שלח הודעה ללא התחייבות
בלוג משפטי בלוג משפחה וירושה גירושין מנקודת מבט אחרת

גירושין מנקודת מבט אחרת

 
מאת: לוסי מאיר, משרד עורכי דין וגישור    053-8007576| פורסם ב: 17/11/2013 | צפיות: 2366
  • איזור: אזור המרכז
  • כתובת: מצדה 7, מגדלי ב.ס.ר 4 (קומה 18)
  • עיר: בני ברק
  • טלפון: 053-8007576
רוצה שנחזור אליך?
אל לוסי מאיר, משרד עורכי דין וגישור

מדוע כאשר אנו עושים עסקת נדל"ן אנחנו בודקים את תשואת הנכס, כמה רווח הוא יניב לנו לאורך השנים, ובגירושין אסור לנו לדבר על רווחיות? גירושין הינם עסקה כלכלית לכל דבר ועניין!


קראו עוד בתחום

בהליך גירושין לא רק שמדובר בעסקה כלכלית, אלא מדובר בעסקה ארוכת טווח הכוללת התייחסות לסכומי מזונות ולעיתים אף פיצוי כספי לאישה, לרוב תכלול העסקה גם עסקת נדל"ן של נכס אחד או יותר, אולי עסק פעיל של אחד מבני הזוג וכן איזון זכויות סוציאליות שדרוש לשם כך אקטואר. נשמע כלכלי, נכון? אז למה לא לדאוג שנצא ברווח ממשבר הגירושין ולא בהפסד?

 

הרווח הכלכלי ממשבר הגירושין

 

רווח הוא מושג שעושים בו שימוש יומיומי בתחום החשבונאות, הכלכלה ובעולם העסקים. גם בגירושין אפשר ורצוי שנדבר על רווח כלכלי, אולם גם ולא פחות חשוב אפשר ורצוי שנדבר על רווח נפשי. הרווח הזה כולל דאגה מתמדת במסגרת הליך הגירושין להתחלת פרק ב' בחיים, בנחת. נחת שנותרו לך כספים ליום שאחרי, למרות שאתה צריך לשלם מזונות, למרות שאת נותרת זמן רב יותר עם הילדים. רווח נפשי הוא רווח המאפשר לך את היכולת לפתוח פרק ב' הן ברווחה כלכלית והן נפשית.

 

משבר גירושין עלול להתרחש בשל אירועים של בגידה, מיתון וקושי כלכלי, היעדר התאמה, היעדר יחסים טובים עם המשפחה המורחבת של הבעל או של האישה, חוסר התאמה מינית, אהבה שדעכה וכיו"ב. למעשה אירועים אלו הם נסיבות וכלי בידיו של עורכי הדין המסייעים בבניית האסטרטגיה הנכונה והמנצחת בתיק עבורך.

 

תנו לעו"ד שלכם להעסיק את מחשבותיו בבניית האסטרטגיה הנכונה והמנצחת, אולם אתם הלקוחות, דעו כי אחת השאלות החשובות שצריכה להעסיק אתכם במהלך ניהול הליכי הגירושין הינה– "כיצד אני מרוויח ממשבר הגירושין?" "כיצד אני דואג לעצמי כבר עכשיו לפרק ב' בחיים?".

 

אז איך בכל זאת מובילים לרווח ממשבר גירושין?

 

אסטרטגיה נכונה ומטרות מוגדרות מראש יובילו להישגים, הצלחות ורווחיות בעסקה. דע לאן אתה הולך, רצוי שתאגור במסגרת הפגישה שלך עם עורכת הדין מידע אינפורמטיבי, משפטי, רגשי, פסיכולוגי, כלכלי, עסקי, שכן הליך הגירושין כורך בתוכו את כל התחומים הללו. יהיה לקוח שיידרש למידע משפטי בלבד על מנת להבין את זכויותיו המשפטיות והאסטרטגיה הנכונה במקרה שלו, ויהיה לקוח שיידרש כבר בתחילה לניתוח כלכלי של העסק או המוניטין שלו כדי למנוע קריסת העסק במסגרת הליכי הגירושין - דבר שבהחלט ובקלות עשוי לקרות לעסק שלך, ויהיה לקוח שיומלץ לו להיוועץ עם איש מקצוע כגון פסיכולוג על מנת לסגל לעצמו את היכולת לחשוב גם רציונלית על ההליך ולא רק אמוציונלית שכן רבים הם מקרי הגירושין שאינם באמת מאבק משפטי כי אם מאבק פסיכולוגי - והכול על מנת שעוה"ד תוכל להשיג לו את אותה רווחיות ב"עסקה" עליה אני מדברת.

 

לכן חשוב לא פחות לבחור במשרד אשר מוקף באנשי מקצוע אלו על מנת להגיע לתוצאה הרצויה במינימום נזק כלכלי, נפשי ואישי. אל תקלו בכך ראש, הדבר נחוץ להשגת מטרת הרווחיות!

 

רצוי לקבוע כבר בפגישת הייעוץ את האסטרטגיה אשר תוביל את התיק וזאת לאחר בחינת היכולת הרווחית הספציפית שלך יחד עם עוה"ד בכל אחד מהתחומים: מזונות ילדים, מזונות אישה (אם יש), משמורת ורכוש, נדל"ן, עסק, זכויות סוציאליות, מוניטין ועוד.


דרכי הפעולה של עוה"ד לטיפול במשבר הגירושין ולהובלת התהליך לתוצאה של רווחיות

 

דרכי הפעולה הם רבים, אך במאמר זה בחרתי להתמקד באחד: זיהוי הסיטואציה בה עולה אפשרות לניהול מו"מ והגעה להסכם כולל.
למשרדי הגיע גבר בשנות ה- 40 לחייו וסיפר לי כי הוא הגיע למסקנה שהוא רוצה לסיים את הנישואין בהסכם גירושין והדגיש: מבלי להגיש תביעות.

 

הוא סיפר לי כי הוא נדהם לגלות את העלויות הכרוכות בהליכי גירושין וכי הוא רוצה להתגרש כמה שיותר מהר כדי לסיים בשקט ובשלווה ללא עלויות מיותרות. זוהי דוגמא למקרה קל יותר בו ניתן להשיג את אפקט הרווחיות עליו אני מדברת, אותו גבר הגיע אליי מגובש בדעתו וקל היה ל"פרק" כל נושא ונושא ולגבש תוכנית פעולה הכוללת השגת רווח בכל תחום ותחום תוך איזון, קביעת הקו האדום אל מול היכולת והנכונות להתפשר, היוונים וכיו"ב. לאחר מכן, התחיל הליך של ניהול מו"מ מול הצד השני שאז וודאי קיימת התייחסות לכל המישורים הכרוכים בגירושין לא רק הכלכלי וזאת על מנת להביא לתוצאה כלכלית ראויה ומטיבה ללקוח.

 

חשוב לציין כי לא בכל מקרה ניתן להימנע מהגשת תביעות מפאת "מרוץ הסמכויות", אולם חשוב להבין כי ניתן להגיע להסכם כולל בכל שלב של ניהול ההליך. צריך, כמובן, עין מקצועית שתדע לזהות את הסיטואציה ואת חלון ההזדמנויות על מנת להפיק רווח.

 

אם כן, אל תחששו לחפש עו"ד שתציע לכם דרכים ייחודיות שיובילו ל'רווח' ממשבר הגירושין, שימו לב, אין במילה רווח כוונה לניצול לרעה של אדם או סיטואציה כי אם דאגה ישירה ומפוקחת לחיים שאחרי הגירושין, דאגה לילדים ולמינימום נזק עבורם ודאגה לכם ההורים ולפרק ב' בחיים החדשים, לכן, אל תחששו לעשות שימוש במילה "רווח" לצד המשבר הרגשי - פסיכולוגי בו אתם מצויים.

 

ניתן לומר בכלליות כי לא פעם אישה שחיה חיים של רווחה כלכלית בלי דאגות כלכליות (כאשר הבעל הוא המפרנס) מוצאת את עצמה חסרת כל, עם מינימום של מזונות, שלא מספיקים לכלכל את חייה ואת חיי הילדים. במקרים כאלה ואחרים קיימים מגוון אמצעים בכדי למנוע ממנה להיות הקורבן של הגירושין.

 

לא פעם גבר בעל עסק, נדרש לתת מוניטין עיסקי, הדבר עשוי להוביל לצווים כאלו ואחרים שעשויים להעמיד את העסק בפני סכנה של ממש, וחבל, שהרי ככל שהאיום גדול יותר על עסקך רצוי להקדים ולהגיע להסדר אשר ימנע את התדרדרותו, הסדר שגם יקדים תרופה למכה וגם יותיר אותך עם רווח.

 

אילו סוגי רווח נוספים אנו מקבלים מניהול נכון של תיק הגירושין?

 

רווח במשמורת: היום קל יותר לתרגם את ענייני המשמורת למושגים של רווח כלכלי כאשר בעידן של ימינו אנו עדים ליותר ויותר פסיקות ורצונות של גברים וגם נשים למשמורת משותפת, המשפיעה בהכרח על גובה המזונות.

 

ומה עם הרווח הנפשי? רווח הכולל בתוכו מזעור הנזקים הנפשיים מהילדים שלכם? השגת רווח כזה הוא אפשרי בהחלט במסגרת עסקת הגירושין. ניהול נכון של הדברים, הכוונה מקצועית ולמידת השלבים בטרם מועדם תוביל ליכולת הגנה מרבית על נפשם של הילדים ולשקט נפשי שלכם ההורים.

 

גירושין הם עולם ומלואו ואין פתרון פשוט לנושא מורכב, אלא שנוכחות של מומחה בתחום דיני המשפחה, יכולה להפשיט את המורכבות, ולפעול לחיזוק מפני החששות הרבים. עוה"ד יכולה לתת מענה לשאלות הרבות, לדאוג לבניית אסטרטגיה ולניהול מו"מ לצורך התמודדות מוצלחת בהליכים והשגת רווחיות.

 

בניגוד להשקפת העולם המקובלת בעולם המשפטי בכל הנוגע לגירושין הנותנת משקל כבד ומכריע לעובדה כי משבר גירושין הינו משבר אמוציונלי ואז ניתן יחס ובמה לפן הרגשי והפסיכולוגי, מאמר זה נועד למקד את ההתייחסות למשבר הגירושין כאל משבר שלצד היחס שיינתן לעובדה כי מדובר במשבר רגשי יש לתת יחס שווה לעובדה כי מדובר גם במשבר כלכלי, וכמו בכל משבר כלכלי תרצו וודאי לדעת כיצד אתם יוצאים ברווח מאותו משבר, רווח כלכלי שיוביל לרווח נפשי על מנת שביום שאחרי יוכל אותו אדם להמשיך ולנהל את חייו באותה רמת חיים לה הורגל עד עתה ולא פחות מכך, עם כמה שפחות נזק נפשי לכל הנוגעים בדבר לרבות הילדים, שכן אל תשכחו גם לנזק נפשי יש מחיר.

 

תתפלאו, הליך הגירושין יכול גם להוות הזדמנות לשינוי חיובי בחיים ועל מנת שיהא השינוי חיובי, פתיחת פרק ב' בחיים לאחר שמזערת נזקים לך ולילדיך, קיימת חשיבות מכרעת לנהל את הליך הגירושין נכון, תוך התמודדות גם עם שאלת הרווח.

 

חשוב לציין כי מאמר זה אינו בא להציע לכם אפיק השקעה חדש בבחינת: תתגרש אז תרוויח. מאמר זה נכון לאנשים שכבר קיבלו את ההחלטה להתגרש ובא לחדד כי יש לדאוג ליום שאחרי בניסיון להנחיל רציונליות למרות ולצד האמוציונליות האופפת אותנו.

 

הדברים שהוזכרו אין לפרשם כהמלצה לפעולה כזו או אחרת. ייעוץ משפטי למקרה הספציפי שלך הוא דבר שאמור להתבצע במסגרת פגישה אישית עם עורכת הדין המומחית בתחום דיני המשפחה ותיאום האסטרטגיה מול אופיו של הלקוח כמו גם הרצונות והמטרות המיוחדות של אותו לקוח.

 

הכותבת הינה מומחית בתחום דיני המשפחה והירושה, לוסי מאיר, עו"ד. 


המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ משפטי ו/או המלצה מכל סוג ו/או חוות דעת, מומלץ לפנות לייעוץ מקצועי טרם נקיטת כל הליך. כל הסתמכות על המידע המוצג כאן היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתקנון האתר

דרג עד כמה מדריך משפטי זה עזר לך
עוד בנושא משפחה וירושה
חדשות ופסקי דין בנושא משפחה וירושה
רווק מבוגר ללא ילדים או אחים הלך לעולמו, ובת זוגו לשעבר ביקשה לממש את הצוואה שערך לפני עשר שנים שבה הוריש לה את כל רכושו, אף על פי שהמסמך המקורי לא נמצא. קרובי משפחתו התנגדו לבקשתה וביקשו לקבל את הירושה כאילו לא ערך את הצוואה מעולם
מאת: LawGuide | 06/06/2019
תשובות של עורכי הדין בפורום
(פרסום ממומן)


משרד עו"ד לוסי מאירמשרד עו"ד לוסי מאיראזור המרכז053-8007576עוסקת 13 שנה בדיני משפחה וירושה לרבות ליטיגציה בכלל הערכאות המשפטיות
עורכת דין, מגשרת ונוטריונית - סמדר קשת בר-אוןעורכת דין, מגשרת ונוטריונית - סמדר קשת בר-אוןאזור השרון והסביבה053-9428592עו"ד מגשרת ונוטריונית עם ותק רב בדיני משפחה, אזרחי, משקים חקלאיים ופשט"ר
עו"ד ומגשרת רבקה נירעו"ד ומגשרת רבקה ניראזור המרכז053-7105254עוסקת בדיני משפחה וגישור, ייפוי כוח מתמשך, מקרקעין, פשיטת רגל וכינוס נכסים
עו"ד רועי לוינגרעו"ד רועי לוינגראזור הצפון053-6130159בוגר הפקולטה למשפטים באוני` חיפה, עוסק בדיני משפחה/ירושה, ניסיון רב בתחום
מעודה יוסף - עו"ד ומגשרמעודה יוסף - עו"ד ומגשראזור השרון והסביבה053-9428951דיני נזיקין, דיני משפחה, עבודה ומקרקעין
עו"ד יעל בועזעו"ד יעל בועזאזור המרכז053-9386035המשרד עוסק בתמ"א 38 ופינוי בינוי, עסקאות מכר, חוזים והסכמים, ירושות וצוואות
שגית שאמי, משרד עו"ד נוטריון וגישורשגית שאמי, משרד עו"ד נוטריון וגישוראזור הדרום053-7105249משפחה ומקרקעין, משמורת, מזונות, הסכמי ממון, צוואות, יפוי כוח מתמשך והוצל"פ
עו"ד ומגשרת ענבל כספי גאון עו"ד ומגשרת ענבל כספי גאון אזור הצפון053-6130839עוסקת בדיני משפחה, גישור בגירושין בין בני זוג, הסכם ממון וחיים משותפים.
עו"ד הלן דופרמן עו"ד הלן דופרמן אזור הצפון053-7341970המשרד עוסק בליטיגציה, מקרקעין, חובות, ירושות צוואות וגישור
עורכת דין סופי אביב עורכת דין סופי אביב אזור הצפון053-7101180עוסקת במקרקעין ונדל"ן ליטיגציה צוואות וירושות אזור חיפה והצפון
עו"ד שרון בירון מרקוביץעו"ד שרון בירון מרקוביץאזור הדרום 053-9428863עו"ד מזה 20 שנים ונוטריון העוסקת בנזיקין, רשלנות רפואית, עבודה וחדלות פירעון
נאוה סרף-הרשקוביץ עו"ד ומגשרתנאוה סרף-הרשקוביץ עו"ד ומגשרתאזור הצפון053-936860623 שנה בתחום דיני המשפחה, הצלחות מוכחות בתחום. שלוחות בחיפה ות"א
עו"ד סעאתי עדנה - משרד עו"ד ונוטריוןעו"ד סעאתי עדנה - משרד עו"ד ונוטריוןאזור המרכז 053-9428386דיני עבודה - עובדים ומעסיקים, ביטוח לאומי וכנוטריון צוואות והסכמים
עו"ד עדי מלאכיעו"ד עדי מלאכיאזור השרון והסביבה053-7293465עוסקת בתחומים מקרקעין נדל"ן, חוזים, מסחרי ועסקים, צוואות וירושות.
שוובר - קלביר משרד עו"דשוובר - קלביר משרד עו"דאזור הצפון053-9386787המשרד עוסק בדיני משפחה וירושה, ייפוי כוח מתמשך, דיני עבודה ולשון הרע.