומקבל מימדים לא פרופורציונליים עם השנים החולפות.


שנית, בהליך פשיטת הרגל, אין דרישה לתשלום שלושה אחוזים מגובה החובות, כפי שקיים באיחוד תיקים, במסגרת הוצאה לפועל. שלישית, לאחר הרפורמה בהליך פשיטת הרגל, ניתן להגיע לתוכנית פירעון שקולה, אשר החייב יעמוד בה לתקופת זמן מוגבלת, אשר בסופה, יזכה לקבל צו הפטר, דבר שלא נפוץ עד כה במסגרת הליכי הוצאה לפועל.


החיים שאחרי הגשת בקשה לצו כינוס נראים ומרגישים אחרת. התחושה כי "רודפים אחרי" נעלמת, אין חשש מנושים אשר מתדפקים על הדלתות והחירות חוזרת לחיים. זהו הליך אשר מהווה קרש הצלה ועשוי לסייע לחייבים הן בפן הכלכלי והן בפן הרגשי.


לאור יתרונותיו הרבים של הליך פשיטת הרגל, נראה כי הליך זה מיטיב עם החייבים ומאפשר להם, בסוף הדרך, לצאת לחיים חדשים. עם זאת, אמירה גורפת כי הליך פשיטת הרגל עדיף על פני הליכים אחרים, אינה נכונה ויש לבחון כל מקרה לגופו.

 

לפיכך, אדגיש כי מומלץ להתייעץ עם עורכי דין אשר מומחים בתחום, בעלי ניסיון עשיר וידע רחב, אשר יוכלו לתת לחייבים את המענה לחובותיהם בדרך המשפטית המתאימה ביותר ואף לשקול היטב ולפני נסיבות העניין את הליך פשיטת הרגל.
.
איך מתחילים בהליך של פשיטת רגל?


ראשית חשוב לציין, כי גם אנשים פרטיים ולא רק בעלי עסקים יכולים להיות מוכרזים כפושטי רגל. לא רבים יודעים זאת, וזו עובדה חשובה ביותר.


השלב הראשון בהליך פשיטת רגל הוא פנייה לעורך דין מומחה בנושא. אמנם שכר הטרחה גבוה ויכול להיתפס כמו עוד חוב, אך זו השקעה חשובה שלא ניתן לוותר עליה.


בשלב השני מוגשת בקשה לכינוס נכסים על ידי עורך הדין. אם בית המשפט יגיע למסקנה שהחובות נוצרו בתום לב, תתקבל הבקשה לצו כינוס.


השלב השלישי הוא כינוס נכסים שנמשך תקופה של 18 חודשים. הכונס ממנה מנהל מיוחד לפיקוח על התנהלות החייב במשך כל ההליך ועד סיומו.


בשלב רביעי ניתנת ההכרזה שהחייב פושט רגל וניתן הפטר, שמשמעותו סיום ההשתעבדות לכיסוי החובות. אמנם הרישום בנוגע למצבו יישמר בבנק במשך שבע שנים, אבל התשלומים ייגמרו.
.
 


המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ משפטי ו/או המלצה מכל סוג ו/או חוות דעת, מומלץ לפנות לייעוץ מקצועי טרם נקיטת כל הליך. כל הסתמכות על המידע המוצג כאן היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתקנון האתר

דרג עד כמה מדריך משפטי זה עזר לך
עוד בנושא הוצאה לפועל וחובות
חדשות ופסקי דין בנושא הוצאה לפועל וחובות
הורים לילד שעבר התעללות בגן הבהירו לגננת במשפחתון החדש כי עליה לחבר אותם למצלמות המתעדות אונליין את מה שמתרחש בגן. מאחר שמערכת המצלמות הפסיקה לפעול, נקבע כי ההורים היו זכאים להוציא את הילד מהגן באופן מיידי וללא הודעה מראש
מאת: LawGuide | 06/09/2018
תשובות של עורכי הדין בפורום
(פרסום ממומן)


עו"ד גידי אייזנשטייןעו"ד גידי אייזנשטייןאזור השרון והסביבה053-6112791עוסק בדיני עבודה, דיני מיסים, מיסוי מקרקעין, הוצל"פ ייעוץ כלכלי ומסחרי
יחיאלי, יומטוביאן ושות`יחיאלי, יומטוביאן ושות`אזור המרכז053-9386719המשרד עוסק במקרקעין, הוצאה לפועל, פשיטות רגל וזכויות רפואיות.
פרי מרקו - עורך דיןפרי מרקו - עורך דיןאזור המרכז053-9429019פשיטת רגל, מחיקת חובות הוצאה לפועל ובנקים
עו"ד אביב סטרול עו"ד אביב סטרול אזור המרכז053-6112811עוסק בתחומים: דיני משפחה, דיני עבודה, הוצאה לפועל ופשיטת רגל
שחר & שחר - משרד עו"דשחר & שחר - משרד עו"דאזור המרכז053-9377930ייצוג חייבים וזוכים בהליכי הוצאה לפועל ופשיטת רגל. שלוחות: ירושלים ותל אביב.
טייבי נתנאל עו"ד ושות`טייבי נתנאל עו"ד ושות`ירושלים והסביבה053-9428367עוסק בתחום האזרחי-מסחרי, לרבות מקרקעין, משפחה, הוצאה לפועל ועבודה
עו״ד קליה טאוזר ליפקיןעו״ד קליה טאוזר ליפקיןאזור המרכז053-7101875דיני עבודה, חדלות פרעון, פשיטות רגל והסדרי חוב
עו"ד תומר ברביעו"ד תומר ברביאזור המרכז053-6112792עוסק מזה שנים במקרקעין, ליטיגציה אזרחית, דיני חברות, עבודה, והוצאה לפועל
עורכת דין, מגשרת ונוטריונית - סמדר קשת בר-אוןעורכת דין, מגשרת ונוטריונית - סמדר קשת בר-אוןאזור השרון והסביבה053-9428592עו"ד מגשרת ונוטריונית עם ותק רב בדיני משפחה, אזרחי, משקים חקלאיים ופשט"ר
רועי ורשבסקי, משרד עורכי דיןרועי ורשבסקי, משרד עורכי דיןאזור המרכז053-7101880ניסיון רב ועשיר במשפט אזרחי, מסחרי, מקרקעין ונדל"ן הוצאה לפועל ופשיטת רגל