שלח הודעה ללא התחייבות
בלוג משפטי בלוג דיני עבודה הליך משמעתי או הליך מינהלי: להיות או לא להיות

הליך משמעתי או הליך מינהלי: להיות או לא להיות

 
מאת: שרון פוקס, משרד עורכי דין    053-9428396| פורסם ב: 23/07/2015 | צפיות: 3504
  • איזור: אזור הצפון
  • כתובת: דרך עכו 178 (בית אופק-בטאן) , קיים סניף נוסף בתל אביב
  • עיר: קרית ביאליק
  • טלפון: 053-9428396
רוצה שנחזור אליך?
אל שרון פוקס, משרד עורכי דין
 

עובדים בשירות הציבורי? חרגתם מהנורמות הראויות? הליך משמעתי יכול למנוע פיטורים באמצעות הליך מינהלי


קראו עוד בתחום

חוזה העבודה דומה באופן מסוים להסכם נישואין. כאשר הברית בין הצדדים עולה על שרטון, וצד אחד לחוזה הוא רשות ציבורית, לדוגמה רשות מקומית או גוף ציבורי אחר, מדווחים רבים מן העובדים על מערכת המתנערת מהם, מתנכלת ומתנכרת, ומתחילה תקופה עכורה של מערכת יחסים. רבים מן העובדים מוצאים עצמם מהר מאוד נדחפים במסלול חד כיווני מול מערכת המכריעה את גורלו של העובד "הסורר" בהליך מינהלי של פיטורים, במקום הליך משמעתי מתון ומדורג. ובכן, יש מה לעשות.


פתאום העובד נתפס כנטל


זה עשוי לקרות לכל אחד. חוסר ציות, רגע קל של חוסר שיקול דעת שמביא למעשה פזיז, מעידה קלה, התבטאות שיוצאת נגד המערכת, אפילו שנאמרה בתמימות, ממונה שרואה בעובד הכפוף לו איום או עובד שהפגין חוסר לויאליות למערכת. הסיבות מגוונות ורבות, התופעה נפוצה כמוהן, והמשותף לכל הוא תחושה שמערכת שלמה מתגייסת ברגע אחד לפלוט את העובד החוצה בדרך הקצרה.


לא נפריז אם נאמר שתפקודו של השירות הציבורי תלוי במידה רבה בתדמיתו ובאמון שהציבור רוחש לו. לעתים מערכת ציבורית נאלצת להתמודד עם נורמות התנהגות פסולות ולא מקובלות של עובדים, כדי לנסות וליצור הרתעה בקרב שאר העובדים מפני התנהגות אשר חורגת מהנורמות הראויות.


דרכה של המערכת הציבורית להחזיר לשורה עובדים סוררים שחרגו מן השורה, עוברת לא אחת דרך הדין המשמעתי. התראה, נזיפה והורדה בדרגה הן רק חלק מהכלים שבידיה של רשות ציבורית לקרוא עובדים לחזור לתלם. הבעיה מתחילה כשרבים מדי מגלים מאוחר מדי שהדרך המשמעתית אינה היחידה, ולעתים עובד מוצא עצמו בעל כורחו מול מערכת המכריעה את גורלו בהליך מינהלי של פיטורים.


מדוע ההבחנה בין מסלול משמעתי למסלול מינהלי חשובה כל כך?


הדין באשר לפיטורי עובדים ברשויות המקומיות אצל עובדים שאינם בכירים כדוגמת מנכ"ל, יועץ משפטי, מהנדס העיר וכדומה, מאפשר פיטורים בגין עבירת משמעת אך ורק על פי החלטת בית דין למשמעת לפי חוק המשמעת. אם כך, מה הפלא שרשות שאצה לה הדרך "לסגור חשבון" עם עובד, תעשה מאמץ לסווג את מעשיו של העובד העומדים ברקע לפיטוריו הרחק הרחק מעבירת משמעת ולסווגה כחוסר התאמה.


סעיף 9 לחוק הרשויות המקומיות (משמעת), תשל"ח–1978 מפרט מהן עבירות משמעת. עם זאת, נוסחו כללי ורחב מאוד, ולכן יש צורך להסתמך על הפסיקה כדי לסווג את הטענות כנגד העובד כעבירות משמעת או אי התאמה.


ההליך המינהלי של השימוע לפיטורים בא רק כדי שהעובד ישמיע את דברו לפני פיטוריו, והוא אינו כולל "מדרג" של עונשים שיכולים להיות מוטלים על העובד. אם העובד הצליח לשכנע את המעסיק בדבריו הוא לא יפוטר, ואם לא הצליח הוא יפוטר. לעומת זאת, בהליך המשמעתי יש אפשרויות נוספות מלבד פיטורים הראויות להישקל, מנזיפה ועד הורדה בדרגה. לא ראוי כי תילקח מהעובד זכות זו של בחינת מגוון האופציות "לתת את הדין" על מעשיו באמצעות הליך משמעת, ותחת זאת לפעול נגדו אך ורק על פי האופציה של פיטורים.


כמו כן, בהליך המשמעתי העובד יכול להציג את טענותיו בפני גורמים אובייקטיבים בבית הדין למשמעת, ולא לשאת את דבריו ישירות לפני המעסיק, דבר שיכול להשליך על כל ההליך, בייחוד במקרה שהמעסיק כבר החליט מבעוד מועד לסיים את העסקת אותו עובד.


טוב יעשה העובד הניצב בפני התרחיש שלעיל אם יפנה לעו"ד המתמחה בתחום, כדי לבחון את האפשרות לסווג את מעשיו כעבירת משמעת והעלאת טענות שהללו מתאימות לבירור משמעתי במסלול המשמעתי ולא בנקיטת פעולה של הליך מינהלי.
 


המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ משפטי ו/או המלצה מכל סוג ו/או חוות דעת, מומלץ לפנות לייעוץ מקצועי טרם נקיטת כל הליך. כל הסתמכות על המידע המוצג כאן היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתקנון האתר

דרג עד כמה מדריך משפטי זה עזר לך
עוד בנושא דיני עבודה
חדשות ופסקי דין בנושא דיני עבודה
מוכרת שעבדה בפיצוציה במשך חמש שנים הוכיחה כי הופלתה בשכרה יחסית לעמיתיה הגברים, ואף לא קיבלה שכר עבור שעות נוספות כדין וזכויות נוספות המגיעות לה. היא תקבל פיצויים של כ-93 אלף שקלים
מאת: LawGuide | 03/07/2019
תשובות של עורכי הדין בפורום
(פרסום ממומן)


בתאל מנור משרד עו"ד ומגשרת בתאל מנור משרד עו"ד ומגשרת אזור הצפון053-9370224המשרד עוסק בניהול חובות, פשיטת רגל, נזקי גוף, תאונות דרכים וזכויות עובדים.
גיא הרשקוביץ, עו"ד מגשר ובוררגיא הרשקוביץ, עו"ד מגשר ובורראזור השפלה והסביבה053-9428571ליווי משפטי לעסקים וחברות, הסכמים מסחריים, קניין רוחני, דיני עבודה ומקרקעין
אריק שלו ושות`, עורכי דיןאריק שלו ושות`, עורכי דיןאזור המרכז053-9377919דיני עבודה, ייצוג עובדים ומעסיקים, ביטוח לאומי ונזקי גוף.
דניאל קליין, משרד עורכי דיןדניאל קליין, משרד עורכי דיןאזור השרון והסביבה053-9370267המשרד עוסק בתחום דיני עבודה כתחום עיקרי תוך מיצוי זכויות העובד
ד"ר איריס טרומן , משרד עו"דד"ר איריס טרומן , משרד עו"דאזור המרכז053-8007701ליווי וייצוג בתביעות: דיני עבודה, דיני משפחה, משפט מסחרי, לשון הרע ומקרקעין.
עו"ד ארנסט גדייבעו"ד ארנסט גדייבאזור השפלה והסביבה053-9428890המשרד עוסק בתחום דיני העבודה, המקרקעין, הוצאה לפועל ומשפט אזרחי-מסחרי
מעודה יוסף - עו"ד ומגשרמעודה יוסף - עו"ד ומגשראזור השרון והסביבה053-9428951דיני נזיקין, דיני משפחה, עבודה ומקרקעין
עו"ד אוריאל זעירא  עו"ד אוריאל זעירא אזור המרכז053-9428363ניסיון בפשיטות רגל, הסדרי חובות, הוצאה לפועל, פירוק חברות, ייצוג חייבים ונושים
כפיר דיין דובב ושות` עורכי דיןכפיר דיין דובב ושות` עורכי דיןאזור המרכז053-8007609פעילותנו מתמקדת לדיני עבודה ותביעות ביטוח לרבות אובדן כושר עבודה וסיעוד.
עו"ד סעאתי עדנה - משרד עו"ד ונוטריוןעו"ד סעאתי עדנה - משרד עו"ד ונוטריוןאזור המרכז 053-9428386דיני עבודה - עובדים ומעסיקים, ביטוח לאומי וכנוטריון צוואות והסכמים
דמרי - בן שחר משרד עו"דדמרי - בן שחר משרד עו"דאזור הצפון053-7298477משרדנו מתמחה בתחומי דיני העבודה פשיטות רגל- הוצאה לפועל ודיני משפחה.
פינקלמן עוזרי – משרד עורכי דיןפינקלמן עוזרי – משרד עורכי דיןירושלים והסביבה053-9370268מתמחה במימוש זכויות עובדים ומיצוי זכויות רפואויות בנזיקין ותביעות ביטוח
שוובר - קלביר משרד עו"דשוובר - קלביר משרד עו"דאזור הצפון053-9386787המשרד עוסק בדיני משפחה וירושה, ייפוי כוח מתמשך, דיני עבודה ולשון הרע.
עו״ד קליה טאוזר ליפקיןעו״ד קליה טאוזר ליפקיןאזור המרכז053-7101875דיני עבודה, חדלות פרעון, פשיטות רגל והסדרי חוב
יובל ניב, משרד עורכי דיןיובל ניב, משרד עורכי דיןאזור השרון והסביבה053-9377914עוסק בתחום האזרחי לרבות דיני עבודה, נזיקין ודיני משפחה, צוואות וירושות