שלח הודעה ללא התחייבות
בלוג משפטי בלוג דיני עבודה הטרדה מינית בעבודה אינה תמיד באשמת הגבר

הטרדה מינית בעבודה אינה תמיד באשמת הגבר

 
מאת: חזי כהן-משרד עורכי דין    053-9428425| פורסם ב: 12/02/2015 | צפיות: 4028
4.6 מתוך 5.0
(מספר מדרגים 3)

  • איזור: אזור המרכז
  • כתובת: רח` שפע טל 1
  • עיר: תל אביב
  • טלפון: 053-9428425
רוצה שנחזור אליך?
אל חזי כהן-משרד עורכי דין
 

גל הפרשיות המיניות שמציף את המדינה שוכח את הגברים וממזער את הנשים. לא תמיד עובדות או פקודות הן כה חלשות וחסרות דעת, וישנם מקרים שהקשרים הרומנטיים נוצרים ביוזמתן ומבחירתן


קראו עוד בתחום

בתקופה האחרונה אנו עדים לגל פרשיות מין מביכות במיוחד במשטרת ישראל ובצמרת הפיקוד הבכירה. שוטרות מתלוננות על מפקדיהן ומצטיירות בכלי התקשורת כמי שנוצלו וראויות להגנה. אך לדעתי, ראוי לראות גם את הצד השני, הגברים. הנושא של עבירות מין הלך כמה צעדים יותר מדי קדימה, והגיעה העת שבמקרים מסוימים תוטל אחריות פלילית גם על העובדת.


החוק קובע כי יחסים בין עובד למעביד תוך ניצול יחסי מרות הם בגדר עבירה פלילית. חשוב והכרחי לשמור על עובדות הנתונות למרות מעסיקן, לבל חלילה ינוצלו במסגרת עבודתן, אולם יש לשים לב לכך שבמקרים רבים מדובר ביחסים ובקשרים שנוצרים ביוזמת העובדת ובהסכמתה המלאה, לעתים מתוך רצון כן ואמיתי לפתח מערכת יחסים עם הבוס. אלא שעל המקרים הללו לרוב לא נשמע.


מערכת יחסים של אינטרסים וטובות הנאה


חשוב להבהיר כי ישנם גם מקרים שבהם העובדת היא שרצתה והתכוונה ליצור מערכת יחסים עם הבוס, כזו הבנויה על אינטרס משותף: העובדת רוצה להתקדם במקום עבודתה והמעסיק רוצה ליהנות. במקרה כזה, מדובר בעובדת שפועלת מתוך אינטרס אישי ותועלתני צר מאוד, ובוחרת לקיים מערכת יחסים עם המעסיק באופן שעתיד לשרת את קידומה ומעמדה במקום העבודה.


כמובן, כשהדברים מסתדרים אנחנו אף פעם לא נשמע תלונות. אלה יגיעו רק כשהעובדת לא מקבלת את שהובטח לה או לא מתקדמת לפי שביעות רצונה. אז אנו שומעים לפתע תלונות על "הטרדה מינית", "עבירות מין" ו"ניצול יחסי מרות" בין עובדת למעסיק או בין מפקד לפקודתו. לפתע הגיע "מידע אנונימי" למחלקת חקירות שוטרים או למשטרת ישראל ונפתחה חקירה.


מדובר בתופעה לא מקרית אשר ממחישה את הכוח והשררה שהחוק הפלילי העניק לנשים, מבלי לשים לפניו את מלוא תשומת הלב וההשלכות.


כל בר דעת מבין שמצב דברים שכזה אינו ראוי והוגן כלפי המעסיק, שכן לא מעטים המקרים שבהם העובדת מנצלת את המעסיק, ובמסגרת רצונה לנקום או לשרת את האינטרס האישי הצר שלה היא גם רותמת לצדה את רשויות אכיפת החוק ופוגעת אנושות בשמו הטוב, בפרנסתו ולעתים אף בחירותו.


הגיעה השעה להטיל אחריות פלילית שווה גם על אישה שקיימה יחסים אסורים עם המעסיק שלה. הטלת אחריות פלילית שכזאת תוביל למצב שוויוני צודק יותר, ותמנע תלונות שווא כנגד מעסיקים.


גם האישה אשמה! שנו את החוק


במדינת ישראל בשנת 2015, השוויון והצדק מופנים באופן שרירותי וחסר הגינות להגנתן של נשים בלבד. הגיעה העת לעשות שינוי ולהטיל אחריות פלילית גם על מי שקיבלה במרוצת השנים קידום, מעמד וכוח על חשבון חבריה וחברותיה במקום העבודה. הגיעה העת להטיל על "מתלוננות" שכאלה סנקציות פליליות קשות, לפגוע בשמן הטוב באמצעות הרשעה פלילית, ובמקרים מסוימים גם לגזור עליהן עונשי מאסר מאחורי סורג ובריח.


מניסיוני בטיפול בתיקים בתחום המשפט הפלילי בכלל ובעבירות מין בפרט, המפתח האמיתי להפסקת ההתעללות בגברים מצוי בשינוי חקיקה הולם, שינוי אשר ישכלל בתוכו הגנה כלפי אלה שמוצאים עצמם, על לא עוול בכפם, חשודים ואף נאשמים במסגרת מסע סחטנות קשה מצד אלה שהיו עד לא מזמן מאהבות וחברות במקום העבודה, או לחלופין הטלת אחריות פלילית שווה על מי שהייתה "שותפה" לניצול אותם יחסי מרות מהמעסיק.

 


המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ משפטי ו/או המלצה מכל סוג ו/או חוות דעת, מומלץ לפנות לייעוץ מקצועי טרם נקיטת כל הליך. כל הסתמכות על המידע המוצג כאן היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתקנון האתר

דרג עד כמה מדריך משפטי זה עזר לך
עוד בנושא דיני עבודה
חדשות ופסקי דין בנושא דיני עבודה
מוכרת שעבדה בפיצוציה במשך חמש שנים הוכיחה כי הופלתה בשכרה יחסית לעמיתיה הגברים, ואף לא קיבלה שכר עבור שעות נוספות כדין וזכויות נוספות המגיעות לה. היא תקבל פיצויים של כ-93 אלף שקלים
מאת: LawGuide | 03/07/2019
תשובות של עורכי הדין בפורום
(פרסום ממומן)


עו"ד סעאתי עדנה - משרד עו"ד ונוטריוןעו"ד סעאתי עדנה - משרד עו"ד ונוטריוןאזור המרכז 053-9428386דיני עבודה - עובדים ומעסיקים, ביטוח לאומי וכנוטריון צוואות והסכמים
יובל ניב, משרד עורכי דיןיובל ניב, משרד עורכי דיןאזור השרון והסביבה053-9377914עוסק בתחום האזרחי לרבות דיני עבודה, נזיקין ודיני משפחה, צוואות וירושות
כפיר דיין דובב ושות` עורכי דיןכפיר דיין דובב ושות` עורכי דיןאזור המרכז053-8007609פעילותנו מתמקדת לדיני עבודה ותביעות ביטוח לרבות אובדן כושר עבודה וסיעוד.
שוובר - קלביר משרד עו"דשוובר - קלביר משרד עו"דאזור הצפון053-9386787המשרד עוסק בדיני משפחה וירושה, ייפוי כוח מתמשך, דיני עבודה ולשון הרע.
מעודה יוסף - עו"ד ומגשרמעודה יוסף - עו"ד ומגשראזור השרון והסביבה053-9428951דיני נזיקין, דיני משפחה, עבודה ומקרקעין
עו"ד ארנסט גדייבעו"ד ארנסט גדייבאזור השפלה והסביבה053-9428890המשרד עוסק בתחום דיני העבודה, המקרקעין, הוצאה לפועל ומשפט אזרחי-מסחרי
דניאל קליין, משרד עורכי דיןדניאל קליין, משרד עורכי דיןאזור השרון והסביבה053-9370267המשרד עוסק בתחום דיני עבודה כתחום עיקרי תוך מיצוי זכויות העובד
ד"ר איריס טרומן , משרד עו"דד"ר איריס טרומן , משרד עו"דאזור המרכז053-8007701ליווי וייצוג בתביעות: דיני עבודה, דיני משפחה, משפט מסחרי, לשון הרע ומקרקעין.
בתאל מנור משרד עו"ד ומגשרת בתאל מנור משרד עו"ד ומגשרת אזור הצפון053-9370224המשרד עוסק בניהול חובות, פשיטת רגל, נזקי גוף, תאונות דרכים וזכויות עובדים.
דרור חייק, משרד עורכי דין ונוטריון	דרור חייק, משרד עורכי דין ונוטריון אזור המרכז053-9428361וותק 15 שנים, סניפים במרכז ובצפון - עוסק בדרכון פורטוגלי, דיני עבודה ונזיקין.
עו״ד קליה טאוזר ליפקיןעו״ד קליה טאוזר ליפקיןאזור המרכז053-7101875דיני עבודה, חדלות פרעון, פשיטות רגל והסדרי חוב
אריק שלו ושות`, עורכי דיןאריק שלו ושות`, עורכי דיןאזור המרכז053-9377919דיני עבודה, ייצוג עובדים ומעסיקים, ביטוח לאומי ונזקי גוף.
גיא הרשקוביץ, עו"ד מגשר ובוררגיא הרשקוביץ, עו"ד מגשר ובורראזור השפלה והסביבה053-9428571ליווי משפטי לעסקים וחברות, הסכמים מסחריים, קניין רוחני, דיני עבודה ומקרקעין
פינקלמן עוזרי – משרד עורכי דיןפינקלמן עוזרי – משרד עורכי דיןירושלים והסביבה053-9370268מתמחה במימוש זכויות עובדים ומיצוי זכויות רפואויות בנזיקין ותביעות ביטוח
דמרי - בן שחר משרד עו"דדמרי - בן שחר משרד עו"דאזור הצפון053-7298477משרדנו מתמחה בתחומי דיני העבודה פשיטות רגל- הוצאה לפועל ודיני משפחה.