שלח הודעה ללא התחייבות
בלוג משפטי בלוג דיני תעבורה ורכב תיק התרת נהיגה לבלתי מורשה שהסתיים ללא פסילה

תיק התרת נהיגה לבלתי מורשה שהסתיים ללא פסילה

 
מאת: עו"ד נעם קונפינו    053-9428561| פורסם ב: 10/02/2016 | צפיות: 2333
4.0 מתוך 5.0
(מספר מדרגים 1)

  • איזור: אזור השפלה והסביבה
  • כתובת: שדרות ירושלים 2
  • עיר: לוד
  • טלפון: 053-9428561
רוצה שנחזור אליך?
אל עו"ד נעם קונפינו
 

בנו של הנאשם נהג ברכבו ללא רשותו, כשהוא אינו מורשה לנהיגה. התיק נגמר ללא פסילה משום שהאב נקט אמצעים סבירים כדי למנוע מבנו לנהוג


קראו עוד בתחום

כנגד נאשם הוגש כתב אישום בבית המשפט לתעבורה באשדוד, אשר ייחס לו עבירה על פי סעיף 10 (ב) לפקודת התעבורה - התרת נהיגה לבלתי מורשה.

 

סעיף זה דן במקרים שבהם אדם שברשותו רכב מאפשר לאדם אחר שאין ברשותו רישיון נהיגה לעלות על ההגה.

 

ההגנה היחידה שתעמוד לזכות נאשם במקרים הללו תהיה כי הוא נקט את כל האמצעים הסבירים כדי שאותו אדם המוגדר כבלתי מורשה לא יעלה על ההגה. הנאשם פנה למשרדו של עורך הדין לתעבורה נעם קונפינו, וביקש שייצגו בתיק זה.


מבדיקת חומר הראיות עלה כי הנאשם הוא אביו של הבלתי מורשה לנהיגה אשר החליט באחד הלילות לקחת מחדרו של אביו (הנאשם) את מפתחות הרכב ללא רשות ויצא לנסיעה עם חבר.


האם האב ניסה למנוע מבנו את האפשרות לעלות על ההגה?


עורך הדין נעם קונפינו נפגש עם תביעות התעבורה, והצדדים הסכימו כי לא מן הנמנע שבנסיבות ביצוע העבירה ימצא בית המשפט כי הנאשם נקט את כל האמצעים הסבירים כדי למנוע מבנו לעלות על ההגה, שכן מפתחות הרכב היו ממש בסמוך למיטתו במקום שאינו נגיש, מה עוד שבנו אינו מתגורר בבית ולפיכך הוא לא ידע שבנו נוהג ברכב.

 

עבירת ההתרה לבלתי מורשה בהתאם לסעיף 10 (ב) לפקודת התעבורה מחייבת פסילת מינימום של רישיון הנהיגה לתקופה של שלושה חודשים, כאשר לרוב בתי המשפט אף מחמירים ופוסקים פסילות ארוכות יותר, פסילה מותנית וקנס.


עורך הדין והתביעה סיכמו כי לאור הראיות בתיק ונסיבותיו האישיות של הנאשם, רישיון הנהיגה של הנאשם לא ייפסל והענישה תסתכם בפסילה לחודשיים על תנאי וקנס בגובה 1,000 שקלים. בית המשפט הנכבד החליט לאשר את הסדר הטיעון והנאשם חזר לחייו כאשר רישיון הנהיגה בידו.

 

יצוין כי במקרים רבים שבהם התרחשה עבירה של התרת נהיגה לבלתי מורשה, תחרים המשטרה באמצעות החלטה של קצין, את רכבו של הבעלים למשך 30 ימים שבסיומם יחויב בעל הרכב בהוצאות האחסנה.


ניתן לפנות לבית המשפט בבקשה לבטל את צו ההשבתה המנהלית, בעוד בית המשפט ייעתר לבקשה אם יוכח כי הרכב נלקח מבעליו ללא ידיעתו ובלי הסכמתו, או שהוכח כי מי שנהג פעל בניגוד להוראותיו של בעל הרכב ובעל הרכב עשה ככל שביכולתו כדי למנוע את העבירה.

 

יש לשים לב כי אם נאשם שברשותו רכב יכחיש קשר לנהג הבלתי מורשה, אז עשוי למצוא עצמו הנהג חשוף בפני העמדה לדין בעבירה של שימוש ברכב ללא רשות הבעלים או חמור מכך בגניבה, שהן עבירות מהתחום הפלילי. כמו כן, הנהג שהוא בלתי מורשה לוקח סיכון גדול הואיל ואם תתרחש תאונת דרכים הביטוח לא יכסה את הנזקים.

 

המלצתי לנהגים: בעבירות מסוג התרה לנהיגה לבלתי מורשה, ישנה חשיבות רבה לייעוץ עם עו"ד המתמחה בתחום התעבורה בטרם החקירה המשטרתית ובוודאי ייצוג לאורך ההליך המשפטי.

 

תת"ע 5595-10-15

 

מאמר זה אינו מהווה יעוץ משפטי ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם עורך דין.
 


המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ משפטי ו/או המלצה מכל סוג ו/או חוות דעת, מומלץ לפנות לייעוץ מקצועי טרם נקיטת כל הליך. כל הסתמכות על המידע המוצג כאן היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתקנון האתר

דרג עד כמה מדריך משפטי זה עזר לך
עוד בנושא דיני תעבורה ורכב
חדשות ופסקי דין בנושא דיני תעבורה ורכב
בית המשפט לתעבורה הרשיע נהג אופנוע בנסיעה במהירות שאינה תואמת את תנאי הדרך, מה שגרם לכך שאיבד שליטה בסיבוב, סטה מהנתיב, התנגש במעקה הבטיחות ונזרק מהאופנוע. מהם העונשים שהוטלו עליו?
מאת: LawGuide | 15/05/2019
תשובות של עורכי הדין בפורום
(פרסום ממומן)


אוחיון-דבש, משרד עורכי דין         אוחיון-דבש, משרד עורכי דין אזור המרכז053-9428478ניסיון מצטבר של עשרות שנים בתחום המשפט הפלילי ובדיני תעבורה.
עו"ד תמי ארליך עו"ד תמי ארליך אזור המרכז053-9386728משפט פלילי ותעבורה. ניסיון רב ומקצועיות המובילה להצלחות רבות
משרד עו"ד יצחק קארומשרד עו"ד יצחק קארואזור הדרום053-9428453עוסק בדיני המשפחה ומעמד אישי ובדיני תעבורה. שלוחות בתל אביב ובאר שבע
עו"ד נדב גרינולדעו"ד נדב גרינולדאזור הצפון053-6130161המשרד עוסק במשפט פלילי, בתעבורה וייצוג אסירים - זמין עבורכם 24/7
סיניה חריזי-מוזס, משרד עו"דסיניה חריזי-מוזס, משרד עו"דאזור המרכז053-7101869ניסיון רב, מקצועיות ללא פשרות, מובילה לתוצאות מנצחות והצלחות מוכחות
גימפוביץ - זמיר משרד עורכי דיןגימפוביץ - זמיר משרד עורכי דיןאזור המרכז053-7101883עוסק בתחום הפלילי על כל רבדיו, תעבורה, תכנון ובנייה ומקרקעין