שלח הודעה ללא התחייבות
בלוג משפטי בלוג דיני תעבורה ורכב נהג שנסע במהירות מופרזת של 200 קמ"ש שוחרר ממעצר

נהג שנסע במהירות מופרזת של 200 קמ"ש שוחרר ממעצר

 
מאת: קמרי & קמרי משרד עורכי דין    | פורסם ב: 15/01/2015 | צפיות: 3638
רוצה שנחזור אליך?
אל קמרי & קמרי משרד עורכי דין
מאמרים נוספים
מאת קמרי & קמרי משרד עורכי דין
   

  הנהג אשר טען בפני השוטרים כי לא שם לב למהירות המופרזת נעצר במקום ורישיונו נשלל, למחרת בדיון בבית משפט השלום באילת הורה השופט על שחרורו ממעצר


  קראו עוד בתחום

  בליל ה 14/1/15 בדרכו לעיר אילת נתפס נהג תושב הצפון על ידי משטרת התנועה כאשר הוא דוהר במהירות של לא פחות מ 200 קילומטר לשעה יחד עם שלושה נוסעים ברכבו, השוטרים אשר ארבו בכביש הערבה לא האמינו למראה עיניהם כאשר מכמונת המהירות הציגה את מהירות הנסיעה, הנהג נעצר במקום, רכבו הוחרם, והובא להארכת מעצר בפני שופט ביום שלמחרת בבית משפט השלום באילת.

   

  בדיון שהתקיים ביקש נציג המשטרה מבית המשפט להאריך את מעצרו של הנהג והצהיר כי בכוונתם להגיש כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים לאור חומרת העבירה, שכן נשקפת סכנה של ממש לציבור אם ישוחרר הנהג ממעצר, נטען כי נהג אשר דוהר במהירות כה מופרזת מסכן נהגים רבים ואילו לא נתפס בזמן יכול היה להיגרם נזק רב ואף תאונת דרכים קשה.

   

  נציג המשטרה ציין כי אדם אשר נוהג במהירות כה גבוהה לא ניתן לתת בו אמון כלשהו ואם ישוחרר ישוב ויבצע את אותו המעשה בדיוק לפיכך לא ניתן לשחררו ואף לא בתנאים מגבילים.

   

  הנהג, אשר יוצג על ידי עורך דין גיא קמרי טען בפני בית המשפט כי אמנם מדובר בעבירת תנועה חמורה אך לא מתקיימת עילת מעצר במקרה הנדון, ולחלופין ניתן להסתפק בחלופת מעצר.

   

  עוד נטען כי אין כל סיבה שבגינה יישאר החשוד במעצר, המשטרה לא הציגה כל פעולת חקירה לפיה נדרשת הישארותו בתנאי מעצר של ממש, ובמידה והיתה רוצה המשטרה להגיש כתב אישום בגין העבירה היה עליה להגישו באותו היום ומשלא עשתה זאת אין לה לבוא בטענות אלא כלפי עצמה. בא כוחו של הנהג הוסיף כי ניתן לתת אמון בנהג לפיו לא ישוב ויחזור לנהוג במהירות מופרזת ואין כל תועלת בהשארתו מאחורי סורג ובריח.

   

  הנהג נסע במהירות של 200 קמ"ש, יותר מכפליים מעל המהירות המותרת

   

  השופט קבע כי מדובר בעבירה חמורה ואדם אשר נוהג במהירות מופרזת של 200 קילומטר לשעה נוטל על עצמו סיכון בלתי סביר ומסכן את ציבור הנהגים בכבישים, אך קיבל את טענותיו של הסנגור המלומד והוחלט כי בנסיבות האמורות ניתן להסתפק בחלופת מעצר ושחרר את הנהג לביתו.

   

  בתי המשפט בישראל אינם מקלים ראש בעבירות תנועה מסוג זה במיוחד כאשר מדובר בנהיגה מופרזת במהירות כפולה מהמותר בחוק ויש אף שכינו התנהגות זו "כמהירות במטרה להרוג", הפסיקה מחמירה עם נהגים פזיזים וזאת למרות שבפועל לא נגרם נזק חמור שהסתיים בפציעה או חלילה מוות, נקבע במקרים רבים כי אדם אשר ביודעין מסכן נהגים אחרים נוטל על עצמו סיכון בלתי סביר וככל שמהירות הנהיגה גבוהה כך מתחזקת הסברה כי הנהג מודע למעשיו או לפחות צופה את האפשרות שהתנהגותו עלולה לגרום לתוצאה חמורה כאפשרות קרובה לוודאי, מכאן גישתו של בית המשפט אשר מטיל עונשים מחמירים בעבירות מעין אלו על מנת לייצר הרתעה אפקטיבית כלפי נהגים מלעבור על חוקי התנועה.

   

  מ"י 3611-01-15
   


  המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ משפטי ו/או המלצה מכל סוג ו/או חוות דעת, מומלץ לפנות לייעוץ מקצועי טרם נקיטת כל הליך. כל הסתמכות על המידע המוצג כאן היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתקנון האתר

  דרג עד כמה מדריך משפטי זה עזר לך
  עוד בנושא דיני תעבורה ורכב
  חדשות ופסקי דין בנושא דיני תעבורה ורכב
  בית המשפט לתעבורה הרשיע נהג אופנוע בנסיעה במהירות שאינה תואמת את תנאי הדרך, מה שגרם לכך שאיבד שליטה בסיבוב, סטה מהנתיב, התנגש במעקה הבטיחות ונזרק מהאופנוע. מהם העונשים שהוטלו עליו?
  מאת: LawGuide | 15/05/2019
  תשובות של עורכי הדין בפורום
  (פרסום ממומן)


  סיניה חריזי-מוזס, משרד עו"דסיניה חריזי-מוזס, משרד עו"דאזור המרכז053-7101869ניסיון רב, מקצועיות ללא פשרות, מובילה לתוצאות מנצחות והצלחות מוכחות
  עו"ד נדב גרינולדעו"ד נדב גרינולדאזור הצפון053-6130161המשרד עוסק במשפט פלילי, בתעבורה וייצוג אסירים - זמין עבורכם 24/7
  גימפוביץ - זמיר משרד עורכי דיןגימפוביץ - זמיר משרד עורכי דיןאזור המרכז053-7101883עוסק בתחום הפלילי על כל רבדיו, תעבורה, תכנון ובנייה ומקרקעין
  עו"ד תמי ארליך עו"ד תמי ארליך אזור המרכז053-9386728משפט פלילי ותעבורה. ניסיון רב ומקצועיות המובילה להצלחות רבות
  משרד עו"ד יצחק קארומשרד עו"ד יצחק קארואזור הדרום053-9428453עוסק בדיני המשפחה ומעמד אישי ובדיני תעבורה. שלוחות בתל אביב ובאר שבע