שלח הודעה ללא התחייבות
בלוג משפטי בלוג משפחה וירושה איך בונים חוזק נפשי בהליך גירושין?

איך בונים חוזק נפשי בהליך גירושין?

 
מאת: לוסי מאיר, משרד עורכי דין וגישור    053-8007576| פורסם ב: 12/01/2014 | צפיות: 3979
4.0 מתוך 5.0
(מספר מדרגים 3)

  • איזור: אזור המרכז
  • כתובת: מצדה 7, מגדלי ב.ס.ר 4 (קומה 18)
  • עיר: בני ברק
  • טלפון: 053-8007576
רוצה שנחזור אליך?
אל לוסי מאיר, משרד עורכי דין וגישור

עד כמה חשוב וחיוני החוזק הנפשי בהליך גירושין? וכיצד בונים חוסן נפשי שיסייע למתגרש "לצאת בשלום" מהליך שכזה?


קראו עוד בתחום

כל מי שנמצא בפני ההחלטה האם להתגרש ובוודאי מי שנמצא בהליכי גירושין יבין מהר כי חלק גדול ממאבק הגירושין הוא מאבק פסיכולוגי, הרבה יותר ממאבק משפטי.


המאבק הפסיכולוגי בינך לבין עצמך


זהו הצורך לטפל בתגובות רגשיות הנמצאות אצל כל אחד המצוי בפני קבלת ההחלטה האם להתגרש ובפני כל אחד שכבר התחיל דרך של הליכים משפטיים. התחושות הרגשיות שיש עתה צורך לטפל בהן הן אותן תגובות של כאב, עצב, אובדן, כעס, בלבול, פחד, נקם. במקביל אותו אדם, גם נדרש לטפל בבעיות של חלוקת רכוש, הסדרי ראייה, החלטות על החזקת הילדים ומזונות.


המאבק הפסיכולוגי של המתגרש מול הצד השני


זהו כבר החשיבות ליצור חוסן נפשי, סבלנות, נחישות ודבקות במטרה כדי להוביל למהלך שיוביל לניצחון.


החוסן הנפשי שתבנה לעצמך במהלך הליכי הגירושין, ככל שהצלחת להביא עצמך לביטחון עצמי גבוה, להתמדה במטרות שלך, והתפיסה כי הינך יכול ללמוד ולגדול מאירועים חיוביים ושליליים כאחד, יכול בהכרח להביא את מאבק הגירושין שלך לסיום בהסכם או בהכרעה של ניצחון עבורך!


אז איך בונים חוסן נפשי בהליך גירושין?


המצב הנפשי בהליך הגירושין הוא מצב סובייקטיבי, המשתנה על פי הנסיבות והנפשות הפעולות.


התחושה הרגשית של מקבל ההחלטה להתגרש לא זהה לאדם שעבורו קיבלו את ההחלטה. התחושה הרגשית בעקבות בגידה לא זהה לתחושה של אדם שקיבל את ההחלטה להתגרש בגלל שפסקה האהבה או בגלל קשיים כספיים.


אדם שמקבל את ההחלטה יחוש עצב, אובדן, כישלון, אדם שמקבלים עבורו את ההחלטה להתגרש יחווה רגשות של הלם ובלבול. בעוד בן הזוג שקיבל את ההחלטה עשוי (גם לא תמיד) להתנחם בעובדה כי יש לו במידה מסוימת שליטה על המצב, הרי שבן הזוג שנאלץ להתמודד עם הגירושין בניגוד לרצונו יחוש כישלון וחולשה, מה שעשוי במהרה להביא אותו לתחושות של זעם ורצון לנקמנות או לחילופין לגרום לו להמשיך ולהיאחז בקשר, על ידי המשך הקונפליקט עם בן הזוג. עם כל אחד מהם יש לעבוד על החוסן הנפשי הדרוש להליך הגירושין בדרך אחרת, המתאימה לאותו רגש.


ננסה לחלק את התחושות הרגשיות בהליך גירושין ל - 3 תקופות:


א. טרם קבלת ההחלטה להתגרש: תקופת המחאה וההכחשה

 
רבים המקרים בהם ידוע על קשיים בחיי הנישואין כמו בגידות, קשיים כספיים, שחיקה, ניכור אולם כדי לא "לפרק את החבילה" מכחישים את הקשיים עד שמגיעים לנקודת האל חזור.


אנשים אלו ימשיכו גם בפניי להכחיש את הקשיים. הם ירצו להתנתק מהמציאות ולא להיזכר באירועים טראומתיים עבורם, דבר העומד להם לרועץ שכן הם חייבים לקחת חלק מההליך ולהיות מעורבים כל הזמן. הם יחוו שינויי מצבי רוח באופן תדיר, האשמה עצמית, כל זאת לצד דאגות כלכליות, תחושת ריקנות והחשש מלהיות לבד.


עם מתגרשים אלו יש לעבוד על החוסן הנפשי ראשית בינם לבין עצמם, טרם נפתח אצלם את הביטחון העצמי אותו יציגו מול הצד השני כדי להוביל להצלחה בהליך הגירושין.


ב. עם קבלת ההחלטה להתגרש: הפנייה לעו"ד והתחלת התהליך

 

תקופה המאופיינת בבלבול, פחדים וחששות מפני העתיד, אימפולסיביות, תחושת נקם. דעו! כל מתגרש בתחילת דרכו חש שלל מגוון של תחושות רגשיות המובילות אותו למצב נפשי מסוים וכאן מתחילה עבודתי בבניית החוסן הנפשי, זאת לאחר זיהוי המצב הנפשי בו נתון אותו אדם שלפניי.


אז הנה "על קצה המזלג" כמה עצות למתגרש בתחילת דרכו: 


• בתוך כל אחד מאתנו יש גם מצליחן וגם מפסידן, בכל פעם שאנחנו מניחים לפחדים שלנו, לספקות שלנו או להערכה העצמית הנמוכה שלנו להשתלט עלינו, המפסידן שבתוכנו מנצח וחבל!


• התמיכה שלי בחוזק הנפשי שלכם, היא התמיכה והלימוד כיצד להתגבר על המפסידן שבנו. אגב, זה גם חושף את המצליחן החבוי בתוכנו.


• ללא מטרה ברורה 'לנוע' בהליכים המשפטיים בדרך מסוימת, כוחות חיצוניים יטלטלו אותנו לכל הכיוונים, יש לקבל החלטות ומטרות ברורות, זה יוביל לכוח, חוזק והשגת המטרות.

 

ג. ארגון מחדש: 

 

זו התקופה בה כבר הוגשו התביעות, החל ההליך או החל מו"מ. קיימת חשיבות יתרה בביטחון של הלקוח בבחירת עורך הדין שלו, הצועד עימו שאז יכול הלקוח להכיל עצות כגון:

 

• את/ה יכול לצמוח ממשבר זה! אם רק נפעל נכון, שאז חששות בדבר המצב הכלכלי לאחר הגירושין או תחושת ריקנות, נעלמות כלא היו. 
• היכולת להסתכל 'מבחוץ' על המשבר שלך תמנע ממך "להתנפל" על ההליך או להתקפל.
• הריסון של התגובה האימפולסיבית הוא קריטי. 
• מאבק של שנאה בלבד אינו מיטבי, זה מגביל את היצירתיות.
• אפשר לפתור דברים בהידברות אך רק כשיש עוצמה!

 

זכרו! חוזק נפשי מורכב משלושה היבטים עיקריים: מחויבות להשגת מטרות משמעותיות מהליך הפרידה, האמונה של האדם בעצמו וביכולתו כשהוא חזק נפשית להשפיע על ההליך, על תוצאותיו, על הסובבים אותו, והתפיסה כי אתה יכול ללמוד ולגדול גם מאירועים חיוביים וגם מאירועים שליליים בחייך! עשו את זה נכון!
 


המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ משפטי ו/או המלצה מכל סוג ו/או חוות דעת, מומלץ לפנות לייעוץ מקצועי טרם נקיטת כל הליך. כל הסתמכות על המידע המוצג כאן היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתקנון האתר

דרג עד כמה מדריך משפטי זה עזר לך
עוד בנושא משפחה וירושה
חדשות ופסקי דין בנושא משפחה וירושה
אף על פי שהגרוש ניסה לטעון כי אשתו לשעבר איבדה את זכותה לקבל את הכתובה מכיוון שסבלה מבעיות נפשיות ומנעה ממנו יחסי אישות, בית הדין הרבני קיבל את תביעתה של האישה וקבע כי הגרוש לא הוכיח דבר מטענותיו. כיצד המירו את סכום הכתובה שנכתב בזקוקין לשקלים חדשים?
מאת: LawGuide | 07/04/2019
תשובות של עורכי הדין בפורום
(פרסום ממומן)


עורכת דין סופי אביב עורכת דין סופי אביב אזור הצפון053-7101180עוסקת במקרקעין ונדל"ן ליטיגציה צוואות וירושות אזור חיפה והצפון
עו"ד שרון בירון מרקוביץעו"ד שרון בירון מרקוביץאזור הדרום 053-9428863עו"ד מזה 20 שנים ונוטריון העוסקת בנזיקין, רשלנות רפואית, עבודה וחדלות פירעון
עו"ד גילה עיניעו"ד גילה עיניאזור השפלה והסביבה053-9428406עוסקת בייפוי כח מתמשך, גירושין, ממון, משמורת, רכוש, צוואות וירושות ואבהות
עו"ד ומגשרת ענבל כספי גאון עו"ד ומגשרת ענבל כספי גאון אזור הצפון053-6130839עוסקת בדיני משפחה, גישור בגירושין בין בני זוג, הסכם ממון וחיים משותפים.
מור כרמי עורכת דין ומגשרת מור כרמי עורכת דין ומגשרת אזור הצפון053-6112829מתמחה בהליכי גירושין הסכם ממון, צוואות, גביית מזונות וייפוי כח מתמשך
עורכת דין, מגשרת ונוטריונית - סמדר קשת בר-אוןעורכת דין, מגשרת ונוטריונית - סמדר קשת בר-אוןאזור השרון והסביבה053-9428592עו"ד מגשרת ונוטריונית עם ותק רב בדיני משפחה, אזרחי, משקים חקלאיים ופשט"ר
עו"ד עדי מלאכיעו"ד עדי מלאכיאזור השרון והסביבה053-7293465עוסקת בתחומים מקרקעין נדל"ן, חוזים, מסחרי ועסקים, צוואות וירושות.
משרד עו"ד יצחק קארומשרד עו"ד יצחק קארואזור הדרום053-9428453עוסק בדיני המשפחה ומעמד אישי ובדיני תעבורה. שלוחות בתל אביב ובאר שבע
עודד פרץ ושות` עודד פרץ ושות` אזור המרכז053-9428566עוסק בלשון הרע והוצאת דיבה, סכסוכי שכנים, פינוי שוכר, דיני עבודה ומשפחה
עו"ד הלן דופרמן עו"ד הלן דופרמן אזור הצפון053-7341970המשרד עוסק בליטיגציה, מקרקעין, חובות, ירושות צוואות וגישור
משרד עו"ד גישור ונוטריון-חיה לזר נוטקיןמשרד עו"ד גישור ונוטריון-חיה לזר נוטקיןאזור השפלה והסביבה053-9428887דיני משפחה ומעמד אישי - גירושין, סכסוכי ירושה, אפוטרופסות, ידועים בציבור
ד"ר איריס טרומן , משרד עו"דד"ר איריס טרומן , משרד עו"דאזור המרכז053-8007701ליווי וייצוג בתביעות: דיני עבודה, דיני משפחה, משפט מסחרי, לשון הרע ומקרקעין.
מירי נחשונוב משרד עו"ד ומגשרתמירי נחשונוב משרד עו"ד ומגשרתאזור הצפון053-8007664עו"ד משרד הפנים ובית הדין לעררים, הסדרת מעמד בישראל לבני זוג
מעודה יוסף - עו"ד ומגשרמעודה יוסף - עו"ד ומגשראזור השרון והסביבה053-9428951דיני נזיקין, דיני משפחה, עבודה ומקרקעין
עו"ד רועי לוינגרעו"ד רועי לוינגראזור הצפון053-6130159בוגר הפקולטה למשפטים באוני` חיפה, עוסק בדיני משפחה/ירושה, ניסיון רב בתחום