שלח הודעה ללא התחייבות
בלוג משפטי בלוג דיני עבודה הלנת שכר והפיצוי הכספי בגין הלנת השכר

הלנת שכר והפיצוי הכספי בגין הלנת השכר

 
מאת: שמואל פז-משרד עורכי-דין ונוטריון    053-9428811| פורסם ב: 24/07/2012 | צפיות: 5415
  • איזור: אזור השפלה והסביבה
  • כתובת: זהבית 13
  • עיר: יבנה
  • טלפון: 053-9428811
רוצה שנחזור אליך?
אל שמואל פז-משרד עורכי-דין ונוטריון

מהי הלנת שכר? בהתאם לחוק הגנת השכר המעסיק חייב לשלם לעובד את שכר עבודתו עד לא יאוחר מהיום התשיעי לכל חודש בגין חודש העבודה הקודם.


קראו עוד בתחום

הלנת שכר והפיצוי הכספי בגין הלנת השכר

 


מהי הלנת שכר? בהתאם לחוק הגנת השכר המעסיק חייב לשלם לעובד את שכר עבודתו עד לא יאוחר מהיום התשיעי לכל חודש בגין חודש העבודה הקודם.

 

 

איחור בתשלום של שכר העבודה מהווה הלנת שכרו של העובד. בגין הלנת שכר העובד על המעסיק לשלם פיצוי כספי הנקרא פיצוי הלנת שכר.

 

 

תשלום פיצוי בגין הלנת שכר מצריך הגשת תביעה של העובד כנגד המעסיק,בבית הדין לעבודה, דבר אשר מקשה על העובד אשר נדרש לשכור עו"ד אשר ייצג אותו בתביעתו וכן להתעמת עם המעסיק אשר עלול לפטרו על רקע זה.

 

 

עובד בדרך כלל מפחד להתעמת עם המעסיק מחשש כי יפוטר, ועל כן הוא מעדיף בדרך כלל לתבוע את המעסיק רק בסוף תקופת עבודתו.

 

הסנקציה של פיצויי הלנה הוסדרה בחוק הגנת השכר, התשי"ח- 1958.באשר לזכות לפיצויי הלנת שכר. היא נקבעה בסע’ 17 לחוק הגנת השכר. פיצויי הלנת שכרחלים על שכר עבודה שלא שולם במועדו. פיצויי ההלנה גדלים ככל שמשך תקופת ההלנה יותר ארוכה כפי שיפורט בהמשך.

 

 

סעיף 17 לחוק הגנת השכר קובע מהו הפיצוי הנדרש בגין הלנת השכר כלהלן:

 

א. בעד השבוע הראשון שלאחר המועד לתשלום שכר העבודה - החלק העשרים מהשכר המולן, ובעד כל שבוע או חלק משבוע שלאחריו – החלק העשירי מהשכר המולן.

 

ב. הפרשי הצמדה לתקופה שמן המועד לתשלום שכר העבודה עד יום תשלומו, בתוספת 20% על הסכום הכולל של השכר המולן והפרשי ההצמדה כאמור בעד כל חודש שבתקופה האמורה; בעד חלק מחודש תשולם התוספת של 20% האמורה באופן יחסי.

 

בכל הקשור להתיישנות המועד לתשלום פיצויי הלנת שכר על העובד לקחת בחשבון כי תקופה זו שונה מתקופת בהתיישנות רגילה. אשר על כן, עובד אשר ממתין עם תביעה בעניין הלנת שכר עד למועד סיום עבודתו אצל המעסיק, חייב לקחת בחשבון שעליו להגיש את תביעתו קרוב למועד סיום עבודתו היות ואין לו תקופת התיישנות רגילה של 7שנים אלא תקופה קצרה בהרבה.


לגבי התיישנות של פיצויי הלנת השכר קובע סעיף 17 א’ לחוק הגנת השכר:

 

 

א. הזכות לפיצויי הלנת שכר, להבדיל משכר עבודה, תתיישן אם לא הוגשה תובענה לבית דין אזורי כמשמעותו בחוק בית הדין לעבודה, תוך שנה מהיום שבו רואים את השכר כמולן, או תוך 60 יום מהיום שקיבל העובד את השכר שבו קשור הפיצוי, הכל לפי המוקדם, אולם בית הדין האזורי רשאי להאריך את התקופה של 60 יום לתקופה של 90 ימים.

 

 

ב. על אף האמור, אם הלין המעביד את שכרו של העובד, או חלקו, שלוש פעמים בתקופה של שנים עשר חודשים רצופים שבתוך שלוש השנים הרצופות שלאחר יום תשלום השכר שבו קשור הפיצוי, תהא תקופת התיישנות שלוש השנים האמורות.

 

 

ג. הוראות סעיף קטן (ב)לא יחולו על פיצויי הלנת שכר שחלפה לגביהם תקופת ההתיישנות של שנה

האמורה בסעיף קטן(א)".

 

 

 

 

 

הפחתה או ביטול של פיצויי הלנת שכר:

 

הנטייה של בית הדין לעבודה היא שלא לתת פיצויי הלנה מלאים, למעט במקרים קיצוניים. בתי הדין לעבודה בוחנים היטב את הנסיבות אשר גרמו לכך שהשכר לא שולם לעובד במועד והאם הדבר נעשה ע"י המעסיק בתום לב או בגלל אילוצים שלא הייתה לו שליטה עליהם לפני מתן פסק דין המחייב את המעסיק בתשלום מלוא פיצויי ההלנה.

 

 

על פי סעיף 18 לחוק הגנת השכר, בית הדין רשאי להפחית פיצוי הלנת שכר או לבטלו, אם נוכח כי שכר העבודה לא שולם במועדו בטעות כנה,או בגלל נסיבה שלמעביד לא הייתה שליטה עליה או עקב חילוקי דעות בדבר עצם החוב שיש בהם ממש לדעת בית הדין.

 

יש לציין כי סעיף 18 לחוק הגנת השכר דורש, כתנאי להפחתה או ביטול, כי הסכומים שאינם שנויים במחלקות שולמו במועדם.

 

בפסק דין מכון בית יעקב למורות ירושלים נ’ ג’וליה מימון נפסק כי על בית הדין להפעיל את שיקול דעתו לעניין קיום הנסיבות שבסעיף 18 לחוק הגנת השכר,על בית הדין לבחון את תום ליבו של המעביד והעובד, את הנסיבות האובייקטיביות ולתת משקל לתכליתו של החוק שקבע את הסנקציה הדרקונית של פיצויי הלנת שכר.

 

 

פיצויי הלנת פיצויי פיטורים

 

 

בהתאמה להלנת השכר ולפיצויי הלנת השכר בגינה, סעיף 20 לחוק הגנת השכר, קובע כי יראו את פיצויי הפיטורים כמולנים, באם הם לא שולמו בתוך 15ימים מהמועד הקבוע בחוק לתשלומם.

 

 

התשלום בגין פיצויי הלנת פיצויי פיטורים יהיה כלהלן:

 

 

א. שולמו פיצויי הפיטורים בתקופה שבין היום הששה עשר לבין היום השלושים שלאחר המועד לתשלומם - הפרשי הצמדה לתקופה שמן המועד לתשלומם עד ליום שבו שולמו;

 

ב. שולמו פיצויי הפיטורים לאחר היום השלושים שלאחר המועד לתשלומם - הפרשי הצמדה לתקופה שמן המועד לתשלומם עד ליום שבו שולמו, בתוספת 20% על הסכום הכולל של פיצויי הפיטורים והפרשי ההצמדה כאמור בעד כל חודש שבו לא שולמו פיצויי הפיטורים; בעד חלק מחודש תשולם התוספת של 20% האמורה באופן יחסי.

 

תשלום פיצויי הלנת שכר ותשלום פיצויי הלנת פיצויי פיטורים מהווים מרכיב חשוב ומשמעותי בדרישות העובד לאחר סיום תקופת עבודתו ועל כן ככל שהייתה הלנת שכר ו/או הלנת פיצויי פיטורין על העובד להזדרז ולהגיש את תביעתו לפני שתחול התיישנות על פיצויי הלנה אלו.

אין לראות בתוכן כתבה זו משום המלצה, חוות דעת משפטית או ייעוץ משפטי.

 

 

שמואל פז, עו"ד ונוטריון
 


עודכן ב: 24/07/2012

המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ משפטי ו/או המלצה מכל סוג ו/או חוות דעת, מומלץ לפנות לייעוץ מקצועי טרם נקיטת כל הליך. כל הסתמכות על המידע המוצג כאן היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתקנון האתר

דרג עד כמה מדריך משפטי זה עזר לך
עוד בנושא דיני עבודה
חדשות ופסקי דין בנושא דיני עבודה
פסיכולוגית שהועסקה על ידי פנימייה הודיעה על הריונה - וזמן קצר לאחר מכן קיבלה הודעה על ביטול הדרכות והפסקת עבודתה במשך חודשי הקיץ. בית הדין לעבודה קבע כי למעשה פוטרה בניגוד לחוק עבודת נשים, וחייב את הפנימייה לפצות אותה
מאת: LawGuide | 13/05/2019
תשובות של עורכי הדין בפורום
(פרסום ממומן)


אריק שלו ושות`, עורכי דיןאריק שלו ושות`, עורכי דיןאזור המרכז053-9377919דיני עבודה, ייצוג עובדים ומעסיקים, ביטוח לאומי ונזקי גוף.
מעודה יוסף - עו"ד ומגשרמעודה יוסף - עו"ד ומגשראזור השרון והסביבה053-9428951דיני נזיקין, דיני משפחה, עבודה ומקרקעין
ד"ר איריס טרומן , משרד עו"דד"ר איריס טרומן , משרד עו"דאזור המרכז053-8007701ליווי וייצוג בתביעות: דיני עבודה, דיני משפחה, משפט מסחרי, לשון הרע ומקרקעין.
כפיר דיין דובב ושות` עורכי דיןכפיר דיין דובב ושות` עורכי דיןאזור המרכז053-8007609פעילותנו מתמקדת לדיני עבודה ותביעות ביטוח לרבות אובדן כושר עבודה וסיעוד.
עו"ד סעאתי עדנה - משרד עו"ד ונוטריוןעו"ד סעאתי עדנה - משרד עו"ד ונוטריוןאזור המרכז 053-9428386דיני עבודה - עובדים ומעסיקים, ביטוח לאומי וכנוטריון צוואות והסכמים
תום יעקב, משרד עורכי דין וגישורתום יעקב, משרד עורכי דין וגישוראזור המרכז053-6112891עוסק בהוצאת תו נכה, רישוי עסקים, הוצאה לפועל, תאונות דרכים ודיני עבודה.
דניאל קליין, משרד עורכי דיןדניאל קליין, משרד עורכי דיןאזור השרון והסביבה053-9370267המשרד עוסק בתחום דיני עבודה כתחום עיקרי תוך מיצוי זכויות העובד
עו״ד קליה טאוזר ליפקיןעו״ד קליה טאוזר ליפקיןאזור המרכז053-7101875דיני עבודה, חדלות פרעון, פשיטות רגל והסדרי חוב
עו"ד אוריאל זעירא  עו"ד אוריאל זעירא אזור המרכז053-9428363ניסיון בפשיטות רגל, הסדרי חובות, הוצאה לפועל, פירוק חברות, ייצוג חייבים ונושים
גיא הרשקוביץ, עו"ד מגשר ובוררגיא הרשקוביץ, עו"ד מגשר ובורראזור השפלה והסביבה053-9428571ליווי משפטי לעסקים וחברות, הסכמים מסחריים, קניין רוחני, דיני עבודה ומקרקעין
דרור חייק, משרד עורכי דין ונוטריון	דרור חייק, משרד עורכי דין ונוטריון אזור המרכז053-9428361וותק 15 שנים, סניפים במרכז ובצפון - עוסק בדרכון פורטוגלי, דיני עבודה ונזיקין.
יובל ניב, משרד עורכי דיןיובל ניב, משרד עורכי דיןאזור השרון והסביבה053-9377914עוסק בתחום האזרחי לרבות דיני עבודה, נזיקין ודיני משפחה, צוואות וירושות
עו"ד ארנסט גדייבעו"ד ארנסט גדייבאזור השפלה והסביבה053-9428890המשרד עוסק בתחום דיני העבודה, המקרקעין, הוצאה לפועל ומשפט אזרחי-מסחרי
פינקלמן עוזרי – משרד עורכי דיןפינקלמן עוזרי – משרד עורכי דיןירושלים והסביבה053-9370268מתמחה במימוש זכויות עובדים ומיצוי זכויות רפואויות בנזיקין ותביעות ביטוח
מירי נחשונוב משרד עו"ד ומגשרתמירי נחשונוב משרד עו"ד ומגשרתאזור הצפון053-8007664עו"ד משרד הפנים ובית הדין לעררים, הסדרת מעמד בישראל לבני זוג