שלח הודעה ללא התחייבות
בלוג משפטי בלוג דיני תעבורה ורכב נסע במהירות מופרזת של 160 קמ``ש ויצא זכאי

נסע במהירות מופרזת של 160 קמ``ש ויצא זכאי

 
מאת: חזי כהן-משרד עורכי דין    053-9428425| פורסם ב: 20/01/2015 | צפיות: 3950
5.0 מתוך 5.0
(מספר מדרגים 5)

  • איזור: אזור המרכז
  • כתובת: רח` שפע טל 1
  • עיר: תל אביב
  • טלפון: 053-9428425
רוצה שנחזור אליך?
אל חזי כהן-משרד עורכי דין
 

השוטרים שעשו מארב מד מהירות לייזר בכביש 6 חשבו כי יש בידם תיק סגור אשר עתיד להסתיים בהרשעת הנאשם, אך נשארו המומים כשבית המשפט החליט לזכותו מנהיגה במהירות מופרזת


קראו עוד בתחום

כנגד הנאשם הוגש כתב אישום לפיו נסע בשעת לילה מאוחרת בכביש 6 במהירות של 160 קמ"ש. הנאשם מצידו הכחיש כל מעורבות בנסיעה מופרעת שכזאת, אולם הדבר לא מנע מהשוטרים לזמן את הנאשם לקצין משטרה לצורך עריכת שימוע ופסילה מנהלית בת 30 ימים.

 

הנאשם שחש כי נעשה לו עוול נורא פנה אל עורך הדין חזי כהן בכדי שיספק לו מענה לבעיה. עורך הדין צילם את חומר החקירה, והופתע לגלות כי יש בתיק פערים משמעותיים בין מה שמתאר השוטר לבין ההיגיון והשכל הישר, עובדה אשר גרמה לעורך דין לכפור בכתב האישום ולקבוע את התיק לניהול הוכחות.

 

ביום 8.7.14 כאשר התנהל תיק ההוכחות בפני בית המשפט לתעבורה בפתח- תקווה, חקר עורך דין כהן את השוטרים על דוכן העדים כאשר עולה תמונה מוזרה לפיה השוטר שהפעיל את מכשיר מד מהירות לייזר, טען כי עמד על גשר ושמר על קשר עין רצוף עד שהנאשם הגיע עם רכבו אל הניידת השנייה שעמדה במרחק 700 מטר מהגשר. עוד ציין מפעיל מד המהירות, כי הכביש היה ריק מרכבים מלבד רכבו של הנאשם.

 

בניגוד אליו טען השוטר השני שהיה בניידת, כי מהמקום בו עמד הוא כלל לא יכול היה להבחין בשוטר שניצב על הגשר וכי התקשורת ביניהם נערכה באמצעות מכשיר הקשר המשטרתי. בנוסף ציין כי הרכב של הנאשם חלף על פניו והוא עצר אותו כ-600 מטר מהמקום בו עמד, דהיינו למעלה מ-1200 מטר מהגשר בו הרכב נמדד. ואף ציין כי הורה לרכבים נוספים לא לעקוף אותו על מנת שידע בוודאות כי הוא עוצר את הרכב הנכון.

 

בעדויות השוטרים עלו סתירות מהותיות שיש בהן לזכות את הנאשם

 

עורך הדין טען כי ישנה סתירה בגרסאות השוטרים, שכן כיצד יתכן ששוטר אחד טען ששמר על קשר עין עם הרכב, ואילו השוטר השני טען כי כלל לא יכול היה לראות את השוטר שהפעיל את הממל"ז, שכן לשיטתו המרחק ביניהם רב ולפיכך הם תקשרו באמצעות מכשיר הקשר המשטרתי.

 

עוד הוסיף כי עצם העובדה שניידת המשטרה הורתה לרכבים נוספים לא לעקוף אותה מעידה כי הכביש לא היה ריק, וכי היו בו כלי רכב נוספים, זאת בניגוד לטענתו של מפעיל הממל"ז לפיה אותה עת היה הכביש ריק מרכבים מלבד רכבו של הנאשם.

 

בית המשפט הנכבד מפי כבוד השופטת רות רז, קיבל את טענותיו של עורך הדין וזיכה את הנאשם מהעבירה שיוחסה לו בכתב האישום. בית המשפט הסתמך בהכרעת דינו בטענות שהציג עורך הדין בנוגע למרחק הרב שהיה בין השוטרים וכן לסתירות שעלו בגרסאות השוטרים ומשכך מצא בית המשפט כי הנאשם זכאי מהמיוחס לו בכתב האישום.

 

חשוב לדעת כי בתי המשפט לתעבורה רואים בחומרה יתרה נהיגה במהירות מופרזת. הענישה בגין מהירות מופרזת נושאת בצידה עונשים משמעותיים כגון פסילה ארוכה בפועל, קנסות ובמקרים מסוימים אף עונשי מאסר בפועל מאחורי סורג ובריח.

 

בחינה נכונה של חומר הראיות על ידי עורך דין לתעבורה מאפשרת הסקת מסקנה נכונה באשר לאופן הפעולה שיש לנקוט בתיק. הראיה לכך הוא המקרה שלפנינו בו עורך הדין בחן את חומר הראיות והתעקש כי לא תתקבלנה תוצאה אחרת מלבד זיכוי, דבר אשר הוביל את הנאשם לזיכוי מהמיוחס לו בכתב האישום ומכל רכיב ענישה מכביד אחר.

 

תת"ע 5380-09-13
 


המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ משפטי ו/או המלצה מכל סוג ו/או חוות דעת, מומלץ לפנות לייעוץ מקצועי טרם נקיטת כל הליך. כל הסתמכות על המידע המוצג כאן היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתקנון האתר

דרג עד כמה מדריך משפטי זה עזר לך
עוד בנושא דיני תעבורה ורכב
חדשות ופסקי דין בנושא דיני תעבורה ורכב
חמישה ימים לפני שנגמרה תקופת המאסר על תנאי אשר הוטלה עליו בעקבות נהיגה בהשפעת אלכוהול, נתפס הנהג מבצע את אותה העבירה. מה העונש שקיבל?
מאת: LawGuide | 01/07/2019
תשובות של עורכי הדין בפורום
(פרסום ממומן)


עו"ד נדב גרינולדעו"ד נדב גרינולדאזור הצפון053-6130161המשרד עוסק במשפט פלילי, בתעבורה וייצוג אסירים - זמין עבורכם 24/7
סיניה חריזי-מוזס, משרד עו"דסיניה חריזי-מוזס, משרד עו"דאזור המרכז053-7101869ניסיון רב, מקצועיות ללא פשרות, מובילה לתוצאות מנצחות והצלחות מוכחות
גימפוביץ - זמיר משרד עורכי דיןגימפוביץ - זמיר משרד עורכי דיןאזור המרכז053-7101883עוסק בתחום הפלילי על כל רבדיו, תעבורה, תכנון ובנייה ומקרקעין
אוחיון-דבש, משרד עורכי דין         אוחיון-דבש, משרד עורכי דין אזור המרכז053-9428478ניסיון מצטבר של עשרות שנים בתחום המשפט הפלילי ובדיני תעבורה.
עו"ד תמי ארליך עו"ד תמי ארליך אזור המרכז053-9386728משפט פלילי ותעבורה. ניסיון רב ומקצועיות המובילה להצלחות רבות