שלח הודעה ללא התחייבות
בלוג משפטי בלוג דיני אינטרנט ורשת למה בית המשפט אישר את החתימה הדיגיטלית של איקיוטק?

למה בית המשפט אישר את החתימה הדיגיטלית של איקיוטק?

 
מאת: נועם קוריס, משרד עורכי דין    | פורסם ב: 07/09/2014 | צפיות: 393
רוצה שנחזור אליך?
אל נועם קוריס, משרד עורכי דין
מאמרים נוספים
מאת נועם קוריס, משרד עורכי דין

בית המשפט מאשר את החתימה הדיגיטלית.


קראו עוד בתחום

 

הביקורות הרבות על התנהלותה של חברת איקיוטק ואפילו הקמפיין שנערך נגד איקיוטק בצינור לילה ובסטטוסים מצייצים לא מנעו את החלטות בתי המשפט שהכשירו את החתימה הדיגיטלית של איקיוטק. בפסק הדין בעניין איקיוטק נ' בטיטו, כמו גם בפסק הדין איקיוטק נ' יעל ארפי חזר בית המשפט ואישר את החתימה הדיגיטלית של איקיוטק תוך שקבע, שבמילוי פרטים אישיים בטופס באינטרנט ולחיצה על כפתור 'אישור' אלקטרוני יש משום מעשה המייצר התחייבות חוזית "ניתן בימינו להכיר באישור כזה. שנעשה ע"י הנתבעת עצמה. לפיכך ניתן פסק דין"

פסקי הדין של בתי המשפט מלמדים שיחד עם ההתקדמות הטכנולוגית מתקדם גם עולם המשפט ובימינו כקביעת בית המשפט בת.א. 181890/02 "אין אנו מצפים להגשתם של מסמכים כתובים על עלי פפירוס, או כתובים על הקלף, כך אין חובה להסתמך אך ורק על חוזים, בין אם הם כתובים בכתב יד ובין אם הם מודפסים במכונת כתיבה או בעזרת תוכנת מחשב"

באותה מידה יש להניח, שבית המשפט היה קובע, כי פעולות שבוצעו מכרטיס פייסבוק של פלוני בוצעו על ידו כמו גם מיילים שנשלחו מתיבת ג'מייל של אלמוני נשלחו ביוזמתו.

למרות הזעם על איקיוטק והליכי המשפט אותם היא נוקטת, נראה שבסופו של דבר ימשיך עולם המשפט לצד הטכנולוגיה ויכיר לפחות בדרך כלל, כי פעולות שנעשות בשמו של אדם באינטרנט בכרטיס הפייסבוק שלו או במילוי טופס אינטרנטי אחר על ידו, נעשות על ידו ולפחות ככל שלא יוכח אחרת.


עודכן ב: 07/09/2014
דרג עד כמה מדריך משפטי זה עזר לך
פניה ללא התחייבות אל נועם קוריס, משרד עורכי דין
עוד בנושא דיני אינטרנט ורשת
חדשות ופסקי דין בנושא דיני אינטרנט ורשת
אישה שהתנגדה להפעלת מסעדה בבניין מגוריה, התייחסה בפייסבוק אל בעל המסעדה כעבריין אשר מפעיל את עסקו ללא רישיון. היא תפצה אותו בסכום של 15 אלף שקלים
מאת: LawGuide | 13/02/2018
תשובות של עורכי הדין בפורום
    (פרסום ממומן)