שלח הודעה ללא התחייבות
בלוג משפטי בלוג משפט פלילי 3 חודשי עבודות שירות במקום שנה מאסר בפועל

3 חודשי עבודות שירות במקום שנה מאסר בפועל

 
מאת: שחר & שחר - משרד עורכי דין    053-9377930| פורסם ב: 17/02/2016 | צפיות: 2231
  • איזור: ירושלים והסביבה
  • כתובת: בזל 5
  • עיר: ירושלים
  • טלפון: 053-9377930
רוצה שנחזור אליך?
אל שחר & שחר - משרד עורכי דין
 

חרף דרישתה העיקשת של הפרקליטות לשנת מאסר בפועל לאדם שסחר בדיסקים צרובים, התיק נסגר בהסדר טיעון שבו הוטלו על הנאשם שלושה חודשי עבודות שירות בלבד, מאסר על תנאי וקנס סמלי


קראו עוד בתחום

אדם אשר סוחר בדיסקים צרובים, הוא פועל בניגוד לחוק זכויות יוצרים שכן פוגע בזכויות היוצרים ובקניינם של אותם האמנים אשר מבקשים להתפרנס מיצירותיהם השונות לרבות סרטים, שירים וכדומה. אדם המבקש למכור דיסקים מבלי לפגוע בזכויות יוצרים עליהם לקבל אישור לכך מבעלי הזכויות או לקבל את האישורים המתאימים מהגורמים הרלבנטיים על פי החוק במדינת ישראל.

 

במקרה שלפנינו מדובר באדם שנתפס בעודו מוכר דיסקים צרובים בשלוש נקודות זמן שונות ובמיקומים שונים. הפרקליטות הגישה שלושה כתבי אישום שבהם הואשם בעבירות של החזקת עותק מפר של יצירה לשם מסחר בו לפי סעיף 61(ג)+(ה) יחד עם סעיף 62(ב)(1)+(3) לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח – 2007 וכן החזקת טובין הנושאים סימן מסחרי ללא היתר כדין, עבירה לפי סעיף 60(א)(4) לפקודת סימני מסחר [נוסח חדש], תשל"ב-1972. בעוד העונש המרבי בגין העבירות שבהן הואשם הוא שלוש שנים על כל עבירה או קנס גבוה מאוד.


הנאשם פנה אל משרד שחר עו"ד כדי שייצגו בתיק. ראשית הורה עורך הדין שחר לנאשם לחזור בו מסורו ולסיים אחת ולתמיד את פעילותו במסחר בלתי חוקי בניגוד לדין. שנית, פעל לאיחודם של שלושת התיקים כנגד הנאשם, כמו גם החל לנהל משא ומתן עם הפרקליטות בעניינו של הנאשם ובמקביל הגיש בקשות אין ספור לבית המשפט במטרה לדחות את הדיון שנקבע בעניינו של הנאשם.


יצוין כי הפרקליטות אינה גוף גמיש במיוחד כאשר מדובר בניהול משא ומתן עם באי כוח הנאשמים וזאת בלשון המעטה, ומשכך, במקרה שלפנינו התעקשה לאורך כל הדרך כי אינה מוכנה לסגור עסקת טיעון אלא אם הנאשם יודה בעוד שדרשה עונש של שנת מאסר בפועל.


הנאשם תיקן את דרכיו והחל למכור סחורה באופן חוקי


בינתיים ובמקביל למשא ומתן מול הפרקליטות וכן בקשו שונות לבית המשפט, הנאשם חזר בו מסורו והחל להפעיל דוכן בו הציע למכירה סחורה מסוגים שונים והכול בצורה חוקית וללא כל דופי וזאת למשך שלש שנים.


לאור נסיבותיו העדכניות של הנאשם אשר חזר בו מדרכו הרעה ומשך שלוש שנים מתכלכל באופן חוקי, התעקש עורך הדין בפני הפרקליטות, תוך שעשה שימוש בקלפים הנכונים, כי לנאשם תמונה קצינת מבחן אשר תמליץ בפני בית המשפט על העונש אשר לדעתה יש לקבוע לנאשם. בסופו של דבר הסכימה הפרקליטות על מינויה של קצינת מבחן לנאשם.


קצינת המבחן חוותה דעתה בתסקיר שהגישה לבית המשפט ובו פרשה את נסיבות העניין הקונקרטי ואת נסיבותיו האישיות של הנאשם שלפיהן שינה מדרכו הרעה ומשך כשלוש שנים מתפרנס באופן חוקי לחלוטין, וקבעה כי לדעתה העונש שאותו יש להטיל על הנאשם בגין שלושת כתבי האישום אשר הוגשו כנגדו הוא חודשיים עד שלושה חודשים של עבודות שירות.


בית המשפט אימץ את חוות דעתה של קצינת המבחן ואישר הסדר טיעון אשר שהושג בין הצדדים שבו מודה הנאשם לגבי המיוחס לו ומקבל עונש של שלושה חודשי עבודות שירות, מאסר על תנאי וקנס סמלי ביותר.


מקרה זה הוא דוגמא אחת מיני רבות דרכה ניתן להיווכח כי עם אסטרטגיה נכונה והתנהלות בהתאם לדין ותוך קבלת תמיכה מהגורמים הנכונים, יכול אדם אשר כנגדו נפתחו כתבי אישום כאלה או אחרים למזער את הנזק באופן משמעותי ביותר.
 


המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ משפטי ו/או המלצה מכל סוג ו/או חוות דעת, מומלץ לפנות לייעוץ מקצועי טרם נקיטת כל הליך. כל הסתמכות על המידע המוצג כאן היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתקנון האתר

דרג עד כמה מדריך משפטי זה עזר לך
עוד בנושא משפט פלילי
חדשות ופסקי דין בנושא משפט פלילי
תשובות של עורכי הדין בפורום
(פרסום ממומן)


יהושוע (שוקי) בלנגה - משרד עו"דיהושוע (שוקי) בלנגה - משרד עו"דאזור הצפון053-9428843עוסק בתחום הנזיקין לגווניו, בעבירות כלכליות ובצווארון לבן
אהרון מלכה, עו"דאהרון מלכה, עו"דאזור המרכז053-7325962תובע לשעבר בפרקליטות מחוז ת"א (פלילי) מייצג חשודים ונאשמים בכל הארץ 24/7,
עו"ד נדב גרינולדעו"ד נדב גרינולדאזור הצפון053-6130161המשרד עוסק במשפט פלילי, בתעבורה וייצוג אסירים - זמין עבורכם 24/7
עו"ד אלון שליכטרעו"ד אלון שליכטראזור המרכז053-8007600עו"ד פלילי מקצועי ומנוסה, ייעוץ מיידי 24 שעות ביממה
משרד עו"ד יפעת כהןמשרד עו"ד יפעת כהןאזור הצפון053-7931310עוסק בתחום הפלילי ובעבירות רגישות כגון: אלימות במשפחה ועבירות מין.
עו"ד אלעד רן עו"ד אלעד רן אזור המרכז053-6112814תובע בפרקליטות לשעבר, מייצג בתיקי צווארון לבן, מיסים ופשיעה כלכלית
גימפוביץ - זמיר משרד עורכי דיןגימפוביץ - זמיר משרד עורכי דיןאזור המרכז053-7101883עוסק בתחום הפלילי על כל רבדיו, תעבורה, תכנון ובנייה ומקרקעין
סיניה חריזי-מוזס, משרד עו"דסיניה חריזי-מוזס, משרד עו"דאזור המרכז053-7101869ניסיון רב, מקצועיות ללא פשרות, מובילה לתוצאות מנצחות והצלחות מוכחות
עורך דין פלילי אלון ארז עורך דין פלילי אלון ארז אזור המרכז053-7101850בעל נסיון רב שנים בייצוג בכל תחומי המשפט הפלילי – יוצא פרקליטות
עו"ד תמי ארליך עו"ד תמי ארליך אזור המרכז053-9386728משפט פלילי ותעבורה. ניסיון רב ומקצועיות המובילה להצלחות רבות
מנשה - רון משרד עו"דמנשה - רון משרד עו"דאזור המרכז053-8007619יוצאי פרקליטות ומשרדים מובילים, ניסיון בייצוג בהצלחה בהליכים פליליים ואזרחיים
עו"ד פלילי – גיל באיער עו"ד פלילי – גיל באיער אזור המרכז053-9428974תובע משטרתי לשעבר, ייעוץ ראשוני חינם 24 שעות
עו"ד אלעד שאולעו"ד אלעד שאולאזור המרכז053-9386765תובע פלילי בעברו, בעל משרד עו"ד פלילי מדורג מוביל bdi (פלילי צווארון לבן)
שי, יוספזון ושות` - משרד עורכי דיןשי, יוספזון ושות` - משרד עורכי דיןאזור הצפון053-9428482משפט פלילי, רישיון נשק. קצין בכיר בדימוס במשטרה, צווארון לבן ועבירות מין.