שלח הודעה ללא התחייבות
בלוג משפטי בלוג משפט פלילי כיצד ניתן למחוק רישום פלילי ורישום משטרתי?

כיצד ניתן למחוק רישום פלילי ורישום משטרתי?

 
מאת: אליס שמאי עורכת דין    053-7931319| פורסם ב: 13/08/2014 | צפיות: 3922
5.0 מתוך 5.0
(מספר מדרגים 2)

  • איזור: אזור המרכז
  • כתובת: רבי עקיבא 50, גני הרצליה
  • עיר: הרצליה
  • טלפון: 053-7931319
רוצה שנחזור אליך?
אל אליס שמאי עורכת דין
 

רישום פלילי עלול למנוע אפשרויות של תעסוקה, קשרים חברתיים ולימודים. אדם בעל רישום מסוג זה, יכול למחוק את ה"כתם" עוד בטרם חלפה תקופת ההתיישנות


קראו עוד בתחום

נראה כי רוב הציבור לא מודע לאפשרות הקיימת בחוק להורות על מחיקת רישום פלילי ורישום משטרתי מתדפיס המרשם הפלילי, עוד בטרם חלפה תקופת ההתיישנות או תקופת המחיקה.

 

אנשים רבים מסתובבים עם עול עברם, או תחושת ה"בושה" וההחמצה במשך שנים רבות מבלי לדעת כי יכלו לנסות למחוק את הרישום ובכך להשפיע על מסלול חייהם מבחינתה לימודית, תעסוקתית, חברתית וכו'.

 

חוק המרשם הפלילי ותקנת השבים הוא הבסיס לניהול המרשם הפלילי, החוק קובע מתי הרשעה מתיישנת, נמחקת ומי רשאי להיחשף לרישום הפלילי ולעשות בו שימוש.

 

החוק מסמיך בעלי סמכות מסויימים לפעול על פי קריטריונים מיוחדים לצורך בחינת נסיבותיו האישיות של המבקש ונסיבות המקרה הספציפי, אשר על פיהם ובמידה והוגשה בקשה מנומקת בצירוף מסמכים ואסמכתאות מתאימות, ניתן יהיה להורות על מחיקת רישום כזה או אחר.

 

מחיקת רישום פלילי מהווה צעד סופי לאדם להיחלצות מעברו הפלילי. לעיתים אדם נקלע למצב בו בחלוף מספר שנים מיום ביצוע העבירה, או מיום ההרשעה ולאחר חזרה למסלול חיים תקין ונורמטיבי ללא ביצוע עבירות, עדיין נשאר רישום בגין התיקים וההרשעות ומופיע בתדפיס המרשם הפלילי תקופות ארוכות.

 

לעיתים קרובות מהווה הרישום הפלילי או המשטרתי מכשול רב עוצמה בפני מי שמנסה להתקבל ללימודים אקדמיים עד כדי מחסום ממשי באפשרויות התעסוקה העומדות לפניו. עת קיימים מספר ענפים במשק הישראלי אשר נמנעים מלהעסיק אנשים בעלי "עבר פלילי" כזה או אחר.

 

על מנת למחוק את הרישום יש לפנות למחלקת חנינות של משרד המשפטים

 

רישום משטרתי הינו רישום המופיע בתדפיס המרשם הפלילי ומהווה תיעוד של כל העבירות בהן נחקר האדם כחשוד בביצוע עבירה פלילית. מדובר ברישום בגין חקירות הממתינות לבירור או ברישום בגין תיקים בהם הסתיימה החקירה וגורם משטרתי בכיר הורה על סגירת התיק.

 

ללא בקשה מתאימה אשר ניתן להגיש באמצעות עורך דין פלילי המתמחה בכך, חקירה קצרה ולו בת 10 דקות בלבד אשר בעקבותיה נסגר התיק, עלולה לגרום לרישום משטרתי אשר יופיע בתדפיס המרשם הפלילי שנים רבות.

 

בהרבה מקרים בהם טיפלתי, הפונים אליי כלל לא ידעו שניתן לסייע להם אל מול המשטרה ולמחוק רישום משטרתי כזה או אחר. קיימת אפשרות למחיקת הרישום המשטרתי והאדם אשר נושא באמתחתו רישום כזה או אחר לא חייב להשלים עם ההשלכות הפוגעניות של הרישום המשטרתי וניתן לסייע בידיו על מנת להגיע לתוצאה של לטיהור מלא של שמו.

 

רישום פלילי הינו רישום בגין תיקים שהגיעו להכרעת בתי המשפט על הערכאות השונות וניתן פסק דין בגין עבירה פלילית. על מנת לנסות "למחוק" רישום פלילי אנו פונים בבקשה מתאימה לנשיא המדינה באמצעות מחלקת חנינות של משרד המשפטים.

 

כל אזרח רשאי לגשת לאחת מתחנות המשטרה ובהצגת תעודת זהות ותשלום אגרה סימלי ( כ 30 שקלים) לבקש העתק תדפיס המרשם הפלילי שלו, אשר מודפס בו במקום. מומלץ להיפגש עם עורך דין פלילי אשר עוסק במחיקת רישום ולקבל ייעוץ אישי על פי המופיע בתדפיס והנסיבות האישיות.

 

לצורך מחיקת הרישום הפלילי אני פותחת בהליך מחיקת הרישום תוך הגשת בקשה מתאימה וכלים שרכשתי מניסיוני בטיפול בסגירת תיקים ומחיקת רישום, דבר העשוי לשפר מאוד את סיכויי ההצלחה של הבקשה בפני הגורמים הרלוונטיים.
 


המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ משפטי ו/או המלצה מכל סוג ו/או חוות דעת, מומלץ לפנות לייעוץ מקצועי טרם נקיטת כל הליך. כל הסתמכות על המידע המוצג כאן היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתקנון האתר

דרג עד כמה מדריך משפטי זה עזר לך
עוד בנושא משפט פלילי
חדשות ופסקי דין בנושא משפט פלילי
גבר בשנות ה-30 לחייו התכתב עם קטינות בגילאים 13-14 בקבוצות וואטסאפ ואינסטגרם, בעודו מציג את עצמו כנער, הציע להן הצעות מיניות מפורשות וביקש תמונות אינטימיות. לאחרונה נקבע גזר דינו בבית המשפט
מאת: LawGuide | 19/06/2019
תשובות של עורכי הדין בפורום
(פרסום ממומן)


שי, יוספזון ושות` - משרד עורכי דיןשי, יוספזון ושות` - משרד עורכי דיןאזור הצפון053-9428482משפט פלילי, רישיון נשק. קצין בכיר בדימוס במשטרה, צווארון לבן ועבירות מין.
מנשה - רון משרד עו"דמנשה - רון משרד עו"דאזור המרכז053-8007619יוצאי פרקליטות ומשרדים מובילים, ניסיון בייצוג בהצלחה בהליכים פליליים ואזרחיים
עו"ד תמי ארליך עו"ד תמי ארליך אזור המרכז053-9386728משפט פלילי ותעבורה. ניסיון רב ומקצועיות המובילה להצלחות רבות
עו"ד אלעד שאולעו"ד אלעד שאולאזור המרכז053-9386765תובע פלילי בעברו, בעל משרד עו"ד פלילי מדורג מוביל bdi (פלילי צווארון לבן)
עורך דין פלילי אלון ארז עורך דין פלילי אלון ארז אזור המרכז053-7101850בעל נסיון רב שנים בייצוג בכל תחומי המשפט הפלילי – יוצא פרקליטות
אהרון מלכה, עו"דאהרון מלכה, עו"דאזור המרכז053-7325962תובע לשעבר בפרקליטות מחוז ת"א (פלילי) מייצג חשודים ונאשמים בכל הארץ 24/7,
עו"ד נדב גרינולדעו"ד נדב גרינולדאזור הצפון053-6130161המשרד עוסק במשפט פלילי, בתעבורה וייצוג אסירים - זמין עבורכם 24/7
משרד עו"ד יפעת כהןמשרד עו"ד יפעת כהןאזור הצפון053-7931310עוסק בתחום הפלילי ובעבירות רגישות כגון: אלימות במשפחה ועבירות מין.
גימפוביץ - זמיר משרד עורכי דיןגימפוביץ - זמיר משרד עורכי דיןאזור המרכז053-7101883עוסק בתחום הפלילי על כל רבדיו, תעבורה, תכנון ובנייה ומקרקעין
סיניה חריזי-מוזס, משרד עו"דסיניה חריזי-מוזס, משרד עו"דאזור המרכז053-7101869ניסיון רב, מקצועיות ללא פשרות, מובילה לתוצאות מנצחות והצלחות מוכחות
עו"ד אלון שליכטרעו"ד אלון שליכטראזור המרכז053-8007600עו"ד פלילי מקצועי ומנוסה, ייעוץ מיידי 24 שעות ביממה
עו"ד פלילי – גיל באיער עו"ד פלילי – גיל באיער אזור המרכז053-9428974תובע משטרתי לשעבר, ייעוץ ראשוני חינם 24 שעות
עו"ד אלעד רן עו"ד אלעד רן אזור המרכז053-6112814תובע בפרקליטות לשעבר, מייצג בתיקי צווארון לבן, מיסים ופשיעה כלכלית
יהושוע (שוקי) בלנגה - משרד עו"דיהושוע (שוקי) בלנגה - משרד עו"דאזור הצפון053-9428843עוסק בתחום הנזיקין לגווניו, בעבירות כלכליות ובצווארון לבן