שלח הודעה ללא התחייבות
בלוג משפטי בלוג דיני עבודה האם מותר למעסיק לשלול לעובד פיצויי פיטורין?

האם מותר למעסיק לשלול לעובד פיצויי פיטורין?

 
מאת: עו"ד ומגשר עופר בן אב"י    053-9428893| פורסם ב: 08/07/2014 | צפיות: 641
  • איזור: אזור הדרום
  • כתובת: רוגוזין 3 א`
  • עיר: אשדוד
  • טלפון: 053-9428893
רוצה שנחזור אליך?
אל עו"ד ומגשר עופר בן אב"י

שלילת פיצויי פיטורין


קראו עוד בתחום

בניגוד למה שמעסיקים רבים חושבים, זכויות עובד שנחשד בביצוע עבירות פליליות או משמעתיות כמו גניבה ממקום העבודה, אינן נשללות באופן אוטומטי. עובד כזה עדיין זכאי לשימוע ופעמים רבות גם לפיצויי פיטורים ודמי הודעה מוקדמת, גם אם מופחתים. עו"ד עופר בן אבי מעמיד דברים על דיוקם.


עובד ייצור, שנחשד בגניבה מהמפעל בו עבד, פוטר לאחר 15 שנות עבודה ונשללו ממנו פיצויי הפיטורים ודמי ההודעה המוקדמת. בתביעה שהגשתי בשמו נגד המפעל קבע בית הדין האזורי לעבודה כי הפיטורים כשלעצמם הם עונש חמור דיו, והמליץ למפעל להסתפק בשלילת ההודעה המוקדמת בלבד. לאור עמדת בית הדין, הגענו לפשרה והמפעל שילם לתובע פיצויי פיטורים של 160 אלף שקל.


במקרה אחר פוטרה קופאית שעבדה ברשת מרכולים בדרום הארץ במשך 9 חודשים, לאחר שנחשדה בגניבת כספים מהקופה. בדיקת פוליגרף העלתה שהיא דוברת אמת והתיק במשטרה נסגר. הגשנו תביעה לבית הדין לעבודה לקבלת פיצויי פיטורים ודמי הודעה מוקדמת.
בית הדין הביע את עמדתו, שלאור סגירת התיק במשטרה ולנוכח ממצאי הפוליגרף, יש חשש של ממש, שבפיטורים נפלו פגמים. בהמלצת בין הדין הגענו לפשרה, והרשת שילמה לעובדת פיצוי של 18 אלף שקל.


מעסיק רשאי לשלול או להפחית פיצויי פיטורים בהתאם להסכם הקיבוצי שחל עליו. ההסכם הקיבוצי בתעשייה מפנה לתקנון העבודה, המפרט את רשימת העבירות והסנקציות בצידן. עם זאת, השלילה או ההפחתה ניתנת לביקורת של בית הדין לעבודה.


כיצד בתי הדין לעבודה מתייחסים לסנקציה?


בתי הדין לעבודה מאשרים שלילת פיצויי הפיטורין של עובד שנחשד בעבירה פלילית או משמעתית רק במקרים קיצוניים, נדירים וחמורים במיוחד. עיון בפסיקה מלמד, שהחלטת בתי הדין לעבודה לשלול פיצויי פיטורים אינה תלויה אך ורק במעשי העובד אלא גם בנסיבות המקרה בכללותן: חומרת הנזק שנגרם למעביד, משך תקופת העבודה, טיב יחסי העבודה במרוצת השנים, מידת האמון ששררה בין הצדדים, תרומת העובד לעסק וכיוצא באלה. בית הדין אף שוקל האם קיים צורך בהרתעת יתר העובדים. כל זאת מנקודת הנחה כי הפיטורים כשלעצמם הם עונש חמור.


כך למשל, נדון סיפורה של מוכרת בחנות לבני נשים שפוטרה לאחר 13 שנות עבודה, משום שהוכח שגנבה סחורה בסכומים פעוטים. בית הדין הארצי לעבודה קבע, שיש לשלול לה רק 20% מפיצויי הפיטורין.


במקרה נוסף דובר בעבירה משמעתית: העובד, שרצה לעזוב אחרי 20 שנות עבודה, הציג למעסיקו מצב בריאותי שקרי, לפיו אינו יכול להגיע לעבודה, כשבמשך מספר חודשים הוא עסק בעבודות פרטיות ואף השתמש לשם כך ברכב של המעסיק. בנסיבות אלו, פיצויי הפיטורים שלו הופחתו, אך לא נשללו לחלוטין.


שימוע לעובד שגנב? האמנם?


זכות השימוע של העובד נשמרת גם במקרה שנחשד בעבירה פלילית או משמעתית. מטרת השימוע היא לאפשר לו להזים את הטענות כלפיו, להביא תימוכין לגרסתו ולנסות לשכנע שלחשדות נגדו אין בסיס או לפחות שאינן מחייבות לפטרו.


במרבית המקרים בהם נתקלתי, עובדים שסרחו או נחשדו בכך, פוטרו מבלי שנערך להם שימוע כלל. המעסיקים כבר גיבשו את דעתם, הסיקו מסקנות וחרצו גורלות, מבלי לשמוע את עמדת העובד. בחלק מהמקרים שהגיעו לבית הדין, התברר במהלך המשפט שהמעסיקים טעו במסקנותיהם והעובדים לא ביצעו כל עבירה. מסתבר, שלו היו עורכים לעובד שימוע תקין, ניתן היה למנוע את הפיטורים או לכל הפחות את ההגעה לבית הדין.


חשוב מאד להקפיד על שימוע תקין: זימון מקדים, מתן זכות טיעון, הקשבה בנפש חפצה וכיו"ב. הליך שימוע פגום יכול להוות עילה לחיוב המעסיק בפיצוי.


אז מה כדאי להפנים?


עובד שפיצויי הפיטורים שלו נשללו או הופחתו בשל חשד שביצע עבירה פלילית או משמעתית, רשאי להילחם על זכותו לקבלת פיצויי פיטורים ודמי הודעת מוקדמת ולהגיש תביעה העונש לבית הדין האזורי לעבודה. בית הדין יבחן את הסנקציה עפ"י מספר קריטריונים כמו: חומרת הנזק שנגרם למעסיק, ההרתעה הנדרשת כלפי עובדים אחרים במפעל, משך תקופת העבודה, טיב היחסים בין הצדדים, מידת האמון ששררה ביניהם ועוד. הקו המנחה של בית הדין לעבודה הוא כי הפיטורים כשלעצמם מהווים כלי ענישה מספיק חמור, ועל כן שלילת פיצויי פיטורים תיעשה במשורה ובמקרים חריגים בלבד.


כמובן, שיש משקל רב גם להתפתחות התיק במשטרה, ככל שנפתח: אם ייסגר מחוסר אשמה או אם העובדה יזוכה לחלוטין מעבירה פלילית, סביר להניח שבתי הדין ימנעו משלילת פיצויי הפיטורים שלו.

 


המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ משפטי ו/או המלצה מכל סוג ו/או חוות דעת, מומלץ לפנות לייעוץ מקצועי טרם נקיטת כל הליך. כל הסתמכות על המידע המוצג כאן היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתקנון האתר

דרג עד כמה מדריך משפטי זה עזר לך
עוד בנושא דיני עבודה
חדשות ופסקי דין בנושא דיני עבודה
אישה שהועסקה על ידי בעלה כקופאית במרכול, דרשה לקבל דמי אבטלה מביטוח לאומי, בעקבות סגירת העסק. בית המשפט נדרש לקבוע האם בין העובדת לבעלה התקיימו יחסי עובד מעביד
מאת: LawGuide | 25/02/2019
תשובות של עורכי הדין בפורום
(פרסום ממומן)


עו"ד סעאתי עדנה - משרד עו"ד ונוטריוןעו"ד סעאתי עדנה - משרד עו"ד ונוטריוןאזור המרכז 053-9428386דיני עבודה - עובדים ומעסיקים, ביטוח לאומי וכנוטריון צוואות והסכמים
מזל רבה משרד עו"דמזל רבה משרד עו"דאזור השפלה והסביבה053-7298217 כל דיני העבודה, תביעות נזיקין יעוץ לפני חקירה במשטרה אזור המרכז והשפלה
פינקלמן עוזרי – משרד עורכי דיןפינקלמן עוזרי – משרד עורכי דיןירושלים והסביבה053-9370268מתמחה במימוש זכויות עובדים ומיצוי זכויות רפואויות בנזיקין ותביעות ביטוח
עו"ד אוריאל זעירא  עו"ד אוריאל זעירא אזור המרכז053-9428363ניסיון בפשיטות רגל, הסדרי חובות, הוצאה לפועל, פירוק חברות, ייצוג חייבים ונושים
גיא הרשקוביץ, עו"ד מגשר ובוררגיא הרשקוביץ, עו"ד מגשר ובורראזור השפלה והסביבה053-9428571ליווי משפטי לעסקים וחברות, הסכמים מסחריים, קניין רוחני, דיני עבודה ומקרקעין
דניאל קליין, משרד עורכי דיןדניאל קליין, משרד עורכי דיןאזור השרון והסביבה053-9370267המשרד עוסק בתחום דיני עבודה כתחום עיקרי תוך מיצוי זכויות העובד
דרור חייק, משרד עורכי דין ונוטריון	דרור חייק, משרד עורכי דין ונוטריון אזור המרכז053-9428361וותק 15 שנים, סניפים במרכז ובצפון - עוסק בדרכון פורטוגלי, דיני עבודה ונזיקין.
אריק שלו ושות`, עורכי דיןאריק שלו ושות`, עורכי דיןאזור המרכז053-9377919דיני עבודה, ייצוג עובדים ומעסיקים, ביטוח לאומי ונזקי גוף.
עו"ד ארנסט גדייבעו"ד ארנסט גדייבאזור השפלה והסביבה053-9428890המשרד עוסק בתחום דיני העבודה, המקרקעין, הוצאה לפועל ומשפט אזרחי-מסחרי
מירי נחשונוב משרד עו"ד ומגשרתמירי נחשונוב משרד עו"ד ומגשרתאזור הצפון053-8007664עו"ד משרד הפנים ובית הדין לעררים, הסדרת מעמד בישראל לבני זוג
עו״ד קליה טאוזר ליפקיןעו״ד קליה טאוזר ליפקיןאזור המרכז053-7101875דיני עבודה, חדלות פרעון, פשיטות רגל והסדרי חוב
כפיר דיין דובב ושות` עורכי דיןכפיר דיין דובב ושות` עורכי דיןאזור המרכז053-8007609פעילותנו מתמקדת לדיני עבודה ותביעות ביטוח לרבות אובדן כושר עבודה וסיעוד.
בתאל מנור משרד עו"ד ומגשרת בתאל מנור משרד עו"ד ומגשרת אזור הצפון053-9370224המשרד עוסק בניהול חובות, פשיטת רגל, נזקי גוף, תאונות דרכים וזכויות עובדים.
ד"ר איריס טרומן , משרד עו"דד"ר איריס טרומן , משרד עו"דאזור המרכז053-8007701ליווי וייצוג בתביעות: דיני עבודה, דיני משפחה, משפט מסחרי, לשון הרע ומקרקעין.
משרד עו"ד רן קוסטיצקימשרד עו"ד רן קוסטיצקיאזור הדרום053-8007676המשרד מתמחה במתן ייצוג, ליווי ויעוץ בתחום החוזים, חברות נדל"ן ודיני עבודה