שלח הודעה ללא התחייבות
בלוג משפטי בלוג נזקי גוף ותאונות מדריך לנפגע תאונת דרכים

מדריך לנפגע תאונת דרכים

 
מאת: סיגל רייך - הלל, משרד עורכי דין ונוטריון    053-9428378| פורסם ב: 24/04/2012 | צפיות: 1968
  • איזור: אזור המרכז
  • כתובת: הדר 2
  • עיר: הרצליה
  • טלפון: 053-9428378
רוצה שנחזור אליך?
אל סיגל רייך - הלל, משרד עורכי דין ונוטריון
מאמרים נוספים
מאת סיגל רייך - הלל, משרד עורכי דין ונוטריון

להלן מספר כללי זהב לפיהם מומלץ לנהוג לאחר התאונה


קראו עוד בתחום

סיגל רייך-הלל – עו"ד

 

נפגעת בתאונת דרכים?

 

להלן מספר כללי זהב לפיהם מומלץ לנהוג לאחר התאונה:

 

1. יש לתעד ככל הניתן את אירוע התאונה ובכלל זה, רישום פרטים מלאים של נסיבות התאונה, מקום ושעת התאונה, פרטי הרכבים המעורבים, פרטי הנהג הפוגע, פרטי מבטחת הרכב (מקיף+חובה), פרטי עדים (באם ישנם), וצילום הנזק שנגרם (הן לרכב והן לגוף).

 

2. יש לפנות מוקדם ככל הניתן לקבלת טיפול רפואי ראשוני, לפרט, ככל הניתן, בפניהרופא המטפל, את מלוא פרטי האירוע ואת כל הכאבים והתלונות מהם סובל הנפגע. לוודא שכל התלונות והפרטים שנמסרו תועדו כראוי בדו"ח הרפואי על ידי הגורם המטפל.

 

חשוב לזכור כי זוהי למעשה גרסתו הראשונית של הנפגע ולגרסה זו ישנה חשיבות רבה.

 

3. יש להקפיד על מילוי הוראות הרופאים המטפלים (לרבות פנייה למומחים רפואיים, ביצוע צילומים, בדיקות ומעקב רפואי – ככל שנדרש).

 

גם כאן חשוב לוודא כי כל תלונות הנפגע והטיפולים שקיבל מתועדים כראוי, לשמור העתקים מהתיעוד הרפואי (לרבות סיכום אשפוז, סיכום טיפול, הפניות, אישורי מחלה, העתקי מרשמים לתרופות וכיו"ב).

 

לתיעוד הרפואי חשיבות מכרעת בתביעת פיצויים לנפגע בתאונת דרכים. בתביעה מסוג זה, בית המשפט ממנה מומחים רפואיים לקביעת נכותו של הנפגע. לצורך מינוי כאמור, בודק בית המשפט בתיעוד הרפואי אשר צורף לתביעה, האם קיימת ראשית ראיה לקיומה של נכות בתחום הרלוונטי.

 

בעיה רפואית אשר אין לה כל תיעוד למעשה כאילו אינה קיימת. לפיכך העדר תיעוד רלוונטי ו/או העדר קיומו של רצף טיפולי, יסכלו מינוי מומחה רפואי מטעם בית המשפט בתחום הרלוונטי.

 

ישנו גם קשר ישיר בין סכומי הפיצוי שייפסקו לנפגע בסופו של יום, לבין כמות ואיכות התיעוד הרפואי אשר צורף לתביעתו.

 

כך למשל, אם נפגע סובל מכאבים בידו לאחר התאונה וכתוצאה ממנה, אך תלונות אלו אינן באות לידי ביטוי בתיעוד הרפואי ו/או באות לידי ביטוי רק בתיעוד רפואי מאוחר לתאונה, כי אז תוכל חברת הביטוח לטעון כי אין כל קשר סיבתי בין הנזק בידו של הנפגע לבין התאונה נשוא התביעה.

 

יחד עם זאת, יש להיזהר ולא להתלונן על כאבים שאינם קשורים לתאונה ואינם מתיישבים עם אופי הפגיעה. תיעוד רב מדי שאינו רלוונטי, עלול לעורר רושם של בניית תיק לצורך תביעה משפטית ו/או נסיון ל"הלבשת נזק" קודם על התאונה נשוא התביעה.

 

4. יש להקפיד על שמירת מלוא התיעוד הקשור לתאונה ובכלל זה תיעוד רפואי (כמפורט לעיל), תיעוד הוצאות (קבלות על רכישת טיפול תרופתי, קבלות על תשלום לרופאים, קבלות בגין הוצאות נסיעה לטיפולים רפואיים), תיעוד הוצאות על עזרת צד ג' שנדרשה לאחר התאונה ובעקבותיה (עוזרת, מטפלת וכיו"ב), דו"ח שמאי וקבלות על תיקון הנזק לרכב. בנוסף יש גם לשמור את כל תלושי השכר לפני התאונה ולאחריה.

 

5. יש לפנות מוקדם ככל הניתן לתחנת המשטרה לצורך הוצאת אישור משטרה. לאישור זה חשיבות כפולה – אישור זה מתעד למעשה את אירוע התאונה והגורמים המעורבים ולכן הינו חיוני לצורך תביעה עתידית. בנוסף, הצגת אישור זה לבית החולים בו טופל הנפגע מיד לאחר התאונה, תפטור אותו מתשלום לבית החולים בעבור הטיפול הרפואי שקיבל.

 

6. יש להימנע משיתוף פעולה עם החוקרים מטעם חברות הביטוח ולעדכן גם את בני המשפחה והקרובים לעשות כן. חשוב לזכור כי, לא תמיד יציגו החוקרים את עצמם ככאלו, וינסו בתואנות שווא להוציא מידע על הנפגע, נזקיו ומעשיו לפני התאונה ולאחריה (מידע אשר לרוב יוצא מהקשרו וישמש כנגדם בהליך משפטי).

 

7. יש לנסות ולחזור לשגרה בבית ומחוצה לו, מיד כאשר המצב הרפואי מאפשר זאת.

 

8. תביעה מכוח חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים אינה שוללת את זכאות הנפגע לתבוע פיצוי מכוח ביטוחים פרטיים שברשותו, כמו למשל ביטוח חיים, ביטוח תאונות אישיות וכיו"ב, (למעט כשיש החרגה מפורשת בפוליסה הפרטית). חשוב לזכור כי תקופת ההתיישנות בתביעות מסוג זה (ביטוח פרטי), הינן שלוש שנים ממועד התאונה. זאת בניגוד לתביעה מכוח חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, אותה יש להגיש עד שבע שנים ממועד קרות התאונה.

 

9. יש לפנות לקבלת ייעוץ משפטי מעו"ד המתמחה בתחום הנזיקין, מוקדם ככל הניתן.

 

10. והכי חשוב – סעו בביטחה ושמרו על עצמכם!!!

 


המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ משפטי ו/או המלצה מכל סוג ו/או חוות דעת, מומלץ לפנות לייעוץ מקצועי טרם נקיטת כל הליך. כל הסתמכות על המידע המוצג כאן היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתקנון האתר

דרג עד כמה מדריך משפטי זה עזר לך
עוד בנושא נזקי גוף ותאונות
חדשות ופסקי דין בנושא נזקי גוף ותאונות
עובד במסגרייה נפגע קשות בידו השמאלית בעת שהתקין קמין. בית המשפט התרשם כי דרך העבודה שהייתה נהוגה במקום עבודתו הייתה רשלנית וסיכנה את העובדים, ולכן הטיל את האחריות לתאונה על מעסיקתו והורה לה לשלם לו פיצויים
מאת: LawGuide | 11/07/2019
תשובות של עורכי הדין בפורום
(פרסום ממומן)


אייל בן ישי משרד עורכי דיןאייל בן ישי משרד עורכי דיןאזור הצפון053-9377900למעלה שנות מ-15 ניסיון ברשלנות רפואית, תביעות ביטוח ותאונות.
אורלי זפרני לביא, משרד עורכי דיןאורלי זפרני לביא, משרד עורכי דיןאזור המרכז053-6130164עוסקת ברשלנות רפואית, תאונות דרכים, ביטוח לאומי, פוליסות ונזקי גוף.
עו"ד שרון בירון מרקוביץעו"ד שרון בירון מרקוביץאזור הדרום 053-9428863עו"ד מזה 20 שנים ונוטריון העוסקת בנזיקין, רשלנות רפואית, עבודה וחדלות פירעון
דרור חייק, משרד עורכי דין ונוטריון	דרור חייק, משרד עורכי דין ונוטריון אזור המרכז053-9428361וותק 15 שנים, סניפים במרכז ובצפון - עוסק בדרכון פורטוגלי, דיני עבודה ונזיקין.
אריק שלו ושות`, עורכי דיןאריק שלו ושות`, עורכי דיןאזור המרכז053-9377919דיני עבודה, ייצוג עובדים ומעסיקים, ביטוח לאומי ונזקי גוף.
עודד פרץ ושות` עודד פרץ ושות` אזור המרכז053-9428566עוסק בלשון הרע והוצאת דיבה, סכסוכי שכנים, פינוי שוכר, דיני עבודה ומשפחה
בתאל מנור משרד עו"ד ומגשרת בתאל מנור משרד עו"ד ומגשרת אזור הצפון053-9370224המשרד עוסק בניהול חובות, פשיטת רגל, נזקי גוף, תאונות דרכים וזכויות עובדים.
פינקלמן עוזרי – משרד עורכי דיןפינקלמן עוזרי – משרד עורכי דיןירושלים והסביבה053-9370268מתמחה במימוש זכויות עובדים ומיצוי זכויות רפואויות בנזיקין ותביעות ביטוח
רונן מעוז משרד עו"דרונן מעוז משרד עו"דאזור המרכז053-7359661נזקי גוף וביטוח לרבות ביטוח לאומי, רשלנות רפואית ותאונות
לנציאנו, פרייז ושות`לנציאנו, פרייז ושות`אזור המרכז053-9428442עוסקים בנזקי גוף, תאונות דרכים, ביטוח לאומי ועוד..
ענת אשכנזי, משרד עורכי דיןענת אשכנזי, משרד עורכי דיןאזור השפלה והסביבה053-9386724עוסקת בנזקי גוף ותביעות עבודה, רשלנות רפואית, ותביעות רכוש וביטוח.
עו"ד אריק ריביצקי  עו"ד אריק ריביצקי אזור הדרום053-9386727המשרד עוסק התחום הנזיקין והביטוח הלאומי, שלוחות באשקלון ובאר שבע
דוניץ ושות משרד עורכי דין דוניץ ושות משרד עורכי דין אזור השרון והסביבה053-7101876משרד בוטיק המתמחה במשפט מסחרי, נזיקין ורכוש, ליקויי בניה ומסחר נדל"ני
סביר ושות` משרד עורכי דיןסביר ושות` משרד עורכי דיןאזור השפלה והסביבה053-7933128כ-20 שנות ניסיון במקרקעין, נזקי גוף ותאונות, דיני משפחה והסדרת מעמד בישראל
יהושוע (שוקי) בלנגה - משרד עו"דיהושוע (שוקי) בלנגה - משרד עו"דאזור הצפון053-9428843עוסק בתחום הנזיקין לגווניו, בעבירות כלכליות ובצווארון לבן