שלח הודעה ללא התחייבות
בלוג משפטי בלוג הוצאה לפועל וחובות חוב של 10 מיליון שקל נסגר ב-100 אלף שקל

חוב של 10 מיליון שקל נסגר ב-100 אלף שקל

 
מאת: רועי ורשבסקי, משרד עורכי דין    053-7101880| פורסם ב: 24/11/2015 | צפיות: 3406
4.6 מתוך 5.0
(מספר מדרגים 6)

  • איזור: אזור המרכז
  • כתובת: שפע טל 1
  • עיר: תל אביב
  • טלפון: 053-7101880
רוצה שנחזור אליך?
אל רועי ורשבסקי, משרד עורכי דין
 

במקרים מסוימים ניתן ואף מומלץ להגיע להסדר חוב שלא במסגרת הליכי ההוצאה לפועל, כמו במקרה של תושבת חוץ שבנק ישראלי פתח נגדה תיק בהוצאה לפועל על סך של עשרה מיליון שקלים, ולאחר משא ומתן נסגר החוב תמורת תשלום של אחוז אחד בלבד מסכום החוב


קראו עוד בתחום

בתקופה זו, לאור המצב הכלכלי והנתונים הסטטיסטיים המדאיגים אשר חושפים את המציאות העגומה, כי אנשים רבים בישראל חייבים סכומי עתק בהוצאה לפועל ולא יוכלו להשיבם, המודעות והחשיבות לאפשר לאותם חייבים "התחלה חדשה" מחלחלת לכל אחד ואחד.


כונס הנכסים הרשמי הנחיל בשנת 2014 רפורמה להליך פשיטת הרגל, אשר נועדה להקל עם החייבים. לפי הרפורמה, בתום שנה וחצי מתחילת הליך פשיטת הרגל יקבל החייב הפטר על תנאי, וכן תוקן חוק ההוצאה לפועל, תיקון מס' 43 אשר זכה לכינוי "חוק שמיטת חובות", כך שרשם ההוצאה לפועל מוסמך, במקרים מסוימים, להעניק לחייב צו הפטר מחובותיו.


עם זאת, חשוב להבין ולהפנים כי הליכים אלו אינם מתאימים לכולם ויש מקרים רבים ומרובים שלא מומלץ לגשת להליכי חדלות פירעון ומומלץ לחפש פתרונות אחרים לטיפול בבעיה. בדיוק כפי שרופא לא ימליץ לכל חולה לעבור ניתוח. הליך חדלות פירעון הוא המוצא והמפלט האחרון. יש להליך השלכות ולעתים לא יהיה כלכלי לחייב לפנות להליך חדלות פירעון, במיוחד במקרים שבהם הוא מחזיק בנכס כזה או אחר.


הסדר חוב מחוץ לכותלי ההוצאה לפועל


במקרים רבים אנו ממליצים ללקוחותינו לגייס חלק מסכום החוב ולנסות להגיע להסדר נושים. מחד גיסא, להליך זה יתרון שאין כמותו. ההליך מסתיים בצורה מהירה ויעילה והחייב יכול לשוב לחייו ללא כל סנקציות במהירות הבזק וללא רישום שלילי בחברות דירוג האשראי, זאת מבלי לגרוע מן הרישום שהיה עבור פתיחת התיקים. מאידך גיסא, ההליך כרוך לרוב בגיוס חלק מסכום ההסדר במזומן.


בהליך זה יש חשיבות רבה לעורך הדין שאותו החייב בוחר שייצג אותו, אשר ינהל את המשא ומתן עבורו עם באי כוח הנושים.


אחד התיקים היותר גדולים אשר יצא למשרדנו לסגור, הוא תיק הוצאה לפועל בודד אשר עמד על סך של כעשרה מיליון שקלים לבנק במדינת ישראל. החייבת היא ישראלית, תושבת חוץ נכון למועד ההסדר, אשר חפצה להסיר את המגבלות אשר הוטלו עליה בתיק ההוצאה לפועל. בין היתר, המגבלה על חידוש הדרכון ועיכוב היציאה מן הארץ לצורך ביקור משפחתה.


לאחר משא ומתן ארוך ועיקש אל מול הבנק, החוב נסגר כפוף לתשלום סכום חד פעמי בסך של 100,000 שקלים בלבד.


כפי שעיניכם רואות, החוב נסגר כפוף לתשלום אחוז אחד בלבד מהסכום אשר עמד בתיק ההוצאה לפועל, נכון למועד ההסדר.


פריסת חוב אצל רשם ההוצאה לפועל


ישנם שני מונחים אשר אנו נשאלים רבות עליהם. המונחים די שכיחים ומפורסמים בפני הקהל הפרטי: חייב מוגבל באמצעים ואיחוד תיקים.


למעט מקרים חריגים, משרדנו לא ממליץ על הליכים אלו ואנו מדמים אותם לרופא אשר נותן לחולה במחלה קשה אופטלגין. ההליכים יאפשרו לכם הקלה זמנית ב"כאב" בלבד ולא יטפלו בבעיה. ההגבלה על רישיון הנהיגה תוסר וכן חלק מההגבלות הנוספות, אך ככל הנראה, החוב לעולם לא ייסגר אלא רק יתפח.


במרבית המקרים, התשלום החודשי אשר משלמים החייבים בהליכים אלו אף לא מכסה את הריבית וההצמדה החודשיים המתווספים לתיקים. משרדנו נתקל רבות במקרים שבהם חייבים "התעוררו" אחרי מספר שנים וטענו כי שילמו במשך השנים סכום השווה למכפלת החוב, אך לא רק שהחוב לא נסגר, החוב אף לא קטן אלא תפח וכיום סכום החוב גבוה מתמיד.


מסיבה זו, חרף תיקון מס' 43 לחוק ההוצאה לפועל, אנו נוטים לחפש אלטרנטיבות אחרות כדי לסייע ומשתדלים לבחון כל מקרה ומקרה לגופו בעין מקצועית.


כללי אצבע


כפי שנוכחתם לדעת, נכון להיום ישנם הליכים רבים ומרובים לשיקום החייבים ומחיקת החובות. יש להבין כי אין "כללי אצבע" אשר אנו יכולים במסגרת מאמר זה להמליץ לכם כיצד לפעול בכל מקרה, וכיצד לבחור את המסלול אשר יתאים לכם. יש לבחון כל מקרה ומקרה בעין מקצועית ולבחור במסלול הנכון עבור אותו אדם.


בחירת המסלול היא הבחירה החשובה ביותר של אדם אשר נקלע לקשיים ומעוניין למחוק חובותיו. משכך, נמליץ להסתייע עם בעל מקצוע לעניין זה.
 


המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ משפטי ו/או המלצה מכל סוג ו/או חוות דעת, מומלץ לפנות לייעוץ מקצועי טרם נקיטת כל הליך. כל הסתמכות על המידע המוצג כאן היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתקנון האתר

דרג עד כמה מדריך משפטי זה עזר לך
עוד בנושא הוצאה לפועל וחובות
חדשות ופסקי דין בנושא הוצאה לפועל וחובות
הורים לילד שעבר התעללות בגן הבהירו לגננת במשפחתון החדש כי עליה לחבר אותם למצלמות המתעדות אונליין את מה שמתרחש בגן. מאחר שמערכת המצלמות הפסיקה לפעול, נקבע כי ההורים היו זכאים להוציא את הילד מהגן באופן מיידי וללא הודעה מראש
מאת: LawGuide | 06/09/2018
תשובות של עורכי הדין בפורום
(פרסום ממומן)


עו"ד הלן דופרמן עו"ד הלן דופרמן אזור הצפון053-7341970המשרד עוסק בליטיגציה, מקרקעין, חובות, ירושות צוואות וגישור
רועי ורשבסקי, משרד עורכי דיןרועי ורשבסקי, משרד עורכי דיןאזור המרכז053-7101880ניסיון רב ועשיר במשפט אזרחי, מסחרי, מקרקעין ונדל"ן הוצאה לפועל ופשיטת רגל
בתאל מנור משרד עו"ד ומגשרת בתאל מנור משרד עו"ד ומגשרת אזור הצפון053-9370224המשרד עוסק בניהול חובות, פשיטת רגל, נזקי גוף, תאונות דרכים וזכויות עובדים.
עורכת דין, מגשרת ונוטריונית - סמדר קשת בר-אוןעורכת דין, מגשרת ונוטריונית - סמדר קשת בר-אוןאזור השרון והסביבה053-9428592עו"ד מגשרת ונוטריונית עם ותק רב בדיני משפחה, אזרחי, משקים חקלאיים ופשט"ר
עו"ד אוריאל זעירא  עו"ד אוריאל זעירא אזור המרכז053-9428363ניסיון בפשיטות רגל, הסדרי חובות, הוצאה לפועל, פירוק חברות, ייצוג חייבים ונושים
שגית שאמי, משרד עו"ד נוטריון וגישורשגית שאמי, משרד עו"ד נוטריון וגישוראזור הדרום053-7105249משפחה ומקרקעין, משמורת, מזונות, הסכמי ממון, צוואות, יפוי כוח מתמשך והוצל"פ
שחר & שחר - משרד עו"דשחר & שחר - משרד עו"דירושלים והסביבה053-9377930ייצוג חייבים וזוכים בהליכי הוצאה לפועל ופשיטת רגל. שלוחות: ירושלים ותל אביב.
עו״ד קליה טאוזר ליפקיןעו״ד קליה טאוזר ליפקיןאזור המרכז053-7101875דיני עבודה, חדלות פרעון, פשיטות רגל והסדרי חוב
סיניה חריזי-מוזס, משרד עו"דסיניה חריזי-מוזס, משרד עו"דאזור המרכז053-7101869ניסיון רב, מקצועיות ללא פשרות, מובילה לתוצאות מנצחות והצלחות מוכחות